Rugati-va pentru DIANA

Raspunsuri - Pagina 100

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Fetelor, Lia a fost astazi la spital... de dimineata ne-am intilnit la biserica si i-am dat cecurile care le-am primit pana la ora actuala sa le duca Laurei... asa ca ea ne va da mai multe detalii curand.



www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ce mai face Diana? Fetelor care mai mergeti in vizita la spital, sa intrati sa ne dati vesti cat mai multe despre Diana. Asteptam cu sufletul la gura orice noutate.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamamariana spune:

Si eu am deschis weekendul asta de 100 de ori in speranta ca aduce cineva o veste ceva... Acu sunt de la scoala - am intrat pe furish.
Astept cu sufletul la gura vesti bune!
Doamne ajuta!
Mamamariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Si eu am intrat de foarte multe ori sa vad cum mai e micuta...
Abia astept vesti bune!
Fetelor, nu uitati sa va rugati pentru ea...
Doamne Ajuta!

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------
www.piczo.com/JoMacaroana?cr=7&rfm=y" target="_blank">Ioana (11.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Buna dragelor,
Stiu ca toata lumea asteapta cu nerabdare vesti, asa ca:
Am fost ieri la spital si desi eram pe graba, nu m-am putut dezlipi de fete cu una cu doua. Sotul meu e topit dupa Diana. Sta la capul ei si o mingiie pe capusor si-i vorbeste si incearca sa o faca sa rida. Si atunci cind iti zimbeste, iti sta inima in loc. Ieri s-au jucat citeva ore bune si in final ne-a spus ca ea este un ursulet, nu o printesa cum o alintam noi...
Dianuta arata bine ieri desi era putin cam necajita pentru ca nu mai statuse de doua zile in scaunelul ei in care ii place atit de mult. Simbata au tinut-o mai mult adormita pentru ca i-au modificat vestuta (corsetul) si nu avea voie sa fie miscata. Duminica din nou nu a putut fi pusa in scaunel pentru ca asistentele nu au avut sculele necesare sa fixeze corsetul la loc, deci puiutul nostru era un pic suparat, dar i-a placut masajul pe care Laura si cu mine i l-am facut.
A admirat felicitarile pe care i le-au trimis fetitele din State.

Cum spuneam la celalalt subiect de la umanitare, Laura a intrat in posesia cec-urilor trmise de Anca ($410), a unui plic de aprox. $600 plus un alt cec de $200 din partea enoriasilor de la Biserica noastra, si a unui alt plic direct de la Parintele Lapuste cu aprox. $800 tot de la biserica. Fetele, va spun sincer ca si acum am ochii umezi de bucurie sa vad ca atiti oameni de suflet au fost linga noi in acest moment cind necazul si durerea au lovit atit de tare.
Laura este atit de recunoscatoare tuturor! Nu exista cuvinte sa o poate spune, insa va roaga din suflet sa nu incetati a va ruga pentru Diana!

Andrei e acasa si a visitat-o pe Diana simbata dupa amiaza dupa ce si-au cumparat masina. Acum sunt si ei mai linistiti ca au masina lor. Laura e singura care se poate deplasa si aceasta masina e un mare ajutor. Bineinteles ca a avut-o pe cea a spitalului pina acum, dar stiti cum este atunci cind utilizezi un lucru care nu este al tau. Stai cu frica sa nu se intimple ceva, si in cazul Laurei, nu vrea sa fie pe capul nimanui, si mai ales nu vrea sa fie cauza pentru care o alta persoana nu poate avea masina pentru ca o are ea.
Nu va spun ce bucurie a fost pe amindoi, tata si fica in momentul in care s-au vazut.
Laura merge la prinz acasa sa-i pregateasca mincare lui Andrei, dupa care vine inapoi sa stea cu Dienuta.
Seara, tirziu, dupa ce puiul adoarme, merge si ea acasa sa se odihneasca. Nu reuseste intotdeauna, pentru ca daca in timpul zilei e super ocupata cu atitea lucruri si nu are timp sa se gindeasca si la altele, seara o coplesesc gindurile si de multe ori adoarme foarte tirziu. Stie ca suntem linga ea si apreciaza tot ce facem, insa uneori nu te mai poti controla si lacrimile vin fara sa le poti opri.
Acum e si Andrei acasa si in doi va fi mai bine. Si va fi si mai bine cind Andrei se va putea deplasa fara sa aibe nevoie de ajutor.
Laura va pupa pe toate si va multumeste pentru tot.

Doamne ajuta!
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

multumim frumos de vesti lia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Bine ai venit acasa Andrei!!! Dorim ca in curand sa te simti mai bine si sa te poti deplasa fara nici o dificultae. Multa sanatate!!!

Lia, iti multumim pentru vesti, le asteptam cu mare nerabdare.

Stii cumva care este motivul pt care i-au pus un alt corset?

Diana si Laura, ne rugam in continuare pt voi si asteptam mereu vesti bune despre voi. Ma bcuur ca aveti masina si acum va fi putin mai usor.

O idee pentru cei din Vancover.
Avand in vedere ca saraca Laura este impartita in atatea locuri, ma gandeam ca poate ar fi de mare ajutor daca unele dintre voi le-ar aduce ocazional o mancarica gatita acasa.

Ce ziceti?
Putem si noi sa contribuim cu ceva banuti pentru asta. Cred ca ar fi foarte usor pentru Laura daca in unele zile nu ar trebui sa se preocupe de gatit si poate sa se relaxeze putin sau sa-si rezolve alte probleme.






_
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">
Sa nu-i uitam..


Sa fim alaturi Diana fetita Laurei_B!

_

Lucia, mami de Evelyn si sotie de Csaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Luci, nu i-au schmbat corsetul, doar l-au mai ajustat putin. Au mai taiat din el pentru ca in unele locuri era prea inalt si o ranea pe micuta. Acum este mult mai bine, e mult mai aerisit, iar pielicica ei mult mai usor de ingrijit.

Cit despre mincare... fiecare dintre noi i-am dus cind am mers acolo... Chiar si ciocolata, si bomboane, prajituri.
Avem grija de fete, si multumim de gindul bun.

Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Am postat si la umanitare si vreau sa fac corectarea si aici. Plicul de la Parintele Lapuste dat personal Laurei continea $400 si nu $800 cum gresit am inteles. Iertare va rog!

Lia

Rugati-va pentru DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Lia ,multumim de vestile bune,le-am asteptat cu sufletul la gura
Laura santem alaturi de voi cu rugaciuni si va dorim multa sanatate
Anca,plicul meu nu a ajuns?la-m pus joia trecuta la posta,sper ca nu sa pierdut

Mergi la inceput