Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 113

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codritu spune:



Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Fetelor, am lucrat ceva si la pagina in engleza. Va rog mult sa treceti si voi peste ea si sa-mi spuneti ce greseli gramaticale vedeti.
Eu o sa incerc sa gasesc un american sa o citeasca, dar pana atunci...

http://dianadumitru.netfirms.com/en.htm

Inca nu e facuta conexiunea din versiunea romana la cea in engleza.

Ma apuc sa lucrez la noutati.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Laura, the mother of Dianei Maria.
as spune altfel: Laura, Diana Maria's mom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Laura, e asa de bine sa te revad scriind si dand un semn si ma bucur mult mult de vestile bune despre Dienuta scumpa si draga. stiu ca ai timpul masurat si deci cu atat mai mult inteleg ce a insemnat sa te rupi de langa Diana si sa ne scrii. eu sper ca si tu esti ok si ma rog sa te intareasca Dumnezeu, si pe Andrei de asemenea, sa puteti trece cu bine peste tot ce se intampla. ma rog mereu pentru voi si sunteti permanent in gandurile si in inima mea.

Lucia, super siteul, idem al Larei. cine imparte textele de tradus? ajut si eu cu mare placere.


Ajutati-o pe Diana
************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Laura,ma bucur ca ai avut timp sa ne scri putin
ce ma bucara mai tare ete ca la Diana ia placut afara si sa simntit bine
D-zeu va face ca totul sa fie bine,ai numai incredere in EL
va pupam dulce
si santem cu gandul la voi
Anca,asa cum am promis astazi voi pune banii prin paypal,sant asa de suparat ca cecul meu nu a ajuns
as vrea numai sa imi confirmi tu sau altcineva daca aceasta este adresa unde punem banii:anneagu@bestbuycanada.ca
va multumesc mult si astept cat de repede un raspuns ca sa trimit banii astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:


Laura, Andrei si bineinteles draga Diana, zilnic sunteti in rugaciunile mele
Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Fetele dragi,

Am fost aseara la Diana. Nu va pot spune cit de fericita am fost sa o vad zimbitoare si vesela. Tot timpul a zimbit, ne-am jucat toate trei, Laura, Diana si cu mine, l-am cautat pe Nemo in carticica pe care i-a cumparat-o Laura si pe care o iubeste deja. Ne-am uitat la Cinderella si comentat amindoua despre cit de frumosi erau printul si Cinderella. Am intrebat-o pe Diana daca il pot imprumuta pe print putin si sa-l pun in locul lui pe Gabi (sotul meu) si mi-a spus "Nope". Am intrebat-o daca eu pot fi Cinderella si mi-a zis categoric ca Diana este Cinderella, iar eu sunt Snow White... . M-am multumit si cu atit.....
Laura este obosita, insa determinata sa nu se lase doborita. E un munte de vointa si dragoste pentru puiul ei. O admir din tot sufletul. Andrei este mult mai bine, de luni va merge inapoi la servici. Ieri, pentru ca Diana vroia sa vada Finding Nemo, desenele animate si filmul lipsea din colectia Dianei, a plecat in oras sa-l caute si nu s-a intors pina nu l-a gasit. Nu va pot sune ce zimbet a pus pe buzitele Dianei. era atit de incintata!

Sunt o familie tare frumoasa!
Dumnezeu s-o pazeasca pe Dienuta si s-o faca bine!
Pupici,
Lia


Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

ia uite mai, nu aveau Nemo?? daca stiam...:-((


Ajutati-o pe Diana
************
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
************
Alaptatul Help-Line
************
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Ma rog pentru Diana!Va veni ziua in care va fi la fel ca inainte de accident!Sunteti in rugaciunile noastre!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Buna ziua, doamnelor!
Ma bucur, ma bucur nespus ca Diana este, nici nu stiu cum sa spun, cit de bine se poate pentru o fetita care a trecut prin tot ce a trecut ea. Si sper sa fie mai bine, tot mai bine!
Lia, Anca daca vorbiti cu Laura si n-a ajuns inca la avocat, poate ar putea intreba si daca se poate infiinta o fundatie, in ce conditii, cum poate sa elibereze chitantele de donatie... Adica banii pe care ii primeste sa nu fie doar netaxabili pentru Laura ci si returnabili la impozit pentru persoana care ii doneaza (vorbesc de donatori din Canada, nu stiu care este legislatia in alte parti ale lumii). Ma gindesc ca oamenii ar dona cu si mai draga inima, in speta cei care nu o cunosc pe Diana ci doar doneaza pentru cauze care le sint lor dragi da-i ajuta si la deducerea din aprilie.
Eu astept cu nerabdare numarul de cont, sper sa reusesc sa string mai mult, nu stiu, dar orice dolar conteaza, ma gindesc, asa ca macar incerc. Vedem ce iese.
Laura, gindurile noastre bune sint indreptate spre voi, dialogul de seara s-a schimbat, eu spun : "Hai, acum spunem Tatal Nostru", iar Radu zice: "Pentru Diana?" eu spun ca da si ma gindesc sa-ti dea Dumnezeu, Laura, sa-ti poti stringe puiul in brate fara teama ca ai putea sa-l ranesti, seara de seara!
Simonna

Mergi la inceput