Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 135

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Brindusa, bine ai revenit acasa.

Cred ca ti-a fost f. greu sa o vezi pe Diana in acel pat de spital, iar lacrimile de la despartire, nu stiu daca chiar puteai sa ti le controlezi. Insa, cu speranta si cu rugaciune, eu sunt sigura ca micutza noastra luptatoare, va invinge.

Doamne ajut-o pe Diana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Scumpa de ea, tot ea sa te incurajeze. Mi-au dat lacrimile la faza cu "nu plange tushusa".... Scumpa mica, sa se faca bine e tot ce ne dorim cu totii !!

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Bine ai revenit acasa, Brandusa!

Dupa ce te mai linistesti si iti pui treburile tale la punct, poate ne scrii daca se mai pot depune bani in contul din Ro. (la Umanitare intreba cineva)

Doamne Ajuta sa se faca Diana bine!



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ce mai face Diana? Ati mai fost pe la ea, ati mai vorbit la telefon? Sper ca e bine!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">28+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusa76 spune:

Din cate mi-a spus mama duminica seara, cand am vorbit cu ea, Diana nu a mai progresat vizibil, deocamdata.

Se pare ca acum ar avea o mica raceala, pentru ca cere des "suction" (adica sa i se aspire secretiile cu un cateter introdus la o anumita adancime in tubuletul din gat - asa numitul "trach")
Si a fost transferata din nou pe aparatul mare de respirat (cand eram acolo o transferasera pe un aparat mai mic, cu care iese deobicei afara si cu care va putea pleca acasa) Sigur, medicii spun ca nici un pacient n-a ramas din prima incercare pe aparatul mic, si ca transferul se face treptat.

Am mai inteles ca zilele astea ii vor face un test de inghitit. Adica vor sa vada daca poate minca- daca ceea ce inghite ea ia calea care trebuie si nu ajunge la plamani. Ar fi un pas important... Pentru ca saracuta cerea uneori, cand eram acolo, diverse fructe sau dulciuri, ce-i placeau ei inainte si eu incercam sa deviez rapid subiectul...

Si, pe langa faptul ca poate inghiti (acum trebuie sa asteptam testul, ca sa vedem daca inghite bine, corect) si corzile vocale ii functioneaza bine. Zilele trecute a avut un "leak" - adica o "scapare" de aer pe langa balonasul umflat cu apa din jurul "trach-ului" (acest balonas practic blocheaza traheea, impiedica scaparile de aer si permite dozarea corecta a presiunii si volumului de aer primit de plamanii ei - prevenind colapsarea alveoleor, principalul pericol in primele luni dupa un asemenea tip de accident ...... sper ca m-am exprimat corect sau ca macar m-am facut inteleasa.....). Mama, Laura si doctorii de pe langa ele, i-au putut auzi foarte clar vocea, cuvintele pe care le spunea. Se pare ca si acesta e un lucru bun....

Eu ma rog ca ea sa scape de toate aparatele si sa inceapa sa respire din nou singurica!

DOAMNE AJUTA!

O sa mai scriu cand voi mai avea vesti....






BRINDUSA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

multumim pentru vesti, Brindusa!

prin cite mai trebuie sa treaca....

Dumnezeu sa-i ajute sa multi pasi spre vindecare, sa vorbeasca, sa manince, sa se miste!

http://www.floriinro.ro/


In der Kürze liegt die Würze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Multumim, Brindusa! Ne rugam in continuare pentru Diana sa respire singurica, sa manince si sa vorbeasca. Si sa ajunga acasa, cu bine, cu toate aceste functii reglate.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">28+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Multumim de vesti, astept cu sufletul la gura in fiecare zi sa citesc cate ceva despre micuta noastra Diana.
Domnul sa aibe grija de ea si sa poata manca si respira singura.

http://www.copaculdehartie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Si eu ma gandesc des la Diana si la parintii ei, sper din tot sufletul sa-si revina si totul sa ramana in urma ca un vis urat sau ca o mare batalie din care au iesit invingatori. Dumnezeu sa le dea putere!

Noracu Andrei (20aprilie'99) si Victor (12iulie'01)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Multumim de vesti Brandusa.
Doamne, ajut-o pe micuta Diana sa se faca bine.

Mergi la inceput