Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 136

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amandina_c spune:

Ma alatur in continuare rugaciunilor pentru insanatosirea adorabilei Diana. Doamne Te rog ajut-o pe Diana sa respire singurica

Amandina_C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Buna la toata lumea,

N-am mai scris de multisor, dar asta nu inseamna ca nu sunt la curent cu ce se mai intimpla cu papusica noastra. Am fost bolnava in ultimul timp si n-am vrut sa-i duc Dienutei vreun microb la spital. In schimb am vorbit cu Laura tot timpul, iar Brindusa scumpa de ea a pus pe site toate noutatile. Pupici Brindusa!
Ieri Dienuta a fost bine, destul de vesela si bine dispusa. In curind, probabil in jur de 10 octombrie, ii vor face Dienutei testul de inghitit. Suntem toti cu sufletul la gura si ne rugam fierbinte sa-i ajute Doamne Doamne sa poata inghiti singurica. De cind isi doreste mititica sa manince si ea o ciocolata, o bomboana, ceva dulce. Offf, nici nu vreau sa ma mai gindesc.
Am inteles de la Laura ca nivelul de la oxigen l-au scazut din nou, asta e bine, este exact la nivelul oxigenului din camera, ceilalti parametri au fost si ei modificati si continuu adaptati la starea Dienutei de fiecare zi.
Bunuti face si ea "sucction" acum si "big breaths" cind Diana are nevoie. Se descurca bine ca nurse!
De saptamina asta, Laura a inceput sa lucreze 6 ore pe zi in loc de patru ca pina acum. Imi inchipui doar cit e de greu pentru toti, si spun imi inchipui pentru ca nimeni nu se plinge.
Andrei a fost operat din nou la degetul ranit la accident si totul a decurs bine. A trebuit scoasa tija de metal pentru ca organismul nu o mai accepta. Andrei e bine acum, insa putin racit.
Sper ca in week end sa ajung si eu la spital cu conditia sa ma simt mai bine. Pina atunci va pupic cu drag pe toti si toate,

Lia
Doamne ajuta!



Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:


Ma bucur sa mai aud vesti de la ei... transmite-le salutari..
Doamne ajuta sa fie bine pe 10 Octmbrie.


Ajutati-o pe Sabina- un suflet curat!



Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Sintem cu gindul si cu inima alaturi de Diana pe 10 octombrie! Lia, multumim de vesti!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/day.php?userid=297799&cdate=20070525&ctime=104503" target="_blank">28+ , www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070505&ctime=090808" target="_blank">AGATA si www.dropshots.com/day.php?userid=132493&cdate=20070530&ctime=103800" target="_blank">TUDORA

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia.... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Doamne ,ajut-o pe Diana sa se faca din nou bine,sa poata si ea sa se bucure de toate dulciuriile de care toti copilasii nostri se bucura.O sa fie intotdeauan Diana in ganduriile si rugaciunile noaste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:



si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ce mai face Dienutza? Se apropie 10 octombrie si sper din suflet sa fie totul bine. Sa ne tineti la curent fetelor cu evolutia ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Ce ma bucur sa mai aflu vesti despre Diana. Multa sanatate si multa putere acestei familii invigatoare! Am sa ma gandesc la ei pe 10 octombrie. D-ne ajuta si multa incredere! Cinste tie Laura! Esti o mama de milioane, o sotie de milioane. Sa fii tare ca D-zeu nu te va parasi acum. Esti de admirat cu cata vointa mergi inainte. Iti doresc numai bine si sa ai parte numai de lucruri pozitive de acum in colo!




Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Am fost aseara la Dienuta si nemaivazind-o de aproape 3 saptamini mi s-a parut mai frumoasa, mai mare, mai bine cu gitutul. Il misca mult mai mult, si am vazut miscari mai ample la minuta stanga si piciorul stang. Era bine dispusa cind am ajuns si s-a bucurat sa ne vada, dar dupa vreo ora si ceva, starea Dienutei s-a schimbat. Ceva nu era in regula, oxigenul scadea, pulsul era din ce in ce mai mare, iar puiutul mic cerea din ce in ce mai des si mai mult "big breaths" si "suction". Laura saracuta era moarta de oboseala iar ingrijorarea se citea pe fata ei mai mult ca altadata. Nu s-a clintit de linga patutul Dianei. Avea ceva mai multe secretii care o deranjau si n-o lasau sa respire cum trebuie. Asistenta parca intrase in pamaint. Am resusit s-o gasim intr-un final cind am plecat noi acasa. Ii pregatea Dianei medicamentele pentru noapte.
Dupa cum v-am mai spus saptamina viitoare ii vor face micutei testul de inghitit. Doamne ajuta sa iasa bine! Te rugam din suflet! Fetelor nu va pot spune cit isi doreste Diana sa manince ciocolata si bomboane, si pizza cu spanac, si cup cakes. M-a umflat plinsul cind am auzit-o aseara. Vrea sa se faca bine si sa mearga acasa la ea cit mai repede, vrea sa se joace cu Totame (pisoiul ei), cu toate jucariile ei, vrea la ea acasa. Daca a-ti fi auzit-o.... ti se rupea sufletul. Atit de tare m-a rascolit de data asta.... am visat-o azi noapte si m-am trezit pe la 2;30, n-am mai putut adormi dupa. Nu-mi puteam lua gindul de la ea si eram atit de furioasa ca nu pot face nimic s-o ajut.
E o minune de copil, trebuie sa se faca bine. Stiu si simt ca o sa fie bine. Doamne fie-ti mila si fa-o bine pe Dienuta! Ajut-o sa ajunga acasa cit mai repede! Ajut-o sa fie din nou copilul fericit si sanatos de dinainte!

Doamne ajuta!
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Asa a venit pe lume printesa mea:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Lia, multumim pt vesti. Doctorii ce mai zic?

Offf Doamne.......m-am cutremurat toata citind mesajul tau. Asa de mult imi doresc sa se faca bine acest copilas nevinovat.......sa ajunga acasa la pisoi....sa manince bomboane si ciocolata!!!!

Doamne, ajut-o pe Diana sa se faca bine!

Mergi la inceput