Colectia de toamna iarna 2005(132)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Noki se pare ca v-ati distrat tare bine.Sarah, ca de cind o stiu, face echilibristica peste tot.
Mara, cum iti spunea si NCristina schimb-o.Doctoritza.Da-o naibii,ce de-aia e pusa acolo?Sa te critice?Daca-i vorba de critici stii tu suficient de bine sa-ti faci autocritica atunci cind e cazul.Io as termina cu ea.Ori macar i-as zice citeva.Ea ia niste bani de pe urma copilului.Multi sau putini citi or fi.
Ina daaa, da nu sintem noi pregatiti si pentru scoborirea soarelui de la locul lui, pt urmasi?
Joy cum e cu maseaua?


Baaaai, tocma am primit un tel de la procter and gamble.Stiti voi cardul ala Pampers cu lipit ursuleti si primit o jucarie? Io l-am trimis,constiincioasa si...nimic.Am vazut jucaria in supermarket si costa vreo 80 de lei.Asa ca m-am ambitionat si le-am trimis vineri un mail in care i-am cam bestelit,dar elegant.Acu m-au sunat sa-mi spuna ca u trimis jucaria.Ce bine-mi pare

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Noki, vizionat poze
Leea, vizionat poze de la picnic
Bine ai facut ca i-ai bestelit. La noi altfel nu se poate domle'.
Sa ne pui poza cu jucaria.

Cele cateva bubite de pe piciorul lui Steff se usca, adica incep sa cedeze...altele nu i-au mai aparut. Nu pot sa-mi dau seama de la ce.....de la ou, ficat de pui?
In weekend n-am mers in parcul copiilor ca batea un vant asa ca ne-am plimbat prin imrejurimi pe jos mai mult si un pic cu noua tricileta. Am sa va pun poze dar dupa ce le incarc.
Bey, am o problemuta........steff creste ca fat frumos adica are 89 cm , 15 kile 100 g si 23-24 la picior...cat o fi omuletul asta?

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

iaca tricicleta:AICI
A costat 150 ron si e buna de frecat.

Mai uitati si alte cateva poze:aici

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Hello!
La Multi Ani posesorilor de nume Gheorghe si derivatelor lui!!

Vazut poze frumoase cu copii superbi, sa traiasca la toata lumea si sa fie sanatosi.
AM fost si noi prin parcuri in week-end, ne-a batut vantul pe toate partile, sper sa vina si la noi vremea de purtat fustite si rochite.

Maria(29.11.2005) si Ioana 11+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Paste07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

SA NU UIT:

LA MULTI ANI CELOR CARE POARTA NUMELE DE GEORGIANA, GHEORGHE, GEORGETA,GICA ETC
Multa sanatate, fericire si tot ce isi doreste fiecare sa se implineasca.


de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Hello!

Stim ca va ganditi la noi asa ca am intrat sa va salutam, sa va spunem ca suntem bine.

V. a implinit ieri 1, 4 ani si a primit in dar un pat nou-noutz!Bineinteles ca nu m-am asteptat sa vrea sa doarma din prima seara in el dar asa a fost.Mama la pus in patutul vechi dar el a aratat cu mana si a vb pre limba lui ca vrea acolo, si-a pus piciorul pe marginea patului semn clar ca vrea jos!Si a adormit imediat.Am ramas toti masca!

Ile 28 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15567&catalogId=10103&storeId=7&productId=70342&langId=-20&categoryId=16321&chosenPartNumber=S19823979" target="_blank"> Patul este acesta! abia astept sa fac cateva poze acasa si c V. in el.

I-am decalotat putza, a plans dupa modelul stiut dar acum e bine!
Numai mama ( de baiat ) sa nu fii , prin ce am trecut, off, off, mai, mai!




Ile 28 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/shared?p=249f1383b4fbe02ba8eea5&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Noutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LA MULTI ANI GEORGETELOR, GEORGIANELOR, GHEORGHILOR...


multam de urari.

GABITACO imi pare asa rau ca a fost Mateea asa bolnavioara...si ca ati trecut prin cosmarul asta.
si am visat-o pe Mateea se juca taaaaare frumos. (doar ca numai stiu cum arata, insa in visul meu stiam ca este ea si se juca cu niste papusele, dar asa cuminte era si era luminata la fata...)

NOKI nu i-ai dat prea mult peritol??
stii de ce? ca mie dr mi-a zis sa-i dau 2,5ml de 2 ori/zi.
e...io zic daca-i pot da 5 ml pe zi, i-a sa-i dau eu intr-o seara 4 ml.
mai, a dormit tun fimiu, a doua zi dimineata la 1.5 ore dupa ce s-a trezit s-a culcat ca-i era somn. dar pana a adormit numai intr-o maraiala am tinut-o.
si nasa mi-a zis ca dr ei ii da tot 2.5 ml peritol celui mic si are aproape 3 ani.
pe prospect scrie ca nu se da copiilor sub 2 ani.

ILENUTZA si tot baiat o sa ai. las ca le trece lor si putza.
cat ai dat pe patut? ca ne place si noua.

LEEA cu maseaua este bine daca nu prea mananc. deci sper ca pana maine sa-mi fie bine ca abia maine am programare la dentist.

si sa stii ca nici vlad numai doarme in carut decat cine stie cum. a dormit cam acum 1 luna de 2 ori, cand ma intorceam cu el de la spital. era rece afara si cred ca aerul ala l-a dat pe spate. in rest, trebuie sa intru cu el in casa sa faca nani.

CAMELIA ce faceti???

am fost si noi sambata la tara cateva ore numai. am facut o gratareala si a fost super misto.
asa mi-ar place sa ma duc pt o zi si apoi sa vin acasa.
o sa pun si poze da merge netu ca naiba.

gata, incerc sa pun niste poze pana se trezeste maimuta mea.





Joy 18+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Hello!!

Va mai amintiti de noi??Am fost ocupati zilele astea ,am petrecut din nou ,cununie ,botez etc . plimbat non stop ca a fost tati acasa ,deci n-am avut timp de net ...

Vreau sa urez LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi,multa sanatate copilasilor bolnavi si multa rabdare mamicilor !
Noi ,multumesc lui Dumnezeu sintem bine ,doar ca tuseste ,cam de 3-4 ori pe zi si-i dau ,,de la mine putere'' Stodal ,sper sa aiba efect.

Am pus poze de la botezul finutului asa cum v-am promis ,iate-le aci:http://new.photos.yahoo.com/popozuda1006/album/576460762399069100



Va pup ,tre' sa hranesc copilu' si fugim in parc !

P.S. N-am avut cum sa vin la intilnire si-mi pare rau dar acu' ca-i cald sper sa ne intilnim mai des ,vazut poze pe fuga ,frumosi foc si mariii copii vostri!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Paste 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi! Traiasca sarbatoritii zilei!

Saru' mana de aprecieri la adresa pozelor!

Hilde- sa amortizati sanatosi tricicleta!

Leea- am fost azi in expeditie, dar din pacate la Miniblu-ul de la mine din cartier nu au modelul ala. Il au doar in niste locuri unde nu prea mai merg prea curand. DAR, aveau un alt model de tricicleta suuuper misto, tot Italtrike, leita cu Kettler dar cu centuri. Si la ala am verificat in spate certifcatul si din pacate scria doar de reprezentantele italienesti si din strainatate. Parerea mea e ca ei sunt importatori directi, ceea ce e naspa, ca nu ai de unde lua mai ieftin. Ce ma mai face sa cred asta e ca si la targul baby Expo firma Italtrike era trecuta la ei la stand - poti verifica pe site-ul Baby expo. Deci detectivul de serviciu iese in totala pierdere de data asta...Imi pare rau.

Joy- nu stiu ce sa zic cu peritoulul. Io i-am dat nu ca sa doarma sau pentru pofta de papa, cand intradevar doza e mai mica, ci pentru alergie. Pe prospect scria un exemplu ca la copil de 10 kile se poate da 10 ml. deci mie 5 ml mi s-a parut ok.pe de alta parte, am mai auzit acelasi lucru de la alte mamici, doar de 2,5 ml de Peritol. Ce ma oftic e ca nu mai gasesc prospectul sa vad exact-exact modelul. Si pe net nu apare...Diseara o sa-i dau orcum doar 2.5 ml. Dario i-am zis si soacrei ca-i dau si cat ii dau si a zis ca e ok.

Cam atata de la noi...



Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput