Colectia de toamna iarna 2005(132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Mai, ce copii frumosi! Am uitat de deadline... ca de data asta voiam sa trimit si eu niste poze.
Lasa ca va trimit direct de la nunta ei!


Gabitaco, of, of, of. Doamne, ce trebuie sa fi fost in sufletul tau! Sanatate multa!

Unde sint pozele de Gandacele?

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cami sanatate multa mezinei, sa nu fie nimic grav

Noki eu ii dau piticei Zyrtec ptr bubite, plus Peritol...dar las ca e mai bine daca vine dr maine si o vede. Poate fi si de la vreo insecta, mai ales ca am vazut ca a tot iesit afara in fustita, o fi piscat-o ceva si a facut alrge de la muscatura. Ceva Fenistil n-ai prn casa?

Miruna nu stiu ce a avut in seara asta, a fost intr-un hal de agitatie cum n-am mai vazut-o niciodata, am pus-o in pat la nani si atat s-a zbatut, s-a aruncat, a tipat, a facut ca toate animalele ce sa mai...dupa 1 ora de chin i-am dat niste Peritol si am adormit-o pe picioare leganata. O fi de la dinti..habar nu am, ca vad ca i-au iesit deja 4 masele, or incepe caninii, ca aia cica-s mai pacatosi

Of Doamne, ma duc si eu la nani ca-s rupta...iar maine plecam la gratar

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!

Gabi , multa sanatate Mateei, te inteleg perfect, am trecut si eu prin asta si stiu cat de rau este sa-ti sufere copilul si sa nu il poti ajuta. Aveti grija de voi!

Camy , mai are febra Daria? Pupam mezina , sper sa nu fie ceva grav,

Madu , distractie placuta maine la gratar.Sa aveti vreme buna!

Noki , pupam duracellul mic. Nu te mai invinovati, sa ne spui daca a venit doctorul si ce a spus.Si distractie placuta la gratar (daca mai ajungeti)
Multumesc pt poze, promit ca trimit si eu cat mai curand.

Noi astazi am fost in parc, apoi la nasi am facut un gratar.A fost foarte bine, dar putin cam racoare pe seara.


Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Alina , am vazut pozele :SUPERBE!!!! Am murit cand am vazut varietatea de culori la lalele. Spune-mi canapeaua aia era in parc? Ce era cu ea acolo? Mai mi-a placut mult poza unde erai tu "la apa", foarte interesante pietrele alea acolo.

Noki , nu mi-ai trimis toate pozele, aia unde i-si numara fimea degetele nu o am, daca nu te superi....o vreau si eu,

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

gindacel, sint foarte marcata de intilnirea puilor tai. pling de bucurie. sa va traiasca amindoi, sanatosi si fericiti. doamne-ajuta.

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

APRILIE 2007

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Si eu am plins cind am vazut pozele cu scumpa si draga bebelusa a grupului noastru.
Ce frumoasa realizare, Nicoleta, trebuie sa fii tare mandra!

Alina, superba multitudinea de culori raspindita de lalele, frumoase si fetele.

Vazut poze de la intilnire, dar ce s-a intimplat de a venit numai un baietel si a plecat atit de repede, l-au speriat fetitele? ca toate sint dragalase si simpatice.

cum le convingeti fetelor sa stea cu basmalute/sepcute/etc.?

Gabitico imi pare tare rau ca ati trecut printr-o experienta atit de urita; bine ca acum sinteti acasa, impreuna!

Rachelina mea este tot mucioasa, zilele astea au fost zile "murdare"' ieri a cazut in nororoi - din cap pina in picioare, saracuta- si astazi am gasit-o in patut dezbracata ,plina de kk peste tot, inclusiv pe la gurita ( o sa punem copilul sa traga la loto si va anunt de indata ce vom cistiga lozul cel mare! ).
Nu mai suporta sa aiba nimic pe ea, pina acum ii puneam saculetul dar cum la noi a venit o caldura exploziva, raminem doar la pijama cu labute. Si deocamdata este prea devreme pentru a/c - seara este frigulet-.

Noi am declarat deschis sezonul de vara asa ca astazi am invitat musafiri iar pentru rachel a fost cea mai lunga zi, s-a trezit la ora 8am si a adormit la ora 10pm, norocul nostru ca nu a fost maraita si nu a avut timp sa se plictiseasca fiindca i-au tinut companie doi baietei

Edit: Dordiuta, nu pot trimite PM-uri, le pot doar citi deocamdata , am incercat de citeva ori si nimic, am o problema la computer si mai merge si foarte, foarte, foarte incet. (computeru', nu problema )
Vroiam sa-ti spun ca eu astazi m-am porcit rau de tot si degeaba am tinut de marti cura ( si culmea, astazi, cind m-am pus pe cantar dimineata - dezbracata!- am remarcat ca slabisem aproape doua kile) ca am avut musafiri si desi am stat deoparte de cartofi la gratar ( friptura si salata nu se pun, fac parte din "cura" nu? ) tot am gustat niste placinta si ceva prajiturele , fiindca vroiam sa vad cu mi-au iesit, nu puteam sa le servesc pe "negustate " si sa ma fac de ras.


o zi buna tuturor!

Rachel(Nov.23,2005) & Ina


What I am looking for is not out there. It is in me.
I am the power in my world.
Today is a wonderful day and a new beginning
I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza...nu ma intrebati cum e cu alergia, ca nu stiu. Sarah inca face nani.

Alinush
, suuuublime pozele. de fapt, ce sa ma mir. cand am fost in 92 la Expo 92 Sevilla, pavilionul Olandei era cel mai frumos, plin-ochi de lalele. Imi amintesc si acuma ca si cum ar fi fost ieri. Superb, ce mai!Si Sarah e pasionata de mirositul florilor..
Sa stii ca kk infinit de imputit e de la ficatei. Dintre toate mancarurile, de la aia pute cel mai rau. Io stiu ca si io-i dau lui Sarah tocanita de ficatei. de fapt asta e una dintre lucrurile suspecte d epe lista neagra care ar fi putut sa-i provoace alergie. Pentru ca ficatul pentru prima oara i l-am dat decongelat din congelator. Nu am gasit proaspat.

Catutza- o sa o trimit si pe aia. Maine probabil.

Madau- gratareala placuta. unde mergeti? Noi la Snagov-parc. Adica sper, daca nu vine doctorul.

Gata, s-a trezit, fug la ea! Pupici!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Yuuuuupiiii, gooood news: traisca Peritolul! I-ai disparut petele intinse rosii. Mai are doar vreo 3 micute, pete cam de 0.5 cm2 si pe care am dat cu Elocom, ca sunt de-alea tip dermatita atopica, uscate si cu crusta, asa...

Deci nu mai chem doctorul.Si mergem la gratar! Asta daca nu ploua.

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns migabo spune:

Bine v-am regasit fetelor! Si copilasilor din colectia marita cu surioare/fratiori poaspeti!

Multe schimbari de cand am lipsit. Sanatate multa gravidutelor si sa aveti grija de samburei

Gabitaco - sanatate multa Mateei! Te inteleg perfect. Saptamana trecuta a fost si Bianca in spital 3 zile, tot pentru o enteroviroza pacatoasa, manifestata cu febra si varsaturi. Cu tot tratamentul incercat acasa, s-a deshidratat si a trebuit sa-i faca perfuzie. Din pacate, ea a stat cu mama mea in spital, pentru ca noi eram intr-o "vacanta" la Paris. Asa ca nu m-am bucurat prea mult de concediul mult visat. Acum este mai bine, ii curge nasucul si respira destul de greu, dar ne tratam cu Sterimar, panadol si pompita de desfundat nasucul. Si mancam bine! Pentru ca avem de recuperat 1 kg pierdut.

Subiectul cu tricicleta - noi am comandat un model pe vanstore.ro si asteptam sa o incercam. Sper sa vina pana week-end-ul urmator!

Chiar daca am fost prinsa pana peste urechi cu servicul si casa, mi-am mai facut timp din cand in cand sa va citesc. Recunosc nu sunt la zi cu toate discutiile dar incerc.

Si sper sa va dam numai vesti bune din partea noastra! Astazi mergem la spectacolul organizat de clubul Rogvaiv pentru lansarea CD-ului JUCARII vol 2. In rest am crescut, incepe sa se dezlege limba si la noi, alergam si exploram tot ce vedem si putem

Va uram o dupa-maiaza de week-end minunata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:



Multumesc tutror pentru gandurile bune si pentru pumnii stransi ...joy, alina, ioana, meems,catalina,cami ....eu zic ca m-am prezentat bine la interviu, mi-au dat o gramada de teste si raspunsul il primesc saptamana viitoare.

gandacel frumoase momente ai descris, impresionanate chiar..si acesta este doar inceputul.
Am vazut pozele cu micuta ta, doamne ce mica este..parca am uitat complet de perioada aceasta, sa fie sanatoasa sa iti aduca numai bucurii.Tu cum te mai simti? te mai doare operatia, tratamentul cum merge?

Imi pare rau ca nu am ajuns la intalnire desi era in program, deoarece interviul a avu loc in zona dorobanti, am terminat prea tarziu ca sa pot ajunge si in parc.Am vazut pozele cu sarah, ilincuta, biencuta, aron si alexia le transmite un pupic si le da suzeta ei( serios, asa a facut cand a vazut pozele )

cami, ce face daria se simte mai bine? a mai facut febra?

meems am vazut pozele voastre, minunate imagini...superbe cel mai mult mi-a placut cea cu rianna pe masa cu flori...sa nu mai spun de cele la piscina...si zici ca vrei sa te intorci in RO?

gabi sanatate multa micutei mateea... nu fii suparata pe noi ca nu am mai intrebat ce faceti, asta nu inseamna ca nu ne-am gandit la voi

ina..tare bine trebuie sa fie daca a venit vara, te asteapta gradina , rachel sa alerge in voie ...sanatate maxima, sa dispara mucioasii aia rapid.

madau si noki, despre ce pantofi este vorba daca nu e va e cu suparare ...unde, cand si cat ???

alina am citit despre problema cu kk, sugestia mea este sa mergi la doctor..tu i-ai schimbat si laptele si apa aici in Ro...despre ficatei stiu ca intradevar sunt foarte pacatosi..insa nu dureaza asa mult putoarea.Eu as merge totusi si la un dctor. fetele frumoase din tara cu cele mai frumoase flori.

mada, ce a mancat ieri miru? poate o durea burtica, mai bine ii faceai un ceai de musetel. Simt mirosul de gratar...sa aveti pofta!!



Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput