Urmatorul pas in vederea obtinerii unei sarcini

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Lucuta,

poti sa ne spui mai multe despre acest test postcoital? La cat timp de la trebuie sa mergi la laborator? Poti merge oriunde si fara recomandare? Tu cum ai facut?

Nici eu n-am facut asa ceva si sunt in tratament de stimulare. Dragut, nu? Mai ales ca stimularea a mers brici, dar bb ioc.

Mai tii minte ce tratament ai facut? Dupa tratatemt pH-ul a ramas ok? Sau trebuie tinut atata timp cat incerci sa faci bb? Scuza-ma ca te-am bombardat cu atatea intrebari, dar de 2 zile ma framanta problema acestui test si am vazut ca tu ai trecut prin asa ceva.

Iti multumesc mult si iti o doresc o zi buna si un frumos si sanatos... ca noua tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Lucuta,
Ma alatur tirului de intrebari puse de Tia. Da-ne amanunte.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Lucuta, pe langa intrebarile puse de Tia, la care astept si eu raspuns, te-as mai intreba daca stii cum se mai afla valoare ph vaginal si altfel decat prin postcoital in care secretia trebuie luata neaparat dupa acuplare?

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Monica,

hai ca am sapat putin pe net despre testul postcoital. uite ce am gasit:

http://www.shadygrovefertility.com/treatmentsearch/treatment_listing_detail.cfm?ListID=1240

Lucuta,

sa nu ne uiti, sa ne spui tu cum ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucuta spune:

Fetelor
Dupa ce am alergat disperata de la un medic la altul si nu am avut nici un rezultat, intamplator am gasit un medic la Miercurea Ciuc. Numele lui este Iezenski si e profesor la Facultatea de Medicina din Tg. Mures iar sambata acorda consultatii la Miercurea Ciuc. Este un medic in varsta care si-a pus mainile in cap cand am mers cu dosarelul de investigatii si tratamente hormonale facute in "ultimii 4 ani".El este impotriva tratamentelor hormonale!Nu vreau sa va speriati, va relatez doar o bruma din experienta mea.Mi-a spus cat de pacatoase sunt tratamentele hormonale, cum acel feedback al organismului este dat peste cap si de atunci eu nu mai fac nici un tratament pe baza de hormoni.
Am luat-o deci de la zero, am uitat tot chinul de pana atunci si primul lucru a fost analiza secretiei vaginale dupa contactul sexual(cam la 4 ore dupa contact)si privind la microscop ei pot fi numarati.De asemenea li se poate vedea forma si mobilitatea.
Rezultatul:"Zgubiliticii"(draguta esti anis)-morti.Am vazut si eu la microscop-un camp de lupta cu toti soldatii morti..Am facut tratament-maine va spun mai multe, sper sa mai am notat pe undeva ca Doamne multe am mai rabdat si inghitit,in continuare erau cam rataciti si imobili. Apoi mi-a dat ceva medicamente aduse de el din strainatate pe baza de caroten si rezultatul a fost foarte bun.Toti erau veseli, vigurosi dar fara rezultat.Eu merg pe mana lui si am incredere totala desi mijloacele lui de investigatii nu sunt dintre cele mai moderne.Tot ce pot sa va spun este ca in timp de 1 an de zile reusita lui este de 99%dintre cuplurile sterile carora alti medici nu le-au mai dat nici o sansa.Eu fac parte din acel 1% nereusita dar stiu ca voi reusi. Cotinuarea maine("in fond e si maine o zi").

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Daca aveti timp, tot despre testul postcoital si nu numai...

http://www.drdaiter.com/37.html

o zi buna tuturor si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucuta spune:

Corectez, mijloacele lui de investigare, acum e bine? nu stau bine cu limba si literatura romana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Multumim mult Lucuta,

acum ca ai gasit problema... o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Multumin mult Lucuta>


Tia cercetez.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Vai de mine, eu nu stiam de acest test postcoital. E posibil ca aciditatea din vagin sa-i omoare pe "zgubilitici" si din cate am inteles tocmai de aceea este recomandat sa se face inainte de
spalaturi cu bicarbonat. Este adevarat? Eu nu am incercat niciodata.
Ah, si cum descoperim daca ph-ul din vagin nu e tocmai cel optim? Se
face o analiza in acest sens?
Crinuta

Mergi la inceput