~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Stiti ceva?? daca voi nu ma vreti, io va vreau

Codruta, Raul imparte toate jucariile cu oricine. De fpat el imparte orice, nu doar jucariile. Noi asa l-am invatat, adica daca sa zicem primea o portocala aia trebuie impartita cu cine mai e acasa. Bine mai are si momente din alea cand nu vrea sa dea, dar mai rar.
Multa sanatate lui Tudor si Petrei

Mariana, mai tusiti?? Raul nu mai. sa sti ca e bun siropelul ala, chiar face minuni!

Restuuuuu????



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna dimineata, fetelor!
Sa aveti o saptamana frumoasa, calda si cu soare mult.

Mariana - draga mea, nu-ti spun de cand tot asteptam ziua de 3 martie ca sa te sun sa-ti spun LA MULTI ANI , dar bineinteles ca in ziua Z neuronul meu s-a blocat Sa fii iubita, fericita, frumoasa si sanatoasa pana la adanci batraneti! L-am admirat pe tati cu cei doi pui balai in poza din top 100, cred ca este tare mandru de comorile lui. Hai, povesteste-ne cum a fost petrecerea cu colegii si ce cadouri ai primit Ma intrebai despre concediu prenatal - teoretic, pot intra in concediu de la inceputul lui aprilie, insa as vrea sa vin cat mai mult la serviciu, atat din motive financiare, cat si la gandul ca voi avea timp destul sa stau acasa dupa aceea.
Codruta - sa stii ca si mie mi se pare ca tot mai repede zboara timpul si ca a mai ramas asa de putin pana la termen. Totodata parca ma apuca si nerabdarea sa-mi vad puiul mic. Sper sa fie mai linistit decat zici tu ca e Petra , dar oricum ar fi, ma gandesc ca pana la urma va trece si perioada asta (incerc sa fiu optimista, vezi? ).
Clau - ce frumoasa intalneala! Ce simpatic e Raul, pare sef de trupa la nazbatii pe acolo. Cristina nu prea tinde sa imparta lucrurile, desi stam cu gura pe ea mereu. Totusi, copiilor mai mici le ofera mai usor decat celor mai mari. Ii tin mereu teoria cu filmul "Veronica": ai vazut, daca nu a vrut sa dea traistuta si celorlalti copii, a plecat de la ea; uite asa pleaca si jucariile tale daca nu le imparti cu alti copii. La care ea declara ca gata nu mai este "egoista".
Daniela - ah, ce planuri frumoase de vacanta! Neaparat, trebuie sa ne vedem cumva cand veniti in Bucuresti, ar fi pacat sa ratam asa o ocazie. Tu ce mai trebaluiesti? Ce lucruri simpatice iti mai povesteste Lara?
Lavi - sa fii mereu optimista si vesela, cum te stim, ca si mie imi place mult cand ne povestesti de fetele tale. Si eu ma gandeam ca mi-ar prinde bine o mama in ajutor dupa nastere, dar in acelasi timp, mi-ar placea sa fim numai noi 4. Vad ca si voi puneti la cale ceva vacante frumoase (eu vara asta cred ca sar 'concediul', eventual vacanta la Odobesti cu copiii).
Mickyyy - hai, sus moralul si treci la apel. Cum sa stai bosumflata cu asa fete scumpe, despre care trebuie sa ne mai povestesti!
Laura si Andreea - mai, voi nu ne-ati povestit daca v-ati intalnit/urmeaza sa va intalniti la Galati. Pai se poate?

Stiti ca mai e putin si mancam macinici? Eu sunt obisnuita cu cei 'moldovenesti', cu aluat de cozonac, miere si nuca. Insa prin Bucuresti se fac din aceia fierti - buni si aia, dar tot nu sunt ca cei de la mama acasa. Poate ma mobilizez si fac si eu anul acesta. Voi faceti?

Ela 26+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

dragutelor!

Clau, multumesc de intrebare; nu mai tusesc copiii; e bun siropul, intr-adevar.
Hihihihihi, exact acelasi sentiment m-a incercat si pe mine: aveam impresia ca le cersesc cadou; dar totul a fost ok, caci ma astepta cadoul pe birou cand am ajuns acolo.

Ela, multumesc pt urari; m-am distrat tare de tine cum ai uitat tu sa ma suni; te inteleg perfect; exact asa mi se intampla si mie; imi spun ca neaparat trebuie sa fac ceva, iar in ziua Z... uit; ultimul exemplu elocvent (chiar dureros de trist): am facut o programare pt Simon la ortoped; am sunat luni, am vorbit cu medicul si am stabilit ca ma duc la el sambata dupa ora 17 (era de garda); toata saptamana mi-am zis sa nu uit sa ma duc cu Simon; era f important deoarece incepeam serviciul si nu mai aveam cand sa ma duc; si uite ca vine ziua de.... duminica, cand cu stupoare realizez ca am uitat sa ma duc cu Simon la medic; am crezut ca pic de pe picioare de nervi, ciuda etc.
Si evident, inca n-am ajuns cu Simon la medic.
Iar cu medica de fam: de 2 ori i-am facut aceeasi faza; ma inteleg cu ea ca ajung la data si ora D, iar eu uit ca o ....
E dezastru cu mine!

Codruta, cand citesc ce scrii ma apuca asa o jale pt tine.... mi-amintesc cum era Stefan cu Simon, cum il batea/musca/tragea.... cumplite zile! Iti tin pumnii sa treaza cat mai repede; vai, si Petra e o figura cum nu vrea ea sa te lase sa te odihnesti; scumpa, uite o ca poate iti da un pic de energie ca sa treci mai usor peste perioada asta.

A! Am o veste mare: ieri ne-am cumparat ma-si-na!!! Ne-am luat Logan nou, cu banii jos si suntem extrem de fericiti!
Poftiti la un pahar de ce vreti ca fac cinste; udam masina!





Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

La multi ani Mariana!!
Sa stapaniti cu placere masinuta, si la cat mai putine incidente cu ea (preferabil deloc)

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Codruta, cand incepi serviciul? Deci pe Petra o vei duce la gradinita atunci? Nu mai ai nici-o bunica disponibila sa stea pe la voi cateva luni?

Ela, sigur, sigur ca as vrea si eu foarte mult sa ne intalnim cand vin in Bucuresti. Nu ca acum doi ani cand am tinut-o intr-o goana si timpul total petrecut in Romania (Bucuresti plus alte locatii) a fost de 3 zile. :) Eu si Lara cred ca vom ajunge in Bucuresti in jurul datei de 20 mai si vom sta cel putin doua saptamani. Dar tu cand trebuie sa nasti?
Cat despre ce imi mai povesteste Lara, hai sa-ti zic ultima "discutie" avuta cu ea aseara. Am intrebat-o de ce nu vrea sa bea jumatatea aia de cana cu smoothie (pe care i-o fac in fiecare zi) si de ce trebuie sa ne certam si suparam de fiecare data cand ea refuza. Nu ar fi mai frumos sa o bea linistita si apoi sa se joace? Si ii propun solutia: "Data viitoare, stai frumos cu mama si iti bei smoothie si putem sa coloram ceva intre timp, iar cand termini de baut mergem sa ne jucam cu altceva." La care Lara imi da imediat solutia ei: "How about, next time Lara says mama, please don"t give me smoothie because I don"t like it? And mama says OK. And then we go and play and I don"t drink smoothie." Si uite asa ma educa Lara pe mine in loc sa fie invers. :))
Cand incepe cu "how about" stiu ca urmeaza ceva inteligent. :))
Sau sa vezi ce se supara daca incepe sa-mi zica ceva si eu n-o ascult cu toti ochii si urechile pe ea. Imediat incepe sa-mi strige pe ton de repros: "mama, you are not listening to my words!" :)) Sau alta faza cand ne jucam de-a magazinul. Lara isi ia papusile si pe mine si mergem la magazin sa cumparam ceva. Si dupa ce ne-am invartit prin casa un timp, pretinzand ca cumparam una-alta eu m-am asezat pe un fotoliu. I-am zis ca trebuie sa ma odihnesc putin. Lara a asteptat doua secunde (sa ma odihnesc eu:) si apoi mi-a zis sa mergem, adica sa continuam cumparaturile. Eu i-am zis ca o astept acolo, pe fotoliu pana termina ea ce are de cumparat. Iar ea imi zice: "No, no! You cannot stay alone here. You are going to get lost! You have to come with me!" :)) Am crezut ca mor de ras, fiindca ea de fapt mi-a repetat foarte serios ce ii spun eu prin magazine de fiecare data, adica sa stea cu mine ca o pierd. :))

Clau, cum sa nu te vrem? S-au mai linistit apele la tine la servici? Ce frumoase sunt pozele de la intalnirea voastra! Cred ca si Raul s-a bucurat foarte mult ca au venit copiii sa-l viziteze.

Mariana, la multi ani! Si felicitari pentru masina!! Poti sa zici ca e cadoul de ziua ta, nu? :)


Daniela

Iubirea mea - LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Micky, sper ca ti-ai mai revenit din starea proasta. Hai ca acum vine primavara, motiv de bucurie si entuziasm, nu?

Laura, tu nu mai zici nimic? Te-ai ascuns printre dosare? :)

Daniela

Iubirea mea - LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Astazi am fost mai mult pe fuga...stiti voi reperele mele: banca, finante.... Acum trebuie sa plecam la interpretarea analizelor (v-am spus ca ne-a trimis sefu la analize, nu ?) , dar am intrat sa va spun ca m-am intalnit cu Andreea ! Eu o dulce si o frumoasa ! Pacat ca n-am stat mai mult de vorba (ca numai de copii am vorbit , evident ) sa ne cunoastem mai bine, dar am promis ca la vara facem o intalnire la ea pe litoral !

Va pup ! Si sper sa vorbim maine mai mult ! AAaa si sa va citesc, ca nici asta nu am reusit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Dau eu cafeaua, am nevoie si de un calmant ca de dimineata am fost luata pe nedrept la sapte pazeste

Laura si Andreea, ce fain ca v-ati intalnit Ceva poze??

Darius Gabriel
Razvan



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

'Neata!
Clau - imi pare rau ca ai inceput ziua mai prost, dar sper ca totul va fi bine in final.
Daniela - vai, ce scumpa si isteata e Lara! Auzi la ea: "how about..." Mama, mama, sa vezi tu mai tarziu, hehe! La mine termenul ar fi in primele zile din iunie, deci in mai ne putem vedea fara probleme. Pupici pt printesa!
Mariana - ah, m-ai linistit, credeam ca numai eu uit asa. De obicei, il pun pe sot sa tina minte si ce am eu de facut Sa stapaniti sanatosi masina si sa va bucurati de ea la maxim! Ce culoare e?
Laura - spor la 'alergari'! Ce frumos ca te-ai intalnit cu Andreea.

Gata cafeluta, Clau? Ca moooor de somn


Ela 26+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Ce poze Clau??? Ne-am intalnit in mijlocul strazii era sa zic, Andreea era deja in drum spre Constanta, eu era "fugita " de la serviciu pentru achizitionarea de cadouri de 8 martie pentru colaboratori....Ne-am pupat, ne-am povestit de copilasi si putin despre serviciu si gata....Lasa ca la vara facem si poze ! Noua ne-a parut tare rau ca nu eram si cu bebelacii dupa noi ca sa le facem cunostinta !

Mariana felicitari pentru masina ! Si eu uit foarte des si foarte mult ! Dar avem o scuza sa stii: avem atat de multe pe cap.
Clau, calmeaza-te iubita ! Stiu cat de neplacute sunt astfel de situatii, dar se merita sa pierzi tu bunatate de neuroni ?
Daniela, super dulci raspunsurile Larei ! Eu cateodata ma sperii cand vad cat de mult ne "copiaza" copilasii nostri. Chiar vorbeam zilele trecute cu sotul, ca trebuie sa ne controlam mai mult.
Ela, doamne ce putin mai este ! De abia astept sa ti vad puiutul ! Cred ca si tu ! Si eu vreau sa fac mucenici, mai ales ca am si timp anul acesta. Sefu ne-a dat liber la doamne pana luni.
Mickyyy, telegrafic ? Hai spune-ne ce fac micutele tale !

Mergi la inceput