Colectia de toamna iarna 2005(132)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Despre alexia am sa va dau noutati...a inceput sa isi suga degetul mare realizare, timpul petrecut cu verisorul ei in varsta de 5 ani a fost tare interesant...se copiaza copii astia ceva de speriat partea mai grea a fost ca atunci cand david manca vroia si ea si iesea scandal...danonino nu i-am dat insa putina napolitana cu ciocolata, da.Si stiti cum stau puisorii cu ciocul deschis sa le bage mama lor in gurita asa statea fii-mea sa ii dau napolitana.Ieri si-a pierdut cerceii, este de groaza tot timpul e cu mana pe ei are un tic..si cand se culca si cand se plictiseste sau e nervoasa se joaca cu ei...si de ieri ciu ciu cercei, nici nu stiu daca sa ii mai pun altii???
tricicleta inca nu i-am luat am stopat comanda, maria ramasese sa iti spun cum este, nu mi-a convenit ca m-au sunat sa imi spuna ca nu corespunde cu ce este scris pe site si am anulat-o.Ieri am vazut acest model in auchan - in esplanada, si nu mi-a placut mi s-a parut tare instabila...asa ca si eu sunt in clubul cautatorilor de tricicleta.

madau, tricicleta ta are controlul directiei din maner?

noki, bubite nu a ffacut de la ficatei ci ori de la ciocolata ori de la branza.E normal sa se intample, asta e, trebuie sa fim mai atente.Ma bucur ca a trecut si acum sunteti la iarba verde, ca este foarte frumos afara..si eu astept sa se trezeasca gaza mea si zburam via parc.

delia, ce mai face burtica ??? Nu ai timp cateva minute sa ne dai vesti despre ana?

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Va salutam si noi!

Gandacel, poate ne mai povestesti despre voi!

Noki, flavia are de vreo 2 saptamani bubite rosii pe corp care apar si dispar, dar nu i-am dat nimic.II place branza topita.o fi de la ea?Am citit prospectul Peritolului si spune cse da cu precautii la bb.daca nu mi-a recomandat medicul , imi e cam teama sa-i dau.am tot amanat sa trec pe la el.cum se administreaza?

gabitaco, si eu am fost in spital cu flavia.hororr!m-a marcat!sanatate!

cine mai alapteaza?si ce bb mai are greutatea sub 10kg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Noki pup Sarah ne(buboasa) si mamica denaturata exact ca alte mamici.Si io ii dau lui T toate dracoveniile.Daca se intinde si cere? Sa nu-i dau?Io ii dau cam de toate.
Alina imi vine sa pling cind vad ca la altii se poate."Olandejii" astia sint tari.Iar voi doua - trei cu tati- sinteti tare frumosi.Chiar zi-ne de canapea.
Ina tzin pumnii pt tragerea loto.
Roxi pe-amindoi i-a pierdut?Perseverenta fata!Da daca nu-i pui o sa ramina fara gauri.Io stiu ca ai mei mi-au pus cind eram mica si i-au strins cu patentul.Asa ca pe la vreo 20 de ani i-am scos.
Stefania, bobocelul colectiei, este o frumusete.Chiar asa.Uitasem cit de mici sint la nastere.Pupici si tot binele din lume.
Migabo bine-ai revenit.Ma uit si io acu pe site-ul ala cu trici.



Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello

Iaca am aterizat si noi de la gratareala, a fost super....am fost la complex Astoria in Snagov, a alergat Miruna de n-a avut treaba peste tot, am plecat cu ciorba in termos ca stiti ca noi suntem "nici o masa fara ciorba", a papat super bine apoi s-a bagat la nani in carut si cu toata galagia de acolo a dormit 2 ore, nu-mi venea sa cred ..dar ce bine a fost

Roxi nasoala faza cu cerceii, poate ar trebui sa incerci sa-i pui unii din astai cu surub, din aia medicinali, pana se dezobisnuieste de ticul cu umblatul la ei. Intrebai de TRICICLETA...are controlul directiei pe maner in spate, dar il si poti scoate manerul cand stie ea sa conduca...insa nu cred ca rezista pana atunci...cel putin nu la Miruna

Migabobine ai revenit cu vesti, imi pare rau ca a fost bolnavioara Biencuta, sa va recuperati rapid si la capitolul greutate . Tricicleta de la vanstore.ro am luat si eu

Noki sa nu-mi spui ca si voi tot la Snagov ati fost.... Ma bucur ca e bine Saraliciul habauc

Mara ai intrebat-o pe Noki dar iti raspun si eu...Peritol ii dau doar seara 2.5 ml, asta ptr ca da somnolenta.

Fug ca am musafiri, e vara-mea gravidoasa la mine si tre sa-i dau ultimele indicatii inainte de nascare, abia astept sa -i vad pitica mica

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Maaaaama. doarme MIRU in carucior? Al meu de o suta de ani nu mai doarme acolo.Numa in patuztul lui si singur in camera.Asa ca nu pot sa plec nicaieri cu plodu.

Sa va zic o faza.Ne-am dus in parc.Si tot zotonindu-l io in brate ,cu susul in jos sau ,ma rog,in toate pozitiile din lume,a vazut copchilu luna.Era pe cer pe la ora 17.Si sa te tii urlete.Omu' mieu vroia luna.Si se uita in sus si imi arata luna si tipa cit il tineau bojocii.Un sfert de ora a fost numa cu ochii pe cer urlind dupa luna.Deja care cum trecea pe linga noi se uita in sus sa vada ce vrea copchilu.Altii rideau cu lacrimi.Degeaba i-am promis io ca-i dau si luna de pe cer ,dar maine,ca el nu si nu.De-l vedeaaaati.
Sint 4 foto din timpul actiunii cu pricina incepind de aici:
http://new.photos.yahoo.com/leea_cv/album/576460762397574283/photo/294928804344244747/14
Unii vor salam,altii...

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Gaca...am revenit de la picnic. Taaare frumos a fost! Noi am mers la Snagov Parc, pe peninsula. Mie-mi convine acolo ca se plateste intrarea 10 lei, dar in banii astia ai consumatie si deci u ma mai car cu bere, suc etc. sarah a facut nani o ora si 20 de minute in carucior, stil Miruna, dupa care misunareala generala clasica. Dar bonul barci cu motor multe si pe final un avion acrobatic care ergea deasupra apei la 3 metri. Saraca Titi la un moment dat nici nu mai stia la ce sa se uite mai intai.

Post-Peritolul de ieri, azi fii-mea a mancat cat pentru 3 zile. Nu cred ca a fost sfert d eora in care s anu bage ceva in gura. Si stiu ca trebuia sa tina regim, dar a papat prima data cartofi prajiti, ca deh, a fost cu tati dupa ei, iar Adila senin: "ce, nu aveam voie sa-i dau???" Apoi dupa ce a vazut ce buni sunt normal ca nu m-am mai inteles cu ea si a trebuit sa-i mai dau.

Mara- nasoala treaba cu bubitele. Io cred ca o duc la doctor sapt asta, daca nu dispar. Pe prospect e chiar un exemplu - la 10 kile ale copilului, 10 ml. Io i-am dat aseara 5 ml si azi iar 5 ml, ca au cam reaparut.Dar de maine adio porcarii de mancare, bine-ai venit regim. Si apropo de kile, noi suntem in jur de 10 kile. Plus nu stiu cat, ca nu am mai cantarit-o demult.

Madau- unde e complexul asta Astoria? Ce zici de pantofi? te-ai intrebat si roxi si nu ai zis nimik. Ne combinam sa mergem impreuna, ca io nu stiu unde e.

Roxi- hmmm...ciudata mina ai. parca-parca detectez o usoooara urma d enostalgie ca a plecat david? parca te-ai obisnuit cu el, nu? Cand afli rezultatul la interviu? Cand au zis ca te contacteaza? Cu cerceii, nasola treaba. cauta-i prin casa, oate-i gasesti. Si du-i la un bijutier sa le stranga tortitele. Io asa am facut ca si sarah atenta la ei acum cateva luni bune. Pupam Alexiutza donatoare de suzi.

Leea- esti de belea! Pai si in acest caz Dl T. cum altfel sa fie decat EXACT ca mami a lui???

Migabo- ce bine ca ti-ai mai facut timp sa mai intri!

Lavi- da' week-endul asta pe unde ai mai bantuit? Croatia, ceva?








Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Pentru cine are chef + timp sa ne vada: poze de la picnic! !!!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Roxi, asa este , incepind de simbata am stat numai pe-afara - cu exceptia orelor de masa si de somn - vrem sa ne saturam de soare si aer proaspat. Rachel este ca un manz iesit la pascut, nu stie unde sa alerge mai intai.
Imi pare rau pentru cerceii pierduti, iar problema cu degetelul in gurita, o sa se dezvete ea si singura, sau ,daca vrei sa o dezveti tu, stiu ca exista metode babesti care nu dau gres niciodata

Leea, astazi luna, maine soarele, cum o s-o scoti la capat?dulce foc Tudor in brate la mami

Migabo, sanatate Biancai!

Madau, mi-a placut faza cu ciorba in termos
Ah, ce fata cuminte, sa doarma ea in carut la iarba verde...pai a mea, la fel ca si Tudor, nu mai sta in carucior de secole ( ma rog, exagerez, de cind a inceput sa mearga) imi trebuie munca de lamurire ca sa o var acolo.

Noki, vazut poze de la picnic cu Saraliciul fugacios prin iarba si parintii fericiti.
Ii dorim Saralinei pofta mare (fara ajutorul Peritolului )si sa scape repejor de bubulitele rosii.

Tare as vrea sa stiu de la ce apar bubitele acelea, ca multe fete se pling de ele?

La multi ani tuturor care-si serbeaza numele cu ocazia Sf. Gheorghe, sa va bucurati de o zi superba si senina!


pupicei,

Rachel(Nov.23,2005) & Ina


What I am looking for is not out there. It is in me.
I am the power in my world.
Today is a wonderful day and a new beginning
I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Salut!

madau, multumesc!nu i-am dat niciodata peritol

noki, efectiv imi e greata sa merg la doctor.am o doctorita care tot timpul are ceva de reprosat:ca e slab copilu, ca va avea rahitism, ca ii pare rau de copil ca arata asa, ca va fi vina noastra daca va avea nu-s ce..., ca "vezi ca deja ai ajuns la spital, ca are deja probleme", desi i-am spus ca a facut enterocolita din vina noastra , de la un aliment din comert(cozonac),deci stim exact de la ce a facut,(flavia nu a avut probleme serioase pana la enterocolita, doar raceli minore, doar cu muci si ceva temperatura) si tot asa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

mara, eu as schimba rapid dr.
Leea, ce baiat pretentios ai.

Bubite: si Elise a avut cand am fost la Barlad. I-au iesit pe fata si aratau exact ca bubele de la varicela numai ca nu se scarpina. Dr. a zis ca a facut alergie alimentara de la prajeala (ii dadusem cartofi prajiti, pulpa prajita). Tratamentul pe care ni l-a dat: Claritine (sirop) si Ultratan (unguient).

Cristina & Elise-Stefania
-----------------------------------------------------------
Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont.

Mergi la inceput