Piticodromul de sept-oct 2005 (180)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Nanadana, mersic, u back, eu stau la pat si-mi astept randul ca nu-i frumos sa sar peste coada .


Anto 33 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ioana, am avut atunci o tentativa, dar nu m-am tinut. Asa ca inca doarme cu noi, dar in sensul ca dorm eu cu ea, la ea in camera (nu mai doarme ea cu mine in dormitor ). Poate peste un timp am sa incerc, dar e clar ca e dependenta de mana mea...si mi tare mila sa o despart de dorinta ei . Acum e aici soacra si asa bine dorm ele impreuna



Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor, va multumesc pentru toate gandurile bune!
Noi suntem bine si ne bucuram ca micuta noastra Jessica, incepe sa inteleaga tot mai mult.Olita ii este acum obiectul preferat si ne-a dovedit ieri de trei ori, ca stie sa-si faca nevoile in ea fara ca noi sa o punem!Pe deasupra, ne-a chemat sa ne arate ce a facut(s-o felicitam) si sa-i deschidem usa la baie sa-si arunce "treaba" la WC!
Ii place sa stea pe ea chiar si atunci cand se uita la TV si i-a devenit deja, obiectul preferat.
Cand am pus-o sa faca nani sotul, i-a luat-o insa, dupa niste plansete serioase ni s-a facut mila de ea si i-am dat-o sa stea cu ea in camera.Daca are s-o tina tot asa este bine!
Ei nu-i mai place sa poarte diaper in timpul zilei de o bucata buna de vreme(de cand Rebecca a luat-o de mana intr-o zi si i-a zis:Jessica,esti fetitaaa maaare si este rusine sa faci pipi in diaper...Uite olita vezi?! - pune pipi aici!" - ce mai, are mama ajutor!) insa, inainte de a prinde ideea ne-am trezit de cateva ori in mijlocul casei cu, ditamai isprava!
Zilele acestea, vom incerca sa ne tinem de ea tot mai mult si speram ca progresele, sa tot creasca.Pana om scapa de tot oricum,stiu ca mai este cale lunga.
Va

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Buna seara, fetele!
Am lipsit cateva zile din motive de aglomeratie de activitati.
Diplodocus, am ramas incremenita cand am citit mesajul tau! Ma bucur nespus ca lucrurile au inceput sa mearga spre bine! Putere multa si incredere!
Valen, te asteptam cu vesti despre micuta Ines!
Anca de Cristina, Bianca de Maddy si Ioana de Nicole, nu-i asa ca sunteti mai bine?
Maria are trei zile de cand nu mai doarme in patut, iar prima faza este saltea direct pe podea sa fie distanta mai mica. In prima noapte, pana la 12 am gasit-o de doua ori dormind pe mocheta. Dupa care am hotarat faza 2 cu un pled facut sul si o perna care sa marcheze limita. Dar am gasit-o dormind si pe ele. Sper sa invete cat mai repede noua dimensiune. Pana atunci ii pun perne mai inalte decat salteaua ca ma trezeam cam des sa verific starea.
Citeam despre nerabdarea lui Vladut de Jadi de a ajunge acasa si mi-am amintit de bucuria imensa a Mariei cand venim acasa dupa mai multe ore, de dansurile saltarete in cerc de indian si de chiotul "acasi! acasi!"- dulce foc.
Azi am fost la aniversarea de 7 ani a fetitei nasei Mariei unde au fost multi copii si adulti si, desi a fost prima oara fara somnul de pranz, am avut un copil exemplar, deliciul asistentei! (deh, cioara din mine!)

Andreea, mami de MARIA (5 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor,niste prieteni scumpi de familie, cum avem doua fete si este posibil sa mai soseasca inca una,s-au gandit sa ne trimita un e-mail special cu un videoclip!
Acesta,a reusit sa ne impresioneze adanc si m-am gandit, sa vi-l arat si voua.Sper sa va placa!www.youtube.com/watch?v=DYWInyaIAIw&mode=related&search=" target="_blank">Because I'm a Girl!!! - AICI
Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
Slaba miscare ca de we!

Gina foarte frumos clipul!

Andreea ce idee buna cu salteaua pusa direct pe covor, uite ca nu ma gandisem, Vlad nu mai vrea nani in patut, se trezeste repede si vrea cu noi in pat, chiar ma gandeam cum sa ii facem trecerea in camera lui .

Noi in we am batut parcurile , la noi la gl e foarte cald, nu a plouat delok , ieri am fost la tzara la strabunicii lui Vladi si el a fost in culmea fericirii, nu mai vroia sa plece de la cal, a fugarit puii abia iesiti din ou , i-a mangaiat mai cu fok asha ca era sa il stranga de gat pe unu, a adunat capsuni si cirese si pe la pranz i-a pus bunika o baliuta in mijlokul curtii printre gaini cu apa incalzita si s-a balacit la fundul gol cat a avut el chef si noi toti am roit in jurul lui, foarte incantat a fost, uite de aia zic eu ca e bine sa stai la curte.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Neata!
Da, Valen, te asteptam cu vesti!
Andreea, multumesc mult, suntem mai bine. A terminat antibioticul si a inceput sa pape, insa a slabit destul de mult.

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Neata'!
Diplodocus am citit despre sotul tau si m-am ingrozit. Sanatate multa sotului tau si tie multa putere sa-l ajuti sa treaca peste aceasta intamplare nefericita.
Gabi felicitari pt. iedul cel mic!
Jadi am vazut pozele de la intalnirea gravidutelor.Tare frumoase sunteti dar sa stiti ca mai ceva ca voi sunt cele 2 vedete:Anya si Vlad, ei sunt superbi.Ce putin mai ai pana nasti!
Meme concediu placut in Spania!
Valen, cred ca ai nascut, nu-i asa?Refacere usoara!
Irina sa aveti concediu placut!
Gina sa ai un bebe sanatos si sa fie cum vrei tu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Sa va povestesc despre Alexia:
Octav a fost plecat de joi pana sambata la un team building la Poiana Brasov.Alexia a fost foarte suparata si cred ca a inteles ca tati pleaca pt. o perioada mai mare si nu la serviciu caci a vazut bagajul facut.Asa ca la 1 ora dupa ce a plecat Octav a gasit un tricou de-al lui si il strangea in brate, s-a dus la usa si a inceput sa planga.Avea o figura asa trista.Niciodata nu am vazut mai multa tristete in ochisorii ei.L-am sunat pe tati dar abia a scos un cuvant, ea care tot timpul vorbeste cu el la telefon.Cand a venit, Octav i-a adus o jucarie, o orga.Alexia a vazut orga a luat-o si s-a jucat cu ea, s-a bucurat asa tare de jucaria asta caci chiar tipa de fericire si abia dupa ce s-a saturat de joaca l-a bagat in seama pe tati.Dar apoi numai cu el statea, eu iesisem din peisaj.
Ieri dimineata, a venit la noi in pat pe la 5 si a mai dormit pana la 7.Cand s-a trezit s-a uitat imediat in jur sa-l vada pe tati si cand l-a vazut a inceput sa rada fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata! Multumim de urari; fetele, Maria si Miruna, s-au distrat foarte bine la pensiune; diseara pun poze sa le vedeti. Parintii mai putin, dar totusi au supravietuit.

zino, oau, ce frumos, drum bun iti urez de pe acum! E bine ca luati si bunici cu voi, sa apucati sa stati si un pic singurei.
Casiana, ce simpatica e Alexuta. Cred ca incet-incet fetele incep sa fie interesate de tatici. Cel putin la noi se observa o migrare discreta a atentiei, acum cred ca are sotul un avantaj de 51%.
Codruta, deci Petra doarme acum cu soacra, nu cu tine? Inseamna ca mina ta e de inlocuit, profita de ocazie.
Dana lui Antoine, mult succes cu soacra, sa ne tii la curent cu ispravile ei.
Maddy, sanatate Biancai!

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput