Colectia de toamna iarna 2005(132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Salutare


La mine doarme tot familionul, am fost in parc cu pitica, a alergat dupa un catel de l-a zapacit, a dat de mancare la ratze, s-a catarat pe toate scarile..Noki atentie ca va cam luam la capitolul habaucenie

Gandacel super haioasa Stefania, ce frumos doarme, ca un ingeras

leea super tricicletele alea, dar io ti-as sugera sa incerci sa-l pui pe una din aia care nu are suport la picioare inainte de a-i lua...eu asa am facut si ce bine a fost...ca am vazut ca ii luam degeaba ptr ca nu sta cu picioarele atranand , mai dadeam si o gramada de bani aiurea, s-o tin si pe aia in balcon, ca si asa avem loc berechet

Vazut pozele de la intalneala...super, am vazut ca fetitele erau deja la rochite

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, Paste 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello !
Mie nu mi-a mers netul ... of of!

Gandacel, e superba Stefania!!!!!!! Si Bogdanel e frumusel foc! Sa-ti traiasca !
Poze intalnire - suuuper ! Elegante si cochete domnisoarele si Aron frumusel foc!

Edit: S-a trezit Pitik acum o ora si am constatat ca are temperatura (cam 38.3) ... ce-o fi???? moooooooor .... si am terminat tratamentul cu antibiotic acum o saptamana !

Cami mami & Daria (02.01.2006)
Poze ....
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Un an plin de amintiri minunate! (filmulet aniversar)
Dariuca creste si iar ... creste!

Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Buna fetelor... nu stiu daca ne-ati remarcat sau nu absenta... dar asta conteaza cel mai putin acum.
De-abia ne-am intors de la spital... si acum suntem bine dupa o saptamana de spitalizare. Nu sunt in stare sa dau prea miulte detalii acum... singurul lucru care inca mai doare e tabloul in care cei de la spitalul de pediatrie mi-au luat-o pe Mateea din brate cu forta si saracuta se tinea cu manutele de gatul meu si piciarele stranse in jurul taliei mele si tipa cu lacrimi in ochi... MAMA.... nu cred ca voi uita vreodata acele clipe. Plangeam amandoua ... si nu ne puteam stapani. Am trecut in aceasta saptamana de la agonie la extaz... as putea spune. Acum suntem acasa sanatoase amandoua si va dorim tot binele din lume.
Am vazut ca a nascut Gandacel... sa va traiasca fetita si sa aiba parte numai de sanatate, fericire si noroc in viata.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Gabi, ce rau imi pare sa aud ca Mateea a fost bolnavioara!!! Cred ca afost tare greu momentul cand au luat-o pe Matee din bratele tale! Ce a patit Mateea de ati stat in spital?
Sanatate maxima va dorim!

Cami mami & Daria (02.01.2006)
Poze ....
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Un an plin de amintiri minunate! (filmulet aniversar)
Dariuca creste si iar ... creste!

Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

quote:
Originally posted by camelia_daniela

Of, Gabi, ce rau imi pare sa aud ca Mateea a fost bolnavioara!!! Cred ca afost tare greu momentul cand au luat-o pe Matee din bratele tale! Ce a patit Mateea de ati stat in spital?
Sanatate maxima va dorim!

Cami mami & Daria (02.01.2006)
Poze ....
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Un an plin de amintiri minunate! (filmulet aniversar)
Dariuca creste si iar ... creste!

Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)


multumim mult
De momentul respectiv.... a fost singura data cand m-am simtit atat de goala si neajutorata si neputincioasa in fata puiului meu, m-am simtit ca ultimul om, am inchis ochii si am inceput sa plang in hohote auzind cum copilul meu tipa de dincolo de usa si eu nu pot sa fac nimic
despre diagnostic... nu stiu clar nici medicii.... am facut fiecare analiza de 2-3 ori... sange, urina, coproparazitologicul de 4 ori. analize la ficat.... fata sanatoasa dar cu febra mare 39 si peste si scaune diareice. Pe biletul de externare scrie Enteroviroza si Rhino-faringo-amigdalita. Tratament negram pt diaree si paracetamol. Se pare ca a fost un virus f puternic cu dubla actiune - respiratorie si digestiva. Acum suntem bine, papam f bine. Insa ce ma doare cel mai mult e ca spitalizarea asta a maturizat-o f mult. Se vede din priviri... e mult mai calculata, mai inteleapta si mai tandra.
Multumesc lui Dumnezeu ca e bine sanatoasa si am ajuns cu bine acasa.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Gabi, asa m-a impresionat ce ai povestit !!! Cu toate ca n-am trecut prin astfel de momente, te inteleg perfect !



Cami mami & Daria (02.01.2006)
Poze ....
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Un an plin de amintiri minunate! (filmulet aniversar)
Dariuca creste si iar ... creste!

Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Gabitza...fara cuvinte...Sanatate infinita si Doamne fereste de boala!micutza!

Madau- de ce nu ai venit ieri sa executam comparatie live? Las' ca ai sansa saptamana viitoare, la pantofi.Io vin cu ea ca trebuie sa probeze, sa nu mai iau teapa iar cu marimile.

Leea- de acord cu Madau. Fa o proba pe o trici fara suport de picioare. luni merg la miniBlu si fac pe detectiva pentru tine!

Camelia- of, mami drag, sper sa nu fie ceva nasol. Vreun dintos, ceva? Pupam dulce mezina!

Sunt de groaza. Azi de dim s-a terminat cura de slabire, acum la pranz am executat o pizza imensa. Am o burtaaaaa. ma duc la cumparaturi sa ma dez-deprim. De luni incep iar cura, normal.





Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Gabi m-am gindit io ca ceva nu e in regula de n-am mai auzit de voi,dar nicidecum nu mi-a dat prin cap ca Mateea e bolnavioara.Credeam ca vreo vacanta,ceva.Imi pare taaare rau ca s-a intimplat; si bine ca ati revenit la forma cea mai buna.Pup pitica si ii urez sanatate definitiva.Si te pup si pe tine sa-ti treaca amintirea clipei aleia.
Cami O Dariuca sanatoasa iti doresc.Poate ca e vreo pirdalnica de masea.
Noki sarumina in avans.
Mada ai dreptate.Nu merita s-o depozitez pe undeva de nu-i convine lu' domnu'.

Leea si Tudor David(19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Sunt tare amarata...sunt o mama denaturata care i-a dat piticei tot felul de tampenii de mancare in ultima vreme - putin ficatel scos din cngelator si preparat, putina ciocolata, putin mezel, nitica branza exquisa....Nimic tragic teoretic, dar practic mi s-a umplut de pete rosii...are 2 zone naspa de tot pe partea interioara a pulpitelor, pline cu bubite mici-mici si rosii, care s-au unit intr-o zona mare si rosie.
Imi vine sa-mi dau palme si sa ma bag cu capul in toaster sa-mi prajesc mintea tembela...

I-am dat 5 ml de Peritol si sa vedem ce sa mai intampla. Sper sa poata veni doctorul maine. Si cica vroiam picnic....

V-am pupat. Noapte buna si sanatate!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Vai Gabi am citit si m-am ingrozit, prin ce ati trecut fete dragi! Bine ca sunteti ok acum! Chiar m-ai pus pe ganduri, ca de cand ne-am intors din Ro missa mea face tot kk moale si dupa fiecare masa umple cate un pampers. Cred ca am sa sun medicul totusi sa vad, dar cred ca ma trimite la plimbare ca doar alte simptome nu are....

Camelia sper sa nu fie nimic grav la Dariuca, poate e totusi doar un dinte.

Noki crei ca de la mancare sa ii fi iesit bubitele alea? Ca io cred ca fiecare dintre noi a mai "pacatuit" cu cate una alta, mai ales in perioada asta. Uite io ma tot gandesc ca luni i-am dat pt prima data ficatel calit in putina ceapa si parca de atunci a inceput sa imi faca kk naspa ....no, dar nu cred totusi ca de la asta sa fie.

Si apropos de cura, io de fiecare data dupa o masa copioasa declar solemn ca incep sa tin cura....si zau de nu reusesc, pana a doua zi dimineata nu mai mananc nimic, da nimic!

Azi am petrecut o zi superba intr-un imens parc de flori de langa Amsterdam, o incantare pur si simplu. Daca vreti sa vedeti cateva imagini: Keukenhof

Alina si Amalia 17.11.2005

Vacanta Pasti Romania 2007

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput