Durerea unei pierderi de sarcina (25)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by Teo2rina

flavia,asa de mult ma rog pentru tine,sa ai o nastere usoara,draga mea (nu am stiut ca l-ai nascut greu pe Dominic)! nu gasesti pe nimeni sa te ajute la despachetat si aranjat pana vin parintii tai? si chiar sa si gateasca,bineinteles sub stricta ta supraveghere. eu asa cred ca voi face cand nu ma voi mai descurca ca deja acum m-a coplesit alergatura pentru deschiderea gradinitei...
jojo-miha,ce fericita trebuie sa fii ca ti-ai vazut puiutul!sa fiti sanatosi amandoi!
laura-ioana, ai un nastrusnic in burtica!sa te bucuri de el/ea!
magduta,bafta multa si incredere in voi!
michelle,mai ai putina rabdare,nu te grabi de pe acum cu testul!inca doua zile si vei vedea.
dragele mele,eu sunt foarte confuza privind ovulatia,stiu ca trebuie sa se produca,ori s-a produs azi,habar n-am!si eu nu stiu cand sa prestez...

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png



Teo2rina-ai incercat cu teste de ovulatie sa stii circa cand ovulezi?eu cu Tb nu ma descurc...

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

da,michelle,problema e ca am uitat ca ciclul trecut a fost mai scurt si, in consecinta, trebuia sa incep testarea in Z9,iar eu am inceput in Z10 si a iesit direct negativ.acum stau si ma intreb (stii ca ovulatia se produce intre 12-36 ore de cand testul iese pozitiv),oare in Z9 imi iesea testul pozitiv? nu stiu, sunt tare incurcata. multi

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by Teo2rina

da,michelle,problema e ca am uitat ca ciclul trecut a fost mai scurt si, in consecinta, trebuia sa incep testarea in Z9,iar eu am inceput in Z10 si a iesit direct negativ.acum stau si ma intreb (stii ca ovulatia se produce intre 12-36 ore de cand testul iese pozitiv),oare in Z9 imi iesea testul pozitiv? nu stiu, sunt tare incurcata. multi

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png




Teo-rina -si la mine scria ca trebuie sa incep testarea in ziua 12 dar eu am inceput mai tarziu si mi-a iesit pozitiv!eu zic sa mai faci un test azi sa vezi!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

michelle,oricum ma gandeam sa fac teste cateva zile la rand. acum ca si tu ai spus acelasi lucru,sigur voi face!multumesc tare mult si mult curaj si tie!

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Michelle iti tin pumnii stransi tare sa nu mai vina uratzii!
Nu mai incerca sa cauti simptome,este prea devreme pentru cele de sarcina iar cele de CM se confunda uneori cu cele de sarcina.Si pe mine m-a durut burta ca la CM desi testul era pozitiv.
Ma alatur si eu fetelor la galerie

Baby_r imi pare foarte rau ca ai pierdut din nou sarcina.Sunt sigura ca fiecare dintre noi,cele care am pierdut o sarcina,ne-am gandit ca a doua oara nu se va mai intampla,insa,de multe ori suntem incercate iar si iar.Multa putere sa treci peste aceasta durere iti doresc!

Eu am renuntat la testele de ovulatie,cel putin pentru luna asta,m-am enervat rau din cauza lor.Acum sa vedem ce o iesi!

Va pe toate!



Mirela
Come on baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Teo2rina, la prima sarcina n-am habar cand am ramas, dar la a doua si a treia, spre uimirea noastra, am ramas sigur intr-una din zilele 5-6-7 (adica nu musai atunci am ovulat, ci atunci am avut contact si din diverse motive... n-am mai avut dupa... pana la testele de sarcina ce au iesit pozitive, de aceea stiu datele).
Totusi, e clar ca am ovulat mai devreme decat "scrie in carte", la un ciclu de 26 de zile. La fel de bine, uneori, ovulatia ar putea intarzia, depinde cat de maturi sunt foliculii....
Daca nu-ti poti da seama dupa semnele pe care ti le arata corpul tau (eu, de ex, abia dupa ce am pierdut sarcina, am inceput sa fiu atenta la glera cervicala si asa mi-am dat seama cand am fost in perioada fertila), parerea mea este sa faci monitorizari o luna, doua (daca vrei neaparat, eu cred ca-s mai relevante decat testele de ovulatie).

Michelle, dar se gasesc teste de sarcina care pot fi facute cu 3-4 zile inainte de CM... Nu-ti da nimeni peste manute! ....Da', sincer, te inteleg de ce preferi sa mai astepti.

Fetelor, am reusit sa ajung la preot. Nu stiu ce-o fi fost cu visul meu.... caci preotul mi-a spus ca sufletelul pe care l-am pierdut este la Domnul, iar acum am fost binecuvantata cu alt sufletel, iar sarcina o voi tine cu rugaciune. Oricum, m-am linistit!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Äle,Liana30-cum va mai simtiti fetelor???Nu ati mai scris,sper din suflet ca sunteti bine!!!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mirela-nu prea mai sper luna asta...acum om vedea in cateva zile insa sperante prea mari cred ca nu sunt,mersi mult pentru galerie,esti tare draguta!
Mav-nu ma grabesc cu testul desi sunt f tentata,pentru ca nu prea cred sa se fii intamplat minunea!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

idaira, de data asta nu am mai fost la cursuri, ca am fost la Dominic si nu a trecut mult timp, asa ca am mai retinut cite ceva, din lipsa de timp, ca si asa Dominic era 9 ore prin gradinita mai cursurile mele seara, si atunci cind il mai vedeam. pot sa zic ca m-au ajutat cu respiratia cursurile, si multe sfaturi utile, as fi incercat de data asta nasterea sub hipnoza, sau in apa, dar spitalul in care am ales sa nasc nu dau posibilitatea asta, iar cu hipnoza nu am gasit pe nimeni care sa-mi fie recomandat ca fiind bun, iar cu acopuncutra la fel, asa vrea sa incerc dar sa nu dau banii degeaba!incep galeria ptr tine, sa nu mai vina uriteii si sa scapi de alte investigatii!

michelle, galeria continua, sa nu te prind ca te apropii de vre-un test inca! asteapta, ca scrie clar pe teste ca daca faci si cu 1 zi inainte ai sanse de 50% sa fie bun, asa ca te rog mai asteapta pina joi macar!am eu asa un feeling.....cum si azi noapte am visat-o pe prietena mea ce asteapta din minut in altul sa nasca, ca a avut o nastere usoara, ea, saracuta e disperata, si tot plinge, si am visat ca a fost usor, bine si repede, azi daca nu naste o vor induce, ca a depasit termenul!sper sa te visez si pe tine gravi!sotul meu e si el roman, am venit impreuna aici, sintem impreuna de pe cind aveam amindoi eu 18 ani, el 19 ani! deci vei putea comunica cu el linistita in romana.acuma am inceput sa-mi fac griji ce va face Dominic?sper sa vina ai mei pina atunci si sa aibe timp sa se obisnuiasca putin cu ei, ca saracutu va fi tare greu, seara numa cu mine adoarme, si imi fac griji ce va fi cu el cind voi fi eu cu sotul la spital!ma odihnesc, ieri, nu am mai facut mare lucru, azi la fel, mai string putin si cam atit!te pup tare de tot, tin pumnii strinsi si fac galerieeeeeeeeeeeee

teo, merci mult imi va fi de mare ajutor toate gindurile pozitive de la voi! cu despachetatul as putea ruga prietene sa ma ajute, dar toate au copilasi mici, si unele mai si lucreaza, etc, nu vreau sa le deranjez, si sa angajez pe cineva nu stiu unde!de gatit nu mi-e greu, ca este ca o pasiune ptr mine sa fac mincare, am atitea carti, si reviste.....ma bucur atit de mult ptr tine ca-ti deschizi gradinita, esti f buna sa lucrezi cu copii, eu, l-as lasa pe Dominic cu tine!bafta mare sa fie luna asta, lasa-le incolo de teste presteaza si gata!

mirelush, nu te mai stresa cu testele luna asta, da-le-ncolo ptr moment daca te supara!tin pumnii

mav, era clar ca preotul nu crede in faptul ca sufletul s-a intors la tine, dar bine ca te-ai mai linistit!sarcina usoara in continuare si sanatate!

chantal, cum mai esti?

andreea, a venit ciclul pina la urma?

della, ceva vesti?

hair in a cita zi esti?

alyx, nu esti un monstru e normal tot ce simti, e cu atit mai greu cu cit e sora ta, iar tu esti matusa!cind am pierdut sarcina aveam o prietena gravida cu 1 luna jumate mai mare, iti zic sincer nu am putut sa ma mai vad cu ea, o perioada de citeva luni bune, apoi a nascut si tot asa mi-au trebuit inca alte 3 luni sa pot ajunge la ei, dar deja nu ma mai deranja, i=am explicat pur si simplu ca ma doare si nu pot s-o mai vad, m-a inteles, era alaturi de mine cind am aflat vestea oribila.....acuma, ne vizitam, e drept ca ma mai gindesc ca al meu ar fi avut 5 luni, al ei are 6 luni....dar acuma ma gindesc ca fetita ei are 6 luni si David se va naste, viata merge mai departe! evita o perioada sa mai mergi pe la sora ta, du-te cind vei simti nevoia sa mergi, nu-ti reprima sentimentele ca se creeaza frustrari, si cei ce te iubesc te inteleg, si asa va fi si la tine, vei avea bebe tau, care va fi mai mic ca si verisoara lui, si parintii tai se vor bucura la fel de mult si ptr tine, sint convinsa, urmeaza-ti visul!familia ta te iubeste!

va las ca ma duc sa ma cinstesc cu Dominic cu cite o portie mare de inghetata,sorbet si multe capsuni!

Flavia 38+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-draga nu am stiut ca sotul tau e roman,,o pai mai bine ne intelegem.Sper sa vina parintii tai si sa poata adormi Dominik si fara tine,scumpul de el e asa atasat de tine,cred ca ii va fii putin greu dar daca ii explici de mai multe ori ca nu se va putea cateva zile sa fii acasa dar trebuie sa fie baietel cuminte si ascultator sunt sigura ca va intelege!Nascand natural nu stai decat doua zile in spital nu?abia astept sa vii cu David acasa.acum stii cum arat sper sa ma visezi si pe mine gravidutza!Nu nu ma apropii de test pana luni,desi cred ca pana atunci vin uratii!mersi mult pentru galerie si ai grija sa nu faci prea multe prin casa ca te cunosc eu,spui ca aduni numai pe aici si pe acolo dar stiu eu ca faci mai mult ca doar esti Flavia!

SUFLETEL te asteptam


Mergi la inceput