Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Rugati-va pentru DIANA

(24 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 156
Andrada
Andrada

7040 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andrada un Mesaj Privat
O sa traduc "Despre", e ok?
Unde trimit traducerea?
multumesc,
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

Camera lui Marcu

Editat de - Andrada on 11/07/2007 01:41:07
Mergi la inceput
Andrada
Andrada

7040 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andrada un Mesaj Privat
Lucia,
Brindusha76, adica Brindusha sora Laurei a scris o traducere f buna, mult mai buna ca a mea, poate ti le trimit pe amindoua sa vezi ce alegi, care suna mai din inima si mai "english", poate alegi din amindoua, sau ti-o trimit numai pe a Brindusei (ti-am zis a ei e mai buna)
A

Camera lui Marcu
Mergi la inceput
lucia_cs
lucia_cs

1560 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lucia_cs Adauga semn de carte la raspuns Trimite lucia_cs un Mesaj Privat
Andrada, poti sa-mi trimiti si versiunea ta si daca trebuie sa folosim ceva expresii ce sunt mai frecvente pe aici, pot sa iau de acolo. Cum simti si tu.

Mai e o sectiune din pagina de web care nu e prea completa datorita lipsei mele de timp - Noutati.
Acolo am incercat sa trec prin tot subiectul Dianei si sa iau extrase din cele mai importante noutati. Problema e ca sunt numai la pagina 15 si mai am vreo 60 de pagini "to go".

Ma ajuta cineva si acolo?

Daca se ofera cineva, eu zic sa scriem aici la subiect ca sa nu "vanam" mai multe persoane aceleasi noutati.
Ceea ce am nevoie este pagina si persoana care a postat noutatea.

Multumesc in avans!

Sa nu-i uitam..

Sa fim alaturi Diana fetita Laurei_B!

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

Mergi la inceput
Andrada
Andrada

7040 Mesaje
O sa tile PM pe amindoua si alegi cum crezi. Cind ma apuc de altceva o sa anunt intii aici pe site,
A

Camera lui Marcu
Mergi la inceput
danielac
danielac

6984 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanielac Adauga semn de carte la raspuns Trimite danielac un Mesaj Privat
Ne rugam pentru Diana sa fie bine si sa fie vesti din ce in ce mai bune!

Pagina de web este excelenta Lucia! felicitari!

Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311
Mergi la inceput

Anina_n

7594 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Anina_n  Trimite mesaj yahoo luiAnina_n Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anina_n un Mesaj Privat
Lucia si celelalte fete care au contribuit la paginuta Dianei, ati facut o treaba super !
Citind tragica poveste prin care trece familia Laurei, de 2 luni de zile, nu poti ramane impasibil. Pur si simplu...spui o rugaciune pentru ei si le intinzi o mana de ajutor, imediat. Mai ales daca te gandesti ca puteai fi tu si familia ta, in locul lor.
Am trimis paginuta Dianei tuturor prietenilor si sper sa aiba acelasi efect si asupra lor.
Doamne ajuta sa-i fie din ce in ce mai bine Dianei, curajoasa noastra luptatoare !

Nina, mami de Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn
Mergi la inceput

Podeanu

2034 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Podeanu un Mesaj Privat
Fetelor, a-ti facut o treaba extraordinara cu pagina web.

Am trimis-o si eu prietenilor romini.
Ne rugam in continuare ptr micuta Diana.

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...
Mergi la inceput
AncaMaria
AncaMaria

923 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AncaMaria un Mesaj Privat
Fetelor, aseara a fost Sofie la spital, uitati ce ne-a scris despre fete:

"am fost aseara la Dienuta, au fost si Laura si Andrei acolo.
Dienuta a fost minunata. Cind am ajuns acolo, Laura era la o tigara, Andrei era cu Diana, i-am trimis pupicei de la usa si a zimbit asa frumos.
Apoi m-am intors cu Laura, au venit si asistentele sa-i faca toaleta de seara, si a fost asa cuminte, si brave. Porma am mai stat de vorba cu Laura si Andrei, Diana a vrut sa-i citesc din carticica Barbie si sa ne jucam cu stickerele. Atita ne-am jucat pina a adormit. A zimbit cind i-am pupat degetelele si m-am jucat cu ele, a zimbit asa frumos, din tot sufletul, m-am topit.
Laura mi-a zis ca au venit cei de la SunnyHill cu niste jocuri interactive, la care Diana si-ar putea folosi barbia, obrajorii sau nasucul. Din pacate insa softwareu e cam vechi si nu e compatibil cu laptopu care-l au ei, dar au zis ca or sa aduca altele.
Febra e tot cum o stiti, nu scade de 38. Buzica i se reface si protectia aia care au pus-o pe dintisori ajuta destul de mult. Totusi aseara cind aproape adormea, Diana a zis ca ii e cold la bubica, adica la burtica si Laura s-a dus sa-i caute o paturita de bebelusi ca-s mai usoare, dupa ce i-am pus-o pe burtica a zis ca e bine asa si a adormit in citeva minute.
Laura a fost fff obosita, dar in good spirit. Andrei si el parea ca se simte bine, a zis ca de luni incearca sa mearga la servici.
Medicul nu le-a mai zis nimic nou, asteapta sa scoata corsetul si sa vada cum s-au sudat oasele.
Am stat cu ei pina pe la 10, am mai stat un pic afara inainte de plecare,, am mai ris un pic cu glume usoare, si pot sa zic ca am plecat linistita. Sincer, ma uimeste puterea lor, i-am zis si sotului, nu stiu, dar Dumnezeu iti da putere in astfel de momente.
Amindoi au fost in good spirit, obositi, tristi, dar cu o gindire pozitiva si "mergem mai departe". "

Anca & Bianca (19 iulie 2004)

Rugati-va pentru Diana
Mergi la inceput
LiaMaria
LiaMaria

271 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui LiaMaria  Trimite mesaj yahoo luiLiaMaria Adauga semn de carte la raspuns Trimite LiaMaria un Mesaj Privat
Buna fetele,

Sofie a fost aseara la fete la spital dar pentru ca nu se poate loga pe forum inca, o sa pun eu ce ne-a scris noua.

"Am fost aseara la Dienuta, au fost si Laura si Andrei acolo.
Dienuta a fost minunata. Cind am ajuns acolo, Laura era la o tigara, Andrei era cu Diana, i-am trimis pupicei de la usa si a zimbit asa frumos.
Apoi m-am intors cu Laura, au venit si asistentele sa-i faca toaleta de seara, si a fost asa cuminte, si brave. Pe urma am mai stat de vorba cu Laura si Andrei, Diana a vrut sa-i citesc din carticica Barbie si sa ne jucam cu stickerele. Atita ne-am jucat pina a adormit. A zimbit cind i-am pupat degetelele si m-am jucat cu ele, a zimbit asa frumos, din tot sufletul, m-am topit.
Laura mi-a zis ca au venit cei de la SunnyHill cu niste jocuri interactive, la care Diana si-ar putea folosi barbia, obrajorii sau nasucul. Din pacate insa softwareu e cam vechi si nu e compatibil cu laptopu care-l au ei, dar au zis ca or sa aduca altele.
Febra e tot cum o stiti, nu scade de 38. Buzica i se reface si protectia aia care au pus-o pe dintisori ajuta destul de mult. Totusi aseara cind aproape adormea, Diana a zis ca ii e cold la bubica, adica la burtica si Laura s-a dus sa-i caute o paturita de bebelusi ca-s mai usoare, dupa ce i-am pus-o pe burtica a zis ca e bine asa si a adormit in citeva minute.
Laura a fost fff obosita, dar in good spirit. Andrei si el parea ca se simte bine, a zis ca de luni incearca sa mearga la servici.
Medicul nu le-a mai zis nimic nou, asteapta sa scoata corsetul si sa vada cum s-au sudat oasele.
Am stat cu ei pina pe la 10, am mai stat un pic afara cit Laura a fumat o tigara inainte de plecare,, am mai ris un pic cu glume usoare, si pot sa zic ca am plecat linistita. Sincer, ma uimeste puterea lor, i-am zis si hasbandului, nu stiu, dar Dumnezeu iti da putere in astfel de momente.
Amindoi au fost in good spirit, obositi, tristi, dar cu o gindire pozitiva si "mergem mai departe".

In dimineata asta am vorbit si eu cu Laura si mi-a confirmat ca Dienuta a dormit bine si ca e vesela si zimbareata azi. A trebuit sa o mute din rezerva asta (temporar) pentru ca s-a stricat un termostat si era mult prea cald, dar vor fi mutate inapoi indata ce se va face reparatia. Diana a fost calma in tot timpul asta si chiar le-a zimbit celor ce faceau mutarea.
Ii tot spun Laurei de email-urile si telefoanele pe care le primesc pentru ei de peste tot si nu-si poate revenii din uimirea in care se afla de atita timp. Nu-i vine sa creada cit de multa lume a sarit si sare in ajutorul Dianei si este atit de recunoascatoarea tuturor. E coplesita fetelor, va rog sa ma credeti, si nu conteneste sa va multumeasca.

Va puic,
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/
Mergi la inceput
LiaMaria
LiaMaria

271 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui LiaMaria  Trimite mesaj yahoo luiLiaMaria Adauga semn de carte la raspuns Trimite LiaMaria un Mesaj Privat
Ops... se vede treaba ca am postat amindoua in acelasi timp Anca...

Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/
Mergi la inceput
Pag. din 156 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com