Piticodromul de sept-oct 2005 (180)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Ioana , multumesc!
Deci pana la urma nu a fost chiar asa cum te temei sa fie la munte.Ma bucur ca Miruna s-a simtit bine.Iti da curaj sa mai plecati si altadata cu Miruna sau data viitoare plecati singuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ioana, da, mana mea e de inlocuit, dar cu ce o sa o inlocuiesc pe soacrei? .... e clar ca s-a obisnuit cu cineva langa ea, am zis ca o sa o dezobisnuiesc....dar cum, cand, unde....nu stiu inca
Alexutza, no spune tu ce sensibili sunt copiii astia .
Eu plec la "servici" cand trebuie sa ii dea soacra de mancare sau sa o culce. Aseara am stat inchisa in camera si am ascultat cat de cuminte si de rapid adoarme Petra cu bunicile ei. Nu pot sa cred cum ne joaca pe degete pe mine si pe Pepe......cu noi sta si 1 ora la povesti in pat, inainte sa adoarma...


Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Andreea, multumim de intrebare, e mai bine Anca, diseara terminsm si noi antibioticul. Azi e la cresa, a fost bucurie mare ca si-a reintalnit colegii.

Casiana, si Anca reactioneaza tot asa tragic cand plec eu de acasa.
Stiu eu de ce urasc plecarile astea.

Codruta, stiu cum e, cu fitzele astea inainte de culcare.
La cresa, 2 educatoare adorm in aceeasi camera 5-6 copii in acelasi timp.
Eu nu sunt in stare sa adorm amandoi copii in aceeasi camera. Dar mai sper.
Poate ca le e si drag sa stea mai mult cu noi(am gasit consolarea).

Sa aveti o sapt. buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Salutare!

Hop si eu pe aici!

Cristina, dar acasa stai cu Anca pana adoarme? Ca am niste emotii cu privire la scancetele lui Vlad pana adoarme. Sau in lipsa de mama, doarme imediat?

Gina, de unde stii ca e fata? Eu zic ca e baiat .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Casiana, mi s-a intarit ideea ca doar noi si copilul nu are rost sa mergem la munte; cu inca o famile cu pitici merge, se mai impart responsabilitatile de supravegheat, plus ca are copilul partener de joaca.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Fetelor am auzit ca se poarta "fobia de alb " in piticodrom.
Ei, ce sa va spun fi-mea e mai cu mot.Ea are o " fobie color"
Nu mananca nici un fel de legume proaspete, fructe mai de loc.
Nici mere, nici pere, caise, cirese...nimic.
Uneori mananca cateva boabe de struguri si cate o banana..cand are ea chef.Astea sunt singurele fructe pe care le accepta.
Nu stiu cum sa o conving sa manance, numai cand le vede face o figura scarbita si intoarce capul.
Ma laud insa: a reinceput sa manance iaurt, iar despre branza,cascaval, mozzarela, almette,unt ce sa zic....ar manca non stop.
Mai e un asa"exemplar" in piticodrom? Ca sincer eu nu stiu ce sa ma fac cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Casiana, daca maninci ceva pe furis, Alexuta nu vine imediat sa ia si ea? Eu asa mai fac uneori, cind miruna nu vrea sa incerce mincaruri noi; daca imi iau o farfurie de fructe, ma duc pe canapea si ma fac ca o ignor, se infiinteaza imediat si incepe sa baloteze din mincare.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Ioana faza asta merge cu orice numai cu fructe si legume nu, ca o lasa rece.
Uneori e prea curioasa, cere dar cand baga fructul in gura si sesizeaza ca e un fruct imediat il scoate.
Daca se simte ignorata face orice ca sa-mi atraga atentia dar nu mananca fructe cu mine.Insa la mancaruri merge sa o pacalesc asa.Ca sa nu mai spun de dulciuri, eu chiar ma pitesc de ea cand mananc ceva dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Casiana,nici Iaris nu mananca decat mere si alea in zilele lui bune,dar ar manca rosii si castraveti,mai ales oricand.Acum face exceptie ca il doare gatul si ii ies si masele si nu mananca decat lapte si eventual mai rontaie cate ceva,asa sa nu moara de foame.Iaurt si branzeturi nu a mancat niciodata cu placere,ca sunt albe,fructele...sunt fructe.El cel mai bine mananca gatit atunci cand nu il doare nimik

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Jadi, eu adorm amandoi copii.
Intai mandra, si apoi seriful. Cu seriful mai stau 30min -1 ora la povesti in 2, si dup-aia la somn.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput