Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 112

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

fetelor,multumim ca ne tineti la curent
ce mult imi doresc sa citesc astfel de vesti
eu cred ca Bunul D-zeu face o minune,stiu ca oasele sau sudat bine,Doamne Ajuta!!Doamne fi alaturi de ei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

De astazi o sa plec in concediu pentru 2 saptamani, si in pacate nu voi putea sa intru sa vad ce se mai intampla cu Diana. Sper din tot sufletul sa se intample numai lucruri bune si Dienutza sa faca pasi mari spre insanatosire.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Mandy, vacanta placuta! Ne rugam ca sa calatoriti bine si atunci cand te intorci sa avem vesti bune despre Diana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cana spune:

sa va ajute dumnezeu




ancaDELIA IOANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Pentru Lia si tuturor celor care ati contribuit la pagina Dianei,felicitari! E foarte bine facuta, mi-a placut mult!
Ma bucur mult ca Dienuca e bine, ca parintii ei sint cu moralul bun (zicea cineva mai sus, te intareste Dumnezeu in astfel de momente, asa cred si eu), le tinem pumnii in continuare si ne rugam pentru ei!
Simona I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Buna ziua/seara la toata lumea.
Va multumim din suflet pentru gandurile bune, suportul, rugaciunile, si tot ce faceti, pentru ca sunteti alaturi de Diana si de noi.

Azi am fost cu Diana pentru a doua oara de cand s-a intamplat accidentul la plimbare, afara din spital: in carut, cu aparat de respirat mobil, cu oxigen, cu o trusa pentru aspirat in caz de urgenta, si impreuna cu un RT (Respiratory Therapist) si un fizioterapeut. La inceput Diana a spus foarte hotarat ca nu vrea afara. Insa imediat ce am iesit din cladire a inceput sa zambeasca larg. Dupa o jumatate de ora, cand ne-a auzit pe noi vorbind ca ar trebui sa ne intoarcem, a inceput sa se incrunte si se citea foarte clar pe buzitele ei ce vrea: "No!... Noo!... Nooo inside!..." Ne-am mai plimbat pe aleile din jurul spitalului inca vreo jumatate de ora, pana cand Diana a adormit si abia atunci am revenit in camera.

Altfel, zilele noastre sunt foarte asemanatoare una cu alta. Ce asteptam acum e sa ne dea jos haloul si vestuta (ceea ce probabil se va intampla in urmatoarele 2 saptamani), sa scapam de secretii si colaps-ul plamanilor (posibil in urmatoarea luna, dar speram ca poate si mai curand), si ne rugam ca in urmatoarea perioada sa vedem cat mai multe imbunatatiri in general (dar din pacate nimic nou la capitolul asta, deocamdata).

Gata acum pauza mea ca s-a trezit printesa. Va pup, si numai bine,

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Laura doar sa stii ca nu esti singura in greutatea asta prin care trecetiDiana face parte acum din sufletul si gindurile noastre, in fiecare zi.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Draga Laura,

Suntem alaturi de voi, ne rugam ca D-zeu sa va aline sufletul si sa va dea putere si rabdare si ... sa faca o minune!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Draga Laura, toate vestile despre Diana imi rup inima in doua, chiar daca ele au si o mica tenta de imbunatatire. Intru mereu pe forum cu speranta ca voi citi despre un miracol - care cu siguranta ca se va intampla - si visez ca Diana va fi copilul care a fost inainte de accident.
Sa stii ca sunteti mereu in rugaciunile noastre.
Doamne ajuta!
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Laura, iti multumim mult ca ne-ai scris, ne bucuram mereu sa auzim vesti despre voi si ne burucam cand citim ca Diana a avut experiente bune ca si plimbatul afara.

Cum a zis si vikinga, nu sunteti singuri prin greutatea prin care treceti, noi toti suntem si vom ramane alaturi de voi.

Ne rugam pentru Diana in continuare si te rugam si pe tine Laura sa ai grija de tine.



Mergi la inceput