Durerea unei pierderi de sarcina (25)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

michelle, si eu aveam simptome de ciclu, chiar imi venise ceva maroniu, de aia am facut testul dupa 30 zile, si uite ca era David, asa ca te rog eu, vorba laurei, pina nu e rosu e speranta, asteapta pina vineri sa faci un test, de mult ori sint aceleasi simptome, cind ma gindesc ca la sarcina cu Dominic am facut testul la mai bine de 1 SAPTAMINA dupa ce mi-a intirziat.....te pup, sint alaturi de tine cu galeria, nu dispera!

laura, ma bucur tare mult ca bebic e bine, multumesc de urari, imi place expresia, nastere ca un fulg!multam fain!

jojo, ma bucur tare mult ca esti bine, va fi bine in continuare, felicitari ptr putulica, asa e nu conteaza ce e! ai grija de tine in continuare!

johanna, stii ce e, ai fost la eco?

liana, cum esti?cred ca te muti de aia nu mai intri, sper c-ai ascuns butoiul si de tine sa nu-l mai gasesti!

baby, imi pare tare rau ca treci prin necaz, of Doamne!refacere rapida sa ai!

cristina26, condoleante.

va pup fetelor

Flavia 38+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

michelle eu incep de pe-acum cu galeria ...tinem pumnii.
Flavia ai fost la cursuri din alea care te pregatesc pt nastere??!!! Ai posibilitatea sa nasti in apa,am auzit numai lucruri bune despre asta?
Eu am programare pt histeroscopie pe 14 iunie,dar sincera sa fiu,ma rog in fiecare zi sa fi ramas luna asta si asa sa nu mai fie nevoie de nici o interventie.Doamne Ajuta! Azi ar fi z 20 asa ca mai am de asteptat olecutzica.
Incet,incet,elimin toate probele(analize,echografii,HSG,histero,etc)fac absolut tot ce-mi sta in putintza,ca sa vad unde e hiba(daca e!!!). Cica toate lucrurile pe lumea asta se intimpla cu un motiv,asa o fi oare??!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-multumesc draga mea pentru galerie!De fapt eu trebuie sa iti fac tie ca mai ai atat de putin...eu inca nu fac test cel devreme il fac luni daca chiar nu vin uratii pana atunci desi dupa cum ti-am spus sperante nu prea mai am pentru luna asta.Ce admosfera frumoasa va fii la tine pentru ca vor veni si parintii tai si va fii totul ca in vis.Vroiam sa te rog atunci cand vei naste daca nu poti scrie tu sa-mi scrie sotul tau sms in engleza sa stiu ce si cum!eu stiu ca totul va fii bine la nastere,emotiile vor fi mai mari ca restul,de fapt stii,sper din suflet sa nu te chinui ca si la Dominik!Meriti toata aceasta fericire din plin pentru ca esti o femeie atat de buna din toate punctele de vedere!te pup dulce!sper ac te odihnesti,sa nu ma faci sa vin pana la tine si sa iti dau o bataita acum pe ultima suta de metri!
Idaira-iti multumesc ac te gandesti la mine,ca imi faci galerie,desi dupa cum i-am scris si Flaviei sperantele mele pt luna asta se cam duc in vant.Zici ca esti ziua 20 pai ia sa incepem si al tine putina galerie sa se sperie uratii aia si sa nu mai vinaDe cate zile e cm-ul tau?te pup dulce!
L5845-ce mai faci?Hai scrie-ne ca ne este dor de tine!
mirela-eu ti-am ami spus si ieri nu pune baza 100% in testele de ovualtie ca uite eu si cu testul pozitiv tot nimik,tu presteaza in continuare,sunt sigura ca va veni bebitza!
Mcrissa-o luna trece foarte repede si apoi vei incepe din nou sa numeri si totul va fii bine!


Fetelor,am vorbit cu Baby-r7ieri si saracuta de ea inca mai este optimista cel putin incearca,este o fata atat de puternica...Va multumeste la toate pentru cuvintele voastre si va doreste numai bine...va reveni pe forum de indata ce va putea!Unda verde a primit dupa primul CM...o doare ceea ce s-a inatmplat dar ea nu a stiut de sarcina si nu a avaut timp sa se ataseze...insa totusi e greu..Va va explica ea tot cand va reveni,pana atunci va multumeste si va pupa pe toate!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Magdutza10-in doi este mai usor,sunt sigura ca veti trrece peste toate...Sa dea Dumenzeu sa reusiti cu fIV!!Cand vad cat ne mult ne dorim toate fetele de pe forum un copilas...toate am face ORICE,in cazul vostru,investiti totul pentru ca nici un "pret"nu e prea mare pentru un copilas sanatos!va doresc sa va reuseasca si sa aveti copilasul mult asteptat!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by Michelle81

Fetelor eu nu mai sper deloc la bebe luna asta...deja am incearca simptome de CM exact ca luna trecuta..s-a dus si a treia luna de incercari...din nou dezamagita!

SUFLETEL te asteptam

Poze





Draga mea, eu ma gandeam ca dupa chiuretaj am inceput sa sufar de sindrom premenstrual (si am cautat sa citesc cat de mult despre asta), asa dureri de burta si mijloc si stare de nervozitate am avut in lunile astea, inainte de menstra, si uite ca dupa 3 zile de intarziere, luna asta, a iesit testul pozitiv instantaneu.
Iti doresc si tie asemenea! Astept vesti bune!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mav-mersi draga,hai te rog eu mult ia-ma la odisee!!!!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ladymina-sper ca esti bine,ce mai faci,nu ne-ai mai dat nici un semn...
Danaangie-cum te mai simti?uite un pupik de la mine

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Eu azi nu mai am nici un simptom ,nici de cM nici de sarcina,asa m-ar tenta sa fac un test dar imi da Flavia peste degete daca fac prea devreme asa ca ma abtin ca nu vreau bataie!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Idaira succes la analize
Michelle mai ai putintica rabdare si totul va fi bine


Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

flavia,asa de mult ma rog pentru tine,sa ai o nastere usoara,draga mea (nu am stiut ca l-ai nascut greu pe Dominic)! nu gasesti pe nimeni sa te ajute la despachetat si aranjat pana vin parintii tai? si chiar sa si gateasca,bineinteles sub stricta ta supraveghere. eu asa cred ca voi face cand nu ma voi mai descurca ca deja acum m-a coplesit alergatura pentru deschiderea gradinitei...
jojo-miha,ce fericita trebuie sa fii ca ti-ai vazut puiutul!sa fiti sanatosi amandoi!
laura-ioana, ai un nastrusnic in burtica!sa te bucuri de el/ea!
magduta,bafta multa si incredere in voi!
michelle,mai ai putina rabdare,nu te grabi de pe acum cu testul!inca doua zile si vei vedea.
dragele mele,eu sunt foarte confuza privind ovulatia,stiu ca trebuie sa se produca,ori s-a produs azi,habar n-am!si eu nu stiu cand sa prestez...

http://t2.lilypie.com/MqTkp3.png

Mergi la inceput