Colectia de toamna iarna 2005(129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Roxi ,nu-i in regula cu Alexia ,nu-i normal sa verse atit ,ce a zis dr pina acum??Al meu a varsat mult de la intoleranta la lactoza si reflux dar multumesc lui Dumnezeu au trecut ,sper ca nu-i cazul vostru,bafta maine la dr!


Mai eu abia am adormit piticania ,mai devreme de 23:00 nu adoarme ,a ramas pe ,,ceasu''' vechi cred :),pina acum vreo 3 zile adormea la 21:30 ,maxim 22:00

Legat de nume pt baieti ,mie-mi plac mai multe dar ne romanesti :)) ,Luca si Davin imi plac si mie ,chiar si pe finutu' meu il botezam Luca Orlando ,e frumos nu?

Am fugit la nani ,mi-e tare somn si tre' sa adorm repede pina ajunge tati ,sa nu cumva sa-i vina vreo idee ca n-am chef :)))(sssttt,sa nu ma spuneti)

Somn usor!!



ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze martie2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Cami si Roxi, multumesc de sugestii pentru baie. Am incercat sa strang doar putina apa in vana si acolo sa-i pun jucariile de baie, dar n-a mers. I-am luat si ceva jucarii noi in speranta ca o vor incanta si va uita ca e in apa. Nici asta n-a tinut. I-am luat si spuma de baie, toata vana a fost numai clabuci, dar parca mai mult a speriat-o. Nu stiu ce-o fi, dar sper sa treaca pana la urma.

CristinaN, sanatate Elisei!

Roxi, sper sa obtineti rezultate bune maine. Daca-i dai o felie de paine unsa cu un strat subtire de unt maine dimineata… crezi c-o va vomita?

Gandacel, sotul meu are o verisoara Stefana – daca vrei ceva putin diferit.

Ile, mie personal nu-mi plac numele masculine care se termina in “a” (desi sunt maritata cu un Mircea ), dar e doar o preferinta personala (sper sa nu se simta nimeni ofensat). De baiat preferatele mele sunt Jaden si Andreas.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

seara buna
noi nu suntem bine deloc, am ajuns intr-o mare situatie de rht, nu stiu cum vom iesi din ea...nu intru in amanunte ca nu-i loc de confesiuni.
bine ca-i Daria bine, sanatoasa. Cu bona merge bine. O striga prin casa "Iaia, Iaia" de m-a zapacit!! Mai plange dupa mine, mai ales cand trebuie sa se culce. Oricum, trebuie sa renuntam la ea...

io am intrat sa va intreb pe cele care mai dati cereale in bibele de lapte de vaca (nu praf), dati si cereale care contin lapte praf?? ca vreau sa-i schimb cerealele (sunt din alea simple Milupa 7 cereale) si nu stiu ce sa-i iau.
Oferta de cereale fara lapte inclus nu e mare deloc.
Da' mi se pare cam aiurea sa-i bag lapte praf in laptele de vaca.
Voi de care cereale dati?

BB_alinus
, asa mult mi-a placut bucatarioara piticei tale!!! pe aici nu am vazut asa ceva, pentru copii asa mici. ca sa nu mai zic ca e tare ieftina. Aia de la chicco nu-mi place. oare aia de pe site-ul dat de tine nu vand si in romania?

CristinaN
, ce mai e prin Barlad? Sanatate multa Elisei!
Madutza, da' cum l-ai lasat pe Orlando in tarcul ala cu bile? Nu pt copii peste 3 ani? Nu ti-a fost teama ca-l lovesc cei mari? Si Daria e innebunita dupa locul ala, da' mie mi-e teama inca, mai ales ca in uichend sunt o groaza de copii.

cam asta.
va pun si io cele mai recente poze, ca sa ne mai vedeti, daca vreti...

noapte buna!


mami & Daria Virginia (2 nov 2005)
Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Sal'tare. Mai dau si eu in pic pe la voi (Cami, merci ca intrebasi de mine sa ma simt si eu bagata in seama. )

Dordia, ma raportez si eu la jalea ta ca Stefan nu este peste medie de dezvoltat in anumite domenii. Si eu m-am luat cu miinile de cap cind am citit de vocabularul largit al lui Krisztian. Eu ma tot amageam ca Smaranda e bilingva si de-asta spune doar citeva cuvinte, dar asta e ritmul ei. Da iote bilingvul ce le vorbeste. Da' ca sa-ti fac singe rau Smaranda stie cum fac animalele ...da n-ar spune cuvintul pentru ele. (Da pasarelele tot "ma-ma-ma" fac toate!)
Dar e o timpenie - de care eu ma fac vinovata - sa-ti compari copilul cu altii. Fiecare om are ritmul lui de dezvoltare.

Camelia am tras cu ochiul la pozele lu' Dariuca si o declar scumpa foc si f.f.f. vesela. Asta e cadoul cel mai frumos pentru un parinte, sa-si vada copilul cu gura pina la urechi. Mie-mi vine sa mor de placere cind o aud pe-a mea.

Noki, si noi am facut obsesie cu "ca-ca" = "cracker" si "apa".

Gandacel sa ai o nastere usoara si un sanatos si frumos! Sa ne tii la curent cu tot!

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

buna dimineata ,am intrat sa va salut ca tare suntem ocupati zilele astea cu achizitia masinii ,pana la urma am luat fara CIC dar cu 40% avans si leasing pe 5 ani, 190 euro /luna ,doar pe salarul sotului si cu bani adunati la ciorap de la socrela(ca altfel) ,masina e Skoda Oct. Tour 19 TDI,e super si abia astept sa ne vina de la Buc.

Am o problema ,Sorana refuza sa manance de vreo doua zile ,nu e bolnava , e vesela ,dar in afara de lapte , iaurt ,actimel nu mananca toata ziua nimic.am lasat-o ieri la socrela unde mananca de obicei mai bine decat acasa si nici acolo n-a vrut nimic.nu stiu ce sa-i fac.
este ceva de pofta de mancare???

Saptamana trecuta am facut o mega prostie ,m-am apucat de curatenie si am facut intoxicatie de la solutii de curatat pe care in desteptaciunea mea le-am amestecat fara a le dilua in apa ,noroc ca piti nu era acasa ca o intoxicam si pe ia ,ca a mirosit in toata casa vreo cateva zile.a fost destul de nasol ca nu mai puteam respira si ma ustura gatul pe tot esofagul ,m-a tratat socrela cu lapte ,iaurt si ceva pastile de supt si am ramas la ia pana mi-am mai revenit.

va pup si sanatate la mamici si bebei bolnaviori!

Sorana 20 dec 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

soanso, si eu m-am gandit sa-i dau Actimel dar acum de la pasti am s-o fac. Eu am auzit si pe alte mamici de aci de la noi ca e taree bun.
Si felicitari pentru Skoda Octavia....e super oferta.Cred ca si noi o sa luam de asta . Mai vedem! Oricum masina e super beton de buna.
Auzi, ce inseamna faca CIC?
La ce banca ati facut?
Cat e masina total.
40% din ce suma?
Cam multe intrebari deja nu?

Pentru pofta de mancare nu cred ca e cazul sa-i dai ceva...mai au ei toane asa. Stefan nu vrea sa pape numai ce-i place banditu....si astea care-i plac sunt cam putine. Las-o in pace...si da-i ce vrea sa pape.
Despre ce solutii de curatat e vorba sa nu facem si noi asa?

Melku, noi papam 8 cereale si 5 cereale la Nestle sau Grau cu miere. Si ce ii place la nebunie este Orez cu Roscove tot de la Nestle. Astea au un gust superr. Cerealele astea sunt fara lapte si poti baga masuri in laptele de seara daca vrei.
Astea Milupa nu sunt asa de bune ca au lapte. Cand era
Steff mai mic papa si de astea dar acum ii strica burta. nu stiu de ce!


de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
A doua zi fara voce, mama, ce naspa e Dar in rest par a merge spre bine. Apropo, maine fac o saptamana de cand zac, cand s-o termina?

Soanso felicitari ptr Skoda!

Melku noi nu papam cereale. As vrea sa-i pun Nestle grau cu miere in branza de vaci, ca poate-poate se reimprieteneste cu lactatele. Nu mananca iaurt, branza, lapte doar juma din cantitatea necesara, as aca nu ma mai mir ca nu-i apar dintii

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

quote:
Originally posted by felicia74

Neata!
A doua zi fara voce, mama, ce naspa e



Cred ca Doru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Rapid ca azi e tura a doua de curatenie...la rand dormitorul si holul

Soanso sa stapaniti sanatosi masina si sa va plimbati peste tot cu ea! E super masina, si mie imi place la nebunie, eu am insistat la greu ptr ea cand a fost sa luam masina, dar tati a vrut Opel. Cu mancatul eu zic ca e o toana, da-i doar ce vrea ea, n-o baga in seama si nu face prea mare tragedie din asta si sa vezi ca se va indrepta. Ai grija de tine, ce naiba amestecasi acolo asa periculos?

Melku io zic ca-i poti da cereale cu lapte in lapte de vaca...asa cum zicea pediatra mea mai demult, cantitatea de lapte din cereale e oricum foarte mica...noi suntem mari fani cereale de la Milupa - Biscuiti, Iaurt cu musli si de la Nestle - Grau cu miere. Plus Cheerios, astea mai nou

Bic pai asa fugitiv? Sma ce mai face altceva in afara de imitat animalele? Apropo, felicitari, noi tot la "ham, mau si ci-ci" am ramas!.

Roxi hai cu vesti, cum e pitica? Tinem pumnii sa fie bine la dr.

Noki cand e targul de turism si unde?

Despre noi...nimic nou, aseara am fost la Addya si s-a jucat cu Razvanel, super cuminti au fost, nici nu le-am auzit gura. Avem copii mari ce sa mai

Gata, pauza s-a incheiat, fug la shmotru

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Neata si de la noi.

Melku, cereale noi mai papam, dar nu f mult. O masura in laptele de dimi si o masura in cel de seara. Peste zi se mai intampla sa ii mai punem o masura in iaurt. Momentan sunt la Orezul simplu de la Nestle.

Soansa, sa stapaniti sanatosi masina si sa va bucurati de ea. Cu pofta de mancare nu stiu ce sa spun, ca la Kriszti nu se prea pune problema...e un mancacios si jumatate.
Gravidutele noastre dragi, nici nu imi vine a crede ca ati ajuns in faza in care trebuie sa le alegeti numele la copilasi. Ce mai trece timpul, mie imi place Stefania (am o colega Stefania) si Mihnea. Imi aduc aminte acum cu nostalgie ca trebuia sa intru in sala de operatie si inca nu stiam 100% ce nume sa ii dam la bb.Ca erau vreo 18 pe lista si ne tot gandeam, ziceam ca mai am 2 saptamani pana ce nasc am vreme sa ma decid.

Bic, doar nu te-ai speriat de vocabularul lui Kriszti....poate ca pare ciudat sa spuna atatea, dar eu am redat in romaneste unele cuvinte pe care el le pronunta in maghiara, iar in maghiara cuvintele respective sunt mai usor de pronuntat decat in romana. In ultimele zile repeta obsesiv numele Gabi, avem un prieten de familie pe care il cheama asa, cred ca ii e tare drag sau ii place cum se aude cuvantul asta. Si e adevarat, fiecare copil are ritmul lui. Noi nu vrem sa il invatam deocamdata decat maghiara, cu romana si alte limbi mai este timp.

Meems, si Kriszti mai maraie la baie, cand il spal pe cap, nu plange sau urla, dar clar ca nu ii prea place spalatul pe cap. In schimb daca ar fi sa stea doar in apa...nu l-as putea scoate din cada.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput