~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

quote:
Originally posted by LauraFlo

Mickyyy, telegrafic ? Hai spune-ne ce fac micutele tale !



Bine !

V-am zis ca stau cu ochiul pe voi...dar n-am inca dispozitia sa postez!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea![/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Ce k lumea, Laura, ca aveti asa o mini-vacanta! Noi ne pregatim sa iesim cu baietii la o cafea - azi facem noi, fetele, cinste, maine sa faca ei Nu conteaza ca nu ne mai vedem capul de treaba...

Ela 26+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Salutare.
Hop si eu de pe meleaguri straine (de casa mea). Am tot umblat pe la Iasi, Galati, cate putin in fiecare oras - cam 2 zile. obositor, dar si placut in acelasi timp, mai ales ca n-am mai fost pana acum pe acolo.
E adev ca m-am intalnit si cu Laura. Pacat ca n-am avut mai mult timp la dispozitie. Cred ca ne-ar fi apucat dimineata stand de vb, dar asta e. Eu cred ca la vara, daca vin ei la mare, sa avem mai mult timp. e bine si asa.
Am obs ca sunteti tare vorbarete in ultimul timp, abia mai tin pasul. De fapt nici n-am apucat sa citesc tot, ca stau f prost la capitolul timp.
In rest, noi suntem bine. Alexandru chiar n-a avut probleme de sanatate iarna asta. Vreau sa va intreb daca puii vostri mai fac pe ei noaptea. Al meu nu mai accepta pampersul noaptea si uneori mai scapa pe el. De f multe ori spune, dar mai da si rateuri.

Hai va pup si va doresc o zi buna in continuare.

P.S.
Daca nu mai intru pana maine, va doresc sa petreceti frumos de 8 Martie, sa fiti iubite si fericite.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Am uitat sa va zic ca ma doare o masea de mor. Stiu ca o sa ma trimiteti si voi la dr, dar trebuie sa-mi fac curaj. Stau mai mult cu calmante.
Va pup.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Andreea, eu nu te trimit la medic ca si eu stau cu o masea rupta de aproape o luna si nu am curaj sa ma duc sa mi-o "repare"
Io ce sa-ti zic de pisu noaptea ca inca facem.....in scutec
Suntem de rasu lumii dar asta e, inca face mult pisu noaptea si n-am curaj sa renutam la el

Io m-am mai calmat, l-am calmat si pe sef, i-am zis cateva ce cred ca n-ar fi vrut sa le auda , dar asta-s io nu pot tine in mine daca ceva ma supara

Ela, ce fain de voi ca puteti pleca la cafea. Noi aici suntem ca la puscarie, ca sa iesim avem nevoie de masini sau taxi ca suntem destul de departe de oras

M-a sunat sotulache sa-mi spuna/roage sa nu-mi fac nici un plan pe maine M-a invitat la restaurant



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Buna dimineata, fetelor!...adica e "buna dimineata" doar aici la mine, ca la voi s-a dus demult. :)

Laura si Andreea, ce frumos ca v-ati intalnit! :)

Andreea, stai linistita daca se mai scapa Alexandru noaptea pe el. Lara a avut o vreme cand facea pe ea noaptea, mai ales daca era foarte obosita sau, desigur, cand bea mai multe lichide seara la culcare. Asta se intampla la cateva luni dupa ce renuntasem la scutece, nu imediat ce a inceput sa doarma fara ele. Nu stiu cat sa fi durat, poate cateva saptamani, dupa care am observat ca singura a inceput sa se trezeasca si sa imi zica sa mergem la baie.

Ela, deci in mai esti "libera", ca dupa aceea vine bebe, da? :) Sper din tot sufletul sa ne vedem si o sa iti zic eu exact cand ajungem in Bucuresti si cat stam.

Va mai zic inca o lectie de educatie primita de mine de la Lara (chiar aseara) si...ma duc. :) Dupa ce stinsesem lumina si incercam sa dormim, imi zice folosind exact tonul acela dulce pe care il am eu cand o rog pe ea ceva: "Mama, when I'm crying and trying to tell you something, you have to listen to my words!"... :)

Daniela

Iubirea mea - LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Sa va amuzati si voi....ca mie mi-au facut ziua mai buna. Va invit la o lectura a "perlelor" culese de mine din CV-urile primite pentru posturile vacante publicate pe ejobs (PS: posturile sunt de la secretara pana la contabil, probabil ca unele raspunsuri nu par la fel de haioase daca nu le puteti corela cu cerintele noastre din anunt, dar oricum....):

CV1:

Responsabilitati:

MAGAZINER-VERIFICARE MARGARINA(asigurare de crema de catre angajatii care ii avem in subordine ptr productia napolitanelor ,stoc intrari /iesiri ,asigurarea esentelor ptr productie(crema toate sortimentele,caramel ,ciocolata),stoc esente.

Recomandari:

Secretara Busuioc Adriana (buna)

Alte cunostinte, aptitudini sau observatii relevante pentru CVul tau

….. ABILITATII DE MAGAZINER/GESTIONAR,……

2. Unde va vedeti peste 5 ani?

Urmand o cariera in cadrul unei Banci Multinationale





CV2:

Recomandari:

seful , profesori, colegi

Realizari:

am ajutat la prinderea unor infractori (persoane care furasera diferite produse din magazin)

3. Unde va vedeti peste 5 ani?

IONTR-O INTREPRINDERE CA MANAGER SAU CINE STIE VRE-O PROFESOARA SAU PRIN STRAINATATE.

7. Care este departamentul in care doriti sa lucrati ( aveti dreptul la o singura alegere )? Explicati de ce credeti ca sunteti potrivit si de ce ati facut aceasta alegere!

INDIFERENT DAR DE PREFERAT CEVA CARE SA PRESUPUNA O RELATIE FOARTE STRANSA CU OAMENII. DEOARECE IMI PLACE FOARTE MULT SA CUNOSC OAMENI NOI.SA POT DISCUTA LIBER



CV3:

obiectiv


ANGAJAREA LA O COMPANIE PRIVATA IN VEDEREA OBTINERII UNUI LOC DE MUNCA


Responsabilitati:

MA OCUPAM DE PROBLEMELE DATEE IN RESPONSABILITATE DE CATRE SEFUL MEU

Recomandari:

ANUNTUL L-AM LUAT DIN ZIAR SI NU CUNOSC NUME DE PERSOANE CARE MA POT RECOMANDA

Realizari:

NU CUNOSC REALIZARILE PROPRII

4. Care este cel mai mare vis pe care-l aveti? Care este idealul dumneavoastra in cariera?

VISE NU AM, DAR UN IDEAL EXISTA: REALIZAREA PROFESIONALA IN ACTUALELE CONDITII DE SEDLECTIONARE A PERSONALULUI DE CATRE FIRMELE PRIVATE SI, IN ACELASI TIMP, REALIZAREA IN VIATA (CASATORIE, COPII)

6. Descrieti compania ideala in care ati dori sa lucrati?

NU CONPORTA TIPUL COMPANIEI SI NUMELE



CV4:

Draga Domnule/Doamna,

Va scriu ca raspuns la anuntul d-voastra de pe Internet in legatura cu postul de ingrijitor de copii!V-as fi recunoscatoare daca ati considera aplicarea mea pentru postul vacant de la firma dumneavoastra!
Sunt o eleva de aproape 17 ani, la Liceul I.L.Caragiale din Bucuresti si sunt foarte interesata de oferta dumneavoastra!Cand voi termina studiile planuiesc sa lucrez in diplomatie si aceasta ar fi o ocazie pentru mine sa castig ceva experienta -chiar daca in alt domeniu- si totodata sa imi asigur o sursa de venit pe perioada verii!
Desi nu am experienta de lucru, adeseori mi-am ajutat familia avand responsabilitati ca primirea apelurilot telefonice!
Ma descriu ca o persoana harnica, responsabila, respectuoasa si bine crescuta! Sunt o persoana sociabila si serioasa!De altfel, sunt obisnuita atat cu lucrul in echipa, cat si cu cel individual!
Daca doriti sa imi oferiti posibilitatea de a veni la un interviu, sunt disponibila!Va multumesc pentru ca ati luat in considerare aplicarea mea!Astept vesti de la d-voastra pe adresa de mail .........@yahoo.com!

Studii:

sunt clasa a10a, trec a11a la "colegiul national i.l.caragiale", profil uman, filologie UNESCO (clasa infiintata de UNESCO care pregateste elevii pt slujbe in cadrul UE)! am obtinut premiul III la olimpiada pe municipiu la disciplina limba si literatura romana! sunt membru PD! am participat la mai multe proiecte printre care programul de orientare profesionala "punctualconsult"!

imi doresc sa obtin o bursa de studiu in strainatate dupa terminarea liceului!!

Cursuri, certificari & premii

in clasa a9a am obtinut premiul III la olimpiada de istorie, faza municipala! in clasa a10a am obtinut premiul III la olimpiada de limba si literatura romana, faza municipala! am obtinut premiul "maini indemanatice" la concursul "advertising physics! (afise pt celebrarea anului mondial al fizicii 2005)! am absolvit programul de orientare profesionala "punctualconsult"!am participat la colocviul "in curte la dionis"-20 de ani de la moartea lui mircea eliade, desfasurat pe 19 mai 2006!! sunt membra a Organizatiei de tineret Partidul Democrat din noiembrie 2005!



CV5:

1. Unde va vedeti peste 5 ani?

Peste 5 ani voi avea o cariera in apogeu, o maturitate si experienta profesionala

2. Care este cel mai mare vis pe care-l aveti? Care este idealul dumneavoastra in cariera?

Marele meu vis si ideal este acela de a promova intr-un post superior intr-un domeniu specific caracterului si aptitudinilor mele profesionale



CV6:

7. Care este departamentul in care doriti sa lucrati ( aveti dreptul la o singura alegere )? Explicati de ce credeti ca sunteti potrivit si de ce ati facut aceasta alegere!

Deaprtamentul de management pentru ca este unul dintre domeniile pe care l-am studiat si mi-a placut, in mod special, pentru ca te invata cum sa fi un adevarat manager din toate punctele de vedere.



CV7:



Alte cunostinte, aptitudini sau observatii relevante pentru CVul tau

Posed Carte de Munca



CV8:

1. Care este cea mai mare realizare profesionala de pana acum? (ps: experienta: TRADUCATOR 01.03.2007 – prezent)




Cea mai mare realizare profesionala de pana acum s-a manifestat in experieta bogata pe care am acumulat-o si ridicarea semnificativ a elementelor de cultura generala.

7. Care este departamentul in care doriti sa lucrati ( aveti dreptul la o singura alegere )? Explicati de ce credeti ca sunteti potrivit si de ce ati facut aceasta alegere!

telecomunicare.pentru ca am putere de convingere,foarte multa rabdare si prezint incredere




Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Nedda, foarte dulce papusa ta. Sunt tare smecheri la varsta asta. Tudor de cate ori il cert si ii zic ca daca nu e cuminte merge la colt, ma ia pe dupa gat si imi sopteste suav la ureche: mami te iubesc. Ce pot sa fac la faza asta? Tu vorbesti cu ea in engleza? Eu incerc sa vorbesc cu el in romana desi o mai da si el pe engleza acasa si cand povesteste singur tot in engleza sau franceza vorbeste.
Ela,eu in mai incep serviciul asa ca ne inversam. Puiutul tau sigur o sa fie cuminte ca asa ca Petra nu cred ca mai e unul.
Le-ati luat ceva de ziua lor, la ce v-ati gandit? Eu azi am fost prin magazine sa ma uit si nu prea stiu ce sa ii iau ca are o gramada de jucarii.

Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

LA MULTI ANI, RAZVAN! Sa cresti mare si voinic si toate dorintele tale buna sa ti se indeplineasca!

, Mickyyy, m-ai dat gata cu CV-urile tale! I-am citit si lui Adi ca m-a apucat rasu` si a fost musai sa rada si el. Cred ca cel mai mult mi-a placut aia cu cartea de munca... si cu secretare (buna).... si cu magazinerul care se vrea manager.... si cu recomandarea data de sefu`, profii si colegii... etc etc.
Multumesc pt momentul vesel ; si eu am de-a face cu CV-uri (eu ma ocup de angajari); daca o sa am timp (si daca va merge netu`, ca avem probleme cu reteaua) o sa spicuies si eu cate una; eu am de-a face cu persoane nu f educate, deoarece acum angajam necalificati si soferi pe diferite utilaje; multi dintre ei imi scriu la ultimele studii "diploma" .

Fetelor, multumesc pt urarile cu masina!
Azi m-a asteptat sotu` cand am iesit de la servici; nu vreti sa stiti cum m-am simtit.... am fost toata lac de apa pana am ajuns acasa.

Clau, si eu lucrez departe de oras; e nasol asa; daca plec pe la ITM imi trebuie aprobare de la sefu, ca ma duc cu masina cu sofer .

Laura, ce fain ca ati primit atatea zile libere! Ai nostrii se kk pe ei ca sa ne lase cateva ore, maine. Sunt curioasa daca ne vor lasa (am tras ceva sfori in privinta asta).

Daniela, chiar ca Lara e o inteligenta; pt o printzesa speciala.

Codruta, biata de tine! scumpa, ca tare te mai necajeste Petra; sper sa-i treaca repede!

Andreea, ma bucur tare ca Alexandru nu mai e bolnav; cred ca ati pasat-o (boala) spre Cluj, ca noi ne-am facut norma iarna asta!

Ela, sunt groaznice uitarile astea; eu tare as vrea sa am o solutie pt remedierea situatiei, dar.... Vara anului trecut am luat eu tot felul de pastile (gen gincobiloba) pt invatat, dar fara efecte vizibile .

Dragelor, sa aveti maine o zi minunata; sa va distrati bine alaturi de prietenele voastre sau alaturi de sotii romantici (eu, Stanca ne vedem cu fetele de la Cj).
LA MULTI ANI!


Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Codruta, eu ii vorbesc Larei numai romaneste iar ea raspunde in engleza. :) Mai pune cand si cand cuvinte romanesti in propozitii dar nu prea des si de obicei sunt cuvinte ce definesc lucruri sau actiuni de acasa si repetate de mine foarte des. Si mai zice in romaneste si fraze scurte ca raspuns la intrebari de-ale mele de genul "ai mancat tot?"...raspunsul "yes! Mancat tot!" :) De inteles, intelege perfect romaneste dar conversatiile noastre sunt exact cum ziceam eu in mesajele de mai sus: eu vorbesc romaneste, raspunsurile Larei vin in engleza. Eu atribui preferinta ei spre engleza faptului ca ea mai aude si intelege si o a treia limba precum si faptului ca sta mult la gradinita. Apoi, pe mine si pe sotul meu ne aude vorbind intre noi tot in engleza. (M-am mai vaitat eu pe aici ca nu stiu daca Lara isi va insusi pana la urma limbile noastre, ale parintilor dar vom vedea. Deocamdata nu ne lasam si cand ne adresam direct ei n-o facem niciodata in engleza.)
Cat despre ce o sa ii cumpar de ziua ei, inca nu stiu. Ea mi-a zis ca vreo o carte. Am copil modest, nu? :) Trebuie sa ma duc si eu sa "cercetez" magazinele de jucarii si internetul, sa vad ce idei imi vin.

Daniela

Iubirea mea - LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput