Durerea unei pierderi de sarcina (25)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by sicuta13

Ce rau imi pare pentru Roxana, sa-i dea D-zeu putere sa treaca peste acesata pierdere
Michelle cat ma recunosc in trairile si temerile tale, eu i-am spus sotului ca este ultima mea incercare si daca nu va reusi poate sa isi gaseasca pe altcineva, nu vreau sa-i rapesc aceasta bucurie. El a spus atunci ca ma bate daca mai spun asa ceva, ca ma iubeste prea mult pe mine si ca atunci vom adopta un copilas.
Nu stiu de ce trebuie sa suferim atata, de ce ne inconjoara atata durere
Chantal ce mai faci? Cristina_ana cum te simti?
Va pup pe toate si astept vesti bune!

Cris



Sicuta13-asa a zis si al meu ca ma bate ca ma iubeste prea mult si vom trece impreuna peste orice dar eu sincer nu as mai avea putere sa trec prin asa ceva,mi-as distruge viata si nu mi-ar mai pasa de nimeni si nimik!Doamne ajuta sa nu mai fim nevoite sa trecem prin asa ceva nicioadata!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Michelle avem niste soti minunati Eu il enervez cu fraze de genul "fetita noastra ar fi avut..., puteam avea 2 copilasi"iar el saracul, cu toate ca sufera, il vad cum se joaca cu copii prietenilor, imi tot spune ca ii vom avea pe ai nostrii cat de curand.

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetelor eu nu mai sper deloc la bebe luna asta...deja am incearca simptome de CM exact ca luna trecuta..s-a dus si a treia luna de incercari...din nou dezamagita!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Michellenu te da batuta, eu aveam simptome de Cm si o stare generala de rau apoi s-a confirmat sarcina. Eu iti fac in continuare galerie

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Flavia,Michelle multumim mult ca va intrebati de noi ,suntem bine,ieri am fost la doctor si l-am vazut pe bebe,este un grasun are 286 grame si doctorei i s-a parut ca vede o putica,dar nu era sigura si nu ne-a zis ce este,dar pt mine chiar nu conteaza sexul.Tensiunea noastra este foarte buna,dar ne-a zis sa avem grija acum cu caldura.
Michelle nu dispera si cand ramai gravida ai simptomele menstruatiei,mie testul mi-a indicat doua liniute dupa 20 zile,dar pana atunci cate facusem,si cand iesea negativ eram asa dezamagita si imi ziceam nu se poate,trebuie sa fie un bebe acolo.Sunt sigura ca si la tine va fii.
Mav te felicit si aici,multa sanatate si o sarcina usoara!
M-am saturat atatea zile de sarbatoare,nici azi nu pot coase la goblen.Va pup pe toate!

Mihaela 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Fetelor Michelle si restul scriu mai mult al fiv in ungaria, dar citesc peste tot. Nu m-am putu abtien sa va scriu, sa va rog sa nu recurgeti nici macar cu gindul de a parasi pe sotu sau de ai da cale libera pt ca voi nu reusiti sa ii dati un bebik acuma, DD stie de ce face ceea ce face nimic nu e intimplator. Uite la mine e altfel situatia , sotu e cu probleme mai majore, el e cu oligozoospermie severa si numa eu stiu cit de mutl se vinovateste ca cea mai dulce si unica mea dorinta de a fi fericita nu o poate indeplini si nu stiti cum m-am simtit cind mi-a zis ca mai bien separat decit sa imi provoace atita suferinta. Fetelor am crezut ca imi carapa sufletul pe linga cit mai suferim sa mai imi si zica asa ceva. Eu zic ca in momentele astea ar trebuia sa ne alintam unul pe altul si partea mai puternica sa o tidice pe cea mai slaba in loc sa ne gindim la divorturi si separari pentru ca asta nu e o solutie. Chiar de nu ii dat sa fei al nostru in totalitate mai este si calea de donator si ea infia.
Si eu is in fata unui fiv ci icsi pe care am sa il incep la jumatatea lui iunie ( cu credit bancar la care rata e un salar ep luna pe sase ani, si de nu reusim stam chitic timp de sase ani ), si desi incerc sa fiu optimista deja ma antrenez si pentru o nereusita ca sa fiu linga sotu care o sa cada suta la suta la momentul respectiv. Dar cu Dumnezeu si cu credinta in El mergem inainte si trebuie sa cistigam batalia intr-un final oricit de grea sa fie.
Cred ca e greu dar trebuie sa lupatam pentru ceea ce vrem.
Va pup pe toate


in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

quote:
Originally posted by magduta10

Fetelor Michelle si restul scriu mai mult al fiv in ungaria, dar citesc peste tot. Nu m-am putu abtien sa va scriu, sa va rog sa nu recurgeti nici macar cu gindul de a parasi pe sotu sau de ai da cale libera pt ca voi nu reusiti sa ii dati un bebik acuma, DD stie de ce face ceea ce face nimic nu e intimplator. Uite la mine e altfel situatia , sotu e cu probleme mai majore, el e cu oligozoospermie severa si numa eu stiu cit de mutl se vinovateste ca cea mai dulce si unica mea dorinta de a fi fericita nu o poate indeplini si nu stiti cum m-am simtit cind mi-a zis ca mai bien separat decit sa imi provoace atita suferinta. Fetelor am crezut ca imi carapa sufletul pe linga cit mai suferim sa mai imi si zica asa ceva. Eu zic ca in momentele astea ar trebuia sa ne alintam unul pe altul si partea mai puternica sa o tidice pe cea mai slaba in loc sa ne gindim la divorturi si separari pentru ca asta nu e o solutie. Chiar de nu ii dat sa fei al nostru in totalitate mai este si calea de donator si ea infia.
Si eu is in fata unui fiv ci icsi pe care am sa il incep la jumatatea lui iunie ( cu credit bancar la care rata e un salar ep luna pe sase ani, si de nu reusim stam chitic timp de sase ani ), si desi incerc sa fiu optimista deja ma antrenez si pentru o nereusita ca sa fiu linga sotu care o sa cada suta la suta la momentul respectiv. Dar cu Dumnezeu si cu credinta in El mergem inainte si trebuie sa cistigam batalia intr-un final oricit de grea sa fie.
Cred ca e greu dar trebuie sa lupatam pentru ceea ce vrem.
Va pup pe toate


in asteptarea unui ingeras



Magduta10-ai atata dreptate,uneori simt ca nu ma intelege sotul si am avut momente cand am vrut sa il las"liber"gandindu-am ca nu ii pot oferi un copilas sanatos!imi pare rau ca treceti printr-o astfel de perioada,sper din suflet sa decurga totul bine si sa aveti copilasul pe care il asteptati atat de mult!!!

SUFLETEL te asteptam

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Magduta10 cel mai important lucru este increderea ca vom reusi, comunicarea. Stiu ca orice ar fi el ma iubeste si asta imi da incredere ca vom reusi. Va urez succes, sa aveti cat mai repede un bebe

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Michelle81, Sicuta m-am bucurat enorm cind am vazut raspunsul, trebuie s speram si tebuie sa speram in doi doar de aceea ne-am ales drumul in viata in doi cu bien si cu rau. Ceea ce n-i se da tebuie sa o ducem oricit de greu ar fi, pt ca DD ne da si putere sa trecem peste obstacole.
Va doresc si eu din suflet sa aveti bebicul vsotru cit de curind posibil.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna fetelor,
Imi pare atat de rau sa aud atat de multe vesti triste. Imi pare rau ca trebuie sa existe atat de multa suferita. Gandurile mele bune merg la toate cele care trec prin atat de multa durere.
Acum 3 zile am aflat ca a murit sotul unei verisoare primare. Totul e asa de trist.
Va pup pe toate dulce

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

32+ Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput