Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 111

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

O sa traduc "Despre", e ok?
Unde trimit traducerea?
multumesc,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Lucia,
Brindusha76, adica Brindusha sora Laurei a scris o traducere f buna, mult mai buna ca a mea, poate ti le trimit pe amindoua sa vezi ce alegi, care suna mai din inima si mai "english", poate alegi din amindoua, sau ti-o trimit numai pe a Brindusei (ti-am zis a ei e mai buna)
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Andrada, poti sa-mi trimiti si versiunea ta si daca trebuie sa folosim ceva expresii ce sunt mai frecvente pe aici, pot sa iau de acolo. Cum simti si tu.


Mai e o sectiune din pagina de web care nu e prea completa datorita lipsei mele de timp - Noutati.
Acolo am incercat sa trec prin tot subiectul Dianei si sa iau extrase din cele mai importante noutati. Problema e ca sunt numai la pagina 15 si mai am vreo 60 de pagini "to go".

Ma ajuta cineva si acolo?

Daca se ofera cineva, eu zic sa scriem aici la subiect ca sa nu "vanam" mai multe persoane aceleasi noutati.
Ceea ce am nevoie este pagina si persoana care a postat noutatea.

Multumesc in avans!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

O sa tile PM pe amindoua si alegi cum crezi. Cind ma apuc de altceva o sa anunt intii aici pe site,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ne rugam pentru Diana sa fie bine si sa fie vesti din ce in ce mai bune!

Pagina de web este excelenta Lucia! felicitari!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Lucia si celelalte fete care au contribuit la paginuta Dianei, ati facut o treaba super !
Citind tragica poveste prin care trece familia Laurei, de 2 luni de zile, nu poti ramane impasibil. Pur si simplu...spui o rugaciune pentru ei si le intinzi o mana de ajutor, imediat. Mai ales daca te gandesti ca puteai fi tu si familia ta, in locul lor.
Am trimis paginuta Dianei tuturor prietenilor si sper sa aiba acelasi efect si asupra lor.
Doamne ajuta sa-i fie din ce in ce mai bine Dianei, curajoasa noastra luptatoare !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Fetelor, a-ti facut o treaba extraordinara cu pagina web.

Am trimis-o si eu prietenilor romini.
Ne rugam in continuare ptr micuta Diana.

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetelor, aseara a fost Sofie la spital, uitati ce ne-a scris despre fete:

"am fost aseara la Dienuta, au fost si Laura si Andrei acolo.
Dienuta a fost minunata. Cind am ajuns acolo, Laura era la o tigara, Andrei era cu Diana, i-am trimis pupicei de la usa si a zimbit asa frumos.
Apoi m-am intors cu Laura, au venit si asistentele sa-i faca toaleta de seara, si a fost asa cuminte, si brave. Porma am mai stat de vorba cu Laura si Andrei, Diana a vrut sa-i citesc din carticica Barbie si sa ne jucam cu stickerele. Atita ne-am jucat pina a adormit. A zimbit cind i-am pupat degetelele si m-am jucat cu ele, a zimbit asa frumos, din tot sufletul, m-am topit.
Laura mi-a zis ca au venit cei de la SunnyHill cu niste jocuri interactive, la care Diana si-ar putea folosi barbia, obrajorii sau nasucul. Din pacate insa softwareu e cam vechi si nu e compatibil cu laptopu care-l au ei, dar au zis ca or sa aduca altele.
Febra e tot cum o stiti, nu scade de 38. Buzica i se reface si protectia aia care au pus-o pe dintisori ajuta destul de mult. Totusi aseara cind aproape adormea, Diana a zis ca ii e cold la bubica, adica la burtica si Laura s-a dus sa-i caute o paturita de bebelusi ca-s mai usoare, dupa ce i-am pus-o pe burtica a zis ca e bine asa si a adormit in citeva minute.
Laura a fost fff obosita, dar in good spirit. Andrei si el parea ca se simte bine, a zis ca de luni incearca sa mearga la servici.
Medicul nu le-a mai zis nimic nou, asteapta sa scoata corsetul si sa vada cum s-au sudat oasele.
Am stat cu ei pina pe la 10, am mai stat un pic afara inainte de plecare,, am mai ris un pic cu glume usoare, si pot sa zic ca am plecat linistita. Sincer, ma uimeste puterea lor, i-am zis si sotului, nu stiu, dar Dumnezeu iti da putere in astfel de momente.
Amindoi au fost in good spirit, obositi, tristi, dar cu o gindire pozitiva si "mergem mai departe". "



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Buna fetele,

Sofie a fost aseara la fete la spital dar pentru ca nu se poate loga pe forum inca, o sa pun eu ce ne-a scris noua.

"Am fost aseara la Dienuta, au fost si Laura si Andrei acolo.
Dienuta a fost minunata. Cind am ajuns acolo, Laura era la o tigara, Andrei era cu Diana, i-am trimis pupicei de la usa si a zimbit asa frumos.
Apoi m-am intors cu Laura, au venit si asistentele sa-i faca toaleta de seara, si a fost asa cuminte, si brave. Pe urma am mai stat de vorba cu Laura si Andrei, Diana a vrut sa-i citesc din carticica Barbie si sa ne jucam cu stickerele. Atita ne-am jucat pina a adormit. A zimbit cind i-am pupat degetelele si m-am jucat cu ele, a zimbit asa frumos, din tot sufletul, m-am topit.
Laura mi-a zis ca au venit cei de la SunnyHill cu niste jocuri interactive, la care Diana si-ar putea folosi barbia, obrajorii sau nasucul. Din pacate insa softwareu e cam vechi si nu e compatibil cu laptopu care-l au ei, dar au zis ca or sa aduca altele.
Febra e tot cum o stiti, nu scade de 38. Buzica i se reface si protectia aia care au pus-o pe dintisori ajuta destul de mult. Totusi aseara cind aproape adormea, Diana a zis ca ii e cold la bubica, adica la burtica si Laura s-a dus sa-i caute o paturita de bebelusi ca-s mai usoare, dupa ce i-am pus-o pe burtica a zis ca e bine asa si a adormit in citeva minute.
Laura a fost fff obosita, dar in good spirit. Andrei si el parea ca se simte bine, a zis ca de luni incearca sa mearga la servici.
Medicul nu le-a mai zis nimic nou, asteapta sa scoata corsetul si sa vada cum s-au sudat oasele.
Am stat cu ei pina pe la 10, am mai stat un pic afara cit Laura a fumat o tigara inainte de plecare,, am mai ris un pic cu glume usoare, si pot sa zic ca am plecat linistita. Sincer, ma uimeste puterea lor, i-am zis si hasbandului, nu stiu, dar Dumnezeu iti da putere in astfel de momente.
Amindoi au fost in good spirit, obositi, tristi, dar cu o gindire pozitiva si "mergem mai departe".

In dimineata asta am vorbit si eu cu Laura si mi-a confirmat ca Dienuta a dormit bine si ca e vesela si zimbareata azi. A trebuit sa o mute din rezerva asta (temporar) pentru ca s-a stricat un termostat si era mult prea cald, dar vor fi mutate inapoi indata ce se va face reparatia. Diana a fost calma in tot timpul asta si chiar le-a zimbit celor ce faceau mutarea.
Ii tot spun Laurei de email-urile si telefoanele pe care le primesc pentru ei de peste tot si nu-si poate revenii din uimirea in care se afla de atita timp. Nu-i vine sa creada cit de multa lume a sarit si sare in ajutorul Dianei si este atit de recunoascatoarea tuturor. E coplesita fetelor, va rog sa ma credeti, si nu conteneste sa va multumeasca.

Va puic,
Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Ops... se vede treaba ca am postat amindoua in acelasi timp Anca...

Lia

Rugati-va pentru Diana
http://dianadumitru.netfirms.com/

Mergi la inceput