Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 122

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Amandina_c bine ai venit printre noi si-ti multumesc din suflet si pe aceasta cale pentru email-urile frumoase si calde si pline de speranta pe care mi le-ai trimis si care au fost la rindul lor forwarded to Laura.
Urarile si gindurile tale bune, precum si ideile tale extraordinare sunt din suflet apreciate de Laura si Andrei si iti multumesc mult.

Esti una de-a noastra acum si-ti dorim numai bine!

Doamne ajuta!
Lia


Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

Diana, suflet mic, mare suferinta... e trist ca trece prin asemenea incercari... Doamne, ajuta! Sa scape cat mai curand cu bine!

numai bine tuturor,

LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Brandusa, ma bucur tare mult pentru voi ! Stiu ce inseamna sa ai surori apropiate, dar departe din cauza distantei ce ne desparte. Si mai ales intr-un asemenea moment.
Din cate povestesc fetele despre tine, ai puterea de a le insufla curaj, forta si optimism, sa mearga inainte, surorii tale si familiei ei.
Abia astept sa ne povestesti cum a fost marea intalnire.
Bravo, fetelor, care ati scos-o pe Laura la o terasa, sa se mai destinda si ea, un pic !
Asteptam in continuare vesti bune de la voi !
Doamne ajuta sa mearga totul din ce in ce mai bine !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Of, cit am mai cautat subiectul la generale! Noroc cu Speed ca mi-a spus ca a fost mutat.

Brindusa, ce mare bucurie ca ai sa fii cit de curind cu cei dragi. Sunt sigura ca Dienutzei o sa-i faca tare bine prezenta ta.

Amandina, bine ai venit printre noi!

Lia: inca nu s-au lamurit doctorii ce s-a intimplat cu Diana?
Am vorbit cu Laura in ziua aia la telefon dar din pacate nu am putut s-o lamuresc prea mult in legatura cu ce s-a intimplat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Buna fetele,

Iesirea noastra la restaurant a fost o reusita totala pentru noi toate. Si mai ales pentru Laura. Acum am vorbit cu ea la telefon si mi-a marturist ca s-a relaxat intr-adevar si ca week end-ul a fost parca mai usor si s-a simtit mai putin obosita.

Parca si Dienuta a fost mai bine, spunea Laura, cu toate ca s-a mai plins de dureri la spate, dureri pe care asistenta de zi le ignora total afirmind fara pic de respect sau diplomatie ca "nu are cum sa simta pentru ca este paralizata de la git in jos". Ce dobitoaca, cum poti spune asa ceva unui parinte? Si cu atita seninatate.... De unde stie ea ce simte si ce nu simte copilul? Si-a luat vreodata timp sa o intrebe pe Diana cum se simte, daca o doare ceva? Stie ea ca Dienuta se plingea de burtica non-stop si dupa ce i-au schimbat mincarea nu s-a mai plins? Stie ea ca puiuta se plingea ca o doare mina (avea mina fracturata si ei nu stiau) si dupa ce i-au pus-o in ghips, nu s-a mai plins. Si multe alte exemple. A infuriat-o pe Laura va imaginati asa cum m-am infuriat si eu doar auzind-o pe Laura povestind. A incercat Laura sa-i explice cite ceva si sa-i enumere citeva din miscarile pe care le-a facut Diana, dar "s-a izbit de un munte de negativitate si ignoranta". Se uita cu mila si subinteles la Laura, saraca de ea, habar n-are ce spune. Uff ce m-am infuriat.
Cel mai clar exemplu a fost saptamina trecuta cind o asistenta a vrut sa-i curete line-ul pe care Dienuta il are la picior cu ajutorul unei solutii saline prin injectare. Daca Diana nu ar simti absolut nimic, asa cum afirma desteapta asta de asistenta (scuzati cuvintele urite, insa sunt foarte furioasa), atunci cum isi explica faptul ca Diana pur si simplu si-a tras piciorul din mina asistentei care a ramas blocata. Nu se astepta ca Diana sa simta si chiar s-a speriat.

Anyway, Dienuta a fost tare vesela in dimineata asta, mai ales cind a venit o voluntara de care ei ii place sa se joace cu ea. A trimis-o pe Laura la o cafea si asa a putut sa ma sune.

De miercuri Laura incepe lucru part-time, 4 ore dimineata. Cred ca e o idee buna, desi stiu ca Laura se simte vinovata ca nu sta cu Diana tot timpul. Totusi nu are de ales. Cu un singur salariu se traieste foarte greu.

Danuta, in legatura cu accidentul Dianei de saptamina trecuta, se pare ca ar fi fost vorba de ceva secretii care s-au miscat in timpul punerii Dianei in scaunel si i-au astupat caile respiratorii. Totusi doctora nu are un raspuns sigur.

Va mai tin la curent. Pina la noi vesti va pupic si Doamne ajuta!
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Lia, ceea ce ne povesteti tu acum e chiar incurajator Diana e o adevarata luptatoare
Ma bucur ca Laura s-a simtit bine cu voi, ca s-a mai detasat. Va felicit inca o data pentru idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Instinctul si intuitia de mama a spus uneori mai mult si mai corect decit multi doctori ori diagnostice puse. Chiar Laura nu trebuie sa se lasa suparata de parerile unei asistente, poate respectiva are zile proaste, poate pur si simplu e satula e job, poate poate..Importanta e parerea docorului care o supravegheaza.Si mai important decit orice parere, e faptul ca aceste semne exista!! Astea nu mai sunt pareri, sunt dovezi!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multa putere si sanatate lui Laura sa se poata ocupa de puiutza ei scumpa Diana. Iar Diana mult curaj scump mic sa iti revi repede si sa ai o copilarie fericita in continuare

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amandina_c spune:

Buna fetelor (si baietilor care se aventureaza pe forum ... ha,ha)

am ramas socata de ce povestiti despre asistenta care se ocupa de Diana - nu pot sa inteleg cum cineva nu poate fi profund miscat de cat sufera micuta si familia ei --- noroc ca Diana ne da motive reale sa nu o luam in considerare! Nu credeam ca am sa ma bucur vreodata ca cineva simte durere, cu atat mai mult un puiut, dar uite ca ma bucur Faptul ca durerea simtita de Diana e legata de o cauza directa si concreta, identificabila, nu o durere-fantoma, e un pas inainte! Aveti dreptate Laura si Lia ca sunteti indignate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amandina_c spune:

Si sa nu uit sa adaug multumiri pentru primirea calda pe forum
Amandina C

Mergi la inceput