~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mickyyy te cred si te inteleg! Odata a fost bine, acum daca zici ceva tot se gasesti cineva sa-ti sara in gat Oricum daca simti nevoia sa te descarci si n-ai la cine, trimite un PM si vorbim


Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:



LA MULTI ANI, DRAGELE MELE!
Sa aveti o primavara minunata in casele si sufletele voastre!
E primavara iar!!!
Sunt f fericita; iubesc luna martie; e cea mai minunata perioada a anului; ma simt in .

LA MULTI ANI, Vlad, Codrin, David, Lucian.
Sa aveti in continuare o copilarie linistita; mult noroc si fericire in viata!

Am avut lipsa de net la servici, iar acasa nu am putut sa intru ca eram f obosita. (asta pt motivarea absentelor de 2 zile ).

Fetelor, vreau sa va spun ceva: sunt tare fericita ca sunt parte integranta din grupul asta de mamici; nu stiu cum se discuta pe alte topicuri cu mamici, ca n-am avut curiozitatea sa intru, dar la noi se poarta discutii de f buna calitate (parerea mea) si de fiecare data savurez fiecare mesaj (chiar daca e km-ic ).
Ce dragute povesti despre copilasii vostrii .... nu mai stiu cum sa ma explic, dar cred ca intelegeti voi .

Lavi, ma simt mai bine stiind ca nu-s singura care plange dupa burtica, dupa perioada de nou nascut etc; si la fel spun si eu: bebe3 nu are cum sa mai vina; dar daca... prin nu stiu ce minune s-ar intampla, l-am primi cu bratele deschise.
Si exact acelasi fenomen se intampla si la noi: lui Simon ii facem mai multe, nu pt ca il iubim mai mult, ci pt ca stim ca prin asa ceva nu mai trecem niciodata; ex: daca se trezea noaptea il luam cate 2 ore langa noi in pat (asta pe vremea cand avea patut; acum doarme in patul lui, iar daca se trezeste ma pun langa el ); cu Stefan n-am facut niciodata asa; sau: pe Stefan nu l-am tinut in brate cand ii dadeam laptic decat cateva luni; l-am pus in perna, ca nu cumva sa se obisnuiasca in brate; pe Simon si acum il tin in brate si mor de ciuda ca n-am facut la fel si cu Stefan.
Si lista cu exemple ar putea continua mult si bine....

Mickyyy ca sa nu mai fii suparata.

Clau, cum a fost la intalnire?
Cati bani ai pierdut?

Laura, ma bucur ca Daria e obisnuita acum la gradinita; cred ca ai scapat de un mare stres!

Ela, ce fain ca ai avut zi libera! Tu cand poti intra pe maternitate?

Fug la somn, ca azi e o zi luuuunga
si somn usor!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mariana si
Uitati ce frumos a fost la intalnirea cu mamicile si copilasii din Arad

David
Lucian



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:



Hihihihihi, ce faina-i poza asta
Clau, faina intalneala!

Si noi, clujencele, ne-am intalnit azi, pt al sarbatori pe Razvan al Stancai (Asi); a fost super fain; un chef cu 14 copilasi; excelent a fost.

si somn usor!

Ps: ce liniste a fost azi pe la noi!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mariana si poze n-ai?

Noi tot des ne intalnim, cam asa la 2 saptamani, dar acum ca inca nu e vreme de mers in parc ne intalnim de fiecare data la alta fata acasa. E super fain, noi barfim , copii socializeaza, etc, etc De multe ori ma gandesc si-mi dau seama ce norocoase suntem, ce prietenii deosebite ne-am facut de cand suntem pe forumul asta.


Olivia Karla
Adriana Claudia



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

MARIANAAAAAAA, morosenii tai sunt pe locul 34 in TOP 100 iar Stanca e pe 44
Felicitariiiiiii



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Pai mai Mariana tu nu zici nimic ca a fost ziua ta pe 3 martie?? e corect? recunoaste ca ai vrut sa scapi ieftin si rapid cu noi...ei na, uite ca desi cu intarziere eu vin sa-ti cant..
Multi ani traiasca/ Multi ani traiasca/ La Multi Aniiii
La multi ani fericiti Mariana

Catalin, pui mare de Katalina



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Clau, multumesc muuuult pt cantare!
Mai, n-am vrut sa ma sustrag de la cinste, dar am fost ocupata cu musafirii . Dar acum am terminat cu ei si pot sa va invit pe voi la un si o .
E mai bine asa?

Sunt si eu incantata de pozitia puilor de morosanca in topul 100; cand am pus poza nu mi-a trecut o secunda prin cap ca as vrea sa castig (iti dai seama ca nu imi trebuie aparat foto ) sau sa fiu in top 100; pur si simplu am vrut sa-i pun si pe ai mei la expozitie ; dar acum imi place ca suntem acolo.
Si multumesc ca ne-ati votat. o mie!
Si sunt de 2 ori mandra, deoarece poza Stancai ii facuta tot de mine .
Hihihihi si i-am aratat si lui sotu` unde a ajuns o poza cu el si nu mai poate de incantat; in seara asta mi-a spus "cred ca puteai gasi o poza si mai faina decat asta" .... cred ca el vroia aparatul foto .

Sunt stresata pt maine; trebuie sa duc tort, minuturi, rontaieli etc la servici; n-am mai facut treburi dintr-astea pana acum; Stanca a ras de mine cand a vazut ce aeriana sunt in domeniu; vai, dar ce emotii am; si mi-e .... nu stiu.... cred ca jena.
Sa-mi tineti pumnii sa treaca repede ziua de maine.

A! Clau, daca mai tii minte, asa ne intalneam si noi, clujencele, anul trecut; si o faceam saptamanal; dar am lasat-o moale; majoritatea fetelor sunt la servici si super ocupate; + copilasii cam merg la gradi si nu duc lipsa de socializare; dar ne intalnim doar noi, gagicile, la diverse restaurante si tragem cate 3 ore de barfa, de nu ne mai stim oprii .

Gata, fug la somn; si noapte buna!

Mariana, Stefan (20.04.04), Simon (30.08.05)
poze cu noi: 1 , 2 si 3
Nasterea lui Stefan
Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!

Mariana, cunosc sentimentul ala de...jena Nu-mi place si nu stiu de ce am tot timpu senzatia ca duc de rontait ca sa primesc ceva in schimb, un fel de cersit in fiecare an rade Clau meu de mine

Ne-am intalni si noi, doar noi fetele la o barfa dar acum avem multi suzetari care necesita toata atentia mamicilor si atunci preferam sa ne vedem acasa la cate o fata. Vine vara si atunci mergem ba in parc, ba pe mal, ba la cate o terasa cu loc de joaca, oricum abia asteptam sa se incalzeasca.

Va pup, trec la munca!



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Saluatre!
Va citesc si eu zilnic, dar nu apuc sa mai scriu ca ba e foarte tarziu in noapte sau, ca acuma, plange Petra si nu ma lasa sa respir.
Noi suntem bine, am fost si noi bolnavi, si Tudor si Petra. Tudor a tusit, iar Petra a facut otita la ambele urechi cu tot tacamul, plus tuse plus muci. Acum e mai bine, mai avem cateva zile de antibiotic speram sa fie bine pe urma. Inca nu are nici un dintisor si nici cu papatul nu ne laudam. Am incercat sa-i introduc solidele, dar nu prea am noroc, nu vrea nimic, mananca putina piersica cu cereale altceva nu vrea sa deschida gura, asa ca tzitzi e baza, non stop. De trezit se trezeste toata noaptea, daca am noroc sa fie de 2 ori zic merci.
Lavi, eu ma lacomesc si pe tonusul tau si pe fetele tale cuminti. Intra mai des si povesteste de ele ca imi face bine sa citesc, la noi nu este asa ceva. Petra tot agitata si fara somn si Tudor care o capaceste cum o prinde la inghesuiala asa ca trebuie sa fiu tot timpul cu ochii pe ei. Ti-am vazut fetitele cum stau cuminti impreuna.
Nedda, ce frumoasa vacanta o sa aveti? Noi nu ajungem prea curand prin tara desi tare imi doresc. In curand trebuie sa ma intorc la servici si concediile sunt scurte. Ma cam ingrozeste gandul ca trebuie sa o las pe Petruta la gradi, mi se strange sufletul.
Clau, Mariana, ce frumos ca aeti intalnirile cu mamici si bb-i. Am vazut pozele cu mamici de Arad, tare frumusei sunt bb-i, si Raul gazda. Imparte jucariile?
Ela, mai ai putin, mama ce repede trece! Cand ma gandesc ca si eu anul trecut pe vremea asta eram cu Petra in burtica nici nu-mi vine sa cred.
Laura,tare multe stie Daria, bine ca e cuminte la gradi. Tudor inca si acum mai are zile cand plange.
V-ati gandit ce cadouri le faceti la puiuti de ziua lor? Nu stiu ce sa ii iau la Tudor si nu prea mai am timp de gandire.

Comorile lui mami

Mergi la inceput