~*Imprevizibilii de martie-aprilie 2004 (83)*~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Au inceput petrecerile !


LA MULTI ANI VLAD ! Sa fii sanatos si fericit ! Esti cel mai de pret martisor al mamei !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by LaviB

Ce misto suna : Imprevizibilii de m-a 2004. super! multumim claudelu si a propos! cred ca aceasta "(re)animare a subiectului e si meritul tau
de la noi




Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)



Lavi multumesc, dar nu e doar meritul meu, e meritul tuturor

Fetelor, La multi ani!

Vlad Cristian, pui de Vladhana, La multi ani fericiti! O copilarie de vis iti dorim

Nu stiu de ce dar in ultima vreme nu-mi merge tocmai bine. La servici am multe probleme, ieri am pierdut niste bani, Doamne multam ca e totul ok acasa.
No cam astea fiind spuse fug la munca. Va pup



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata si de la noi, si la multi ani de martisor!

Yupiii...incep sa curga sarbatoritii si la noi!!

La multi ani Vlad - Cristian !!!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna, fetelor dragi si LA MULTI ANI de 1 Martie, cu un martisor frumos (mai ales in suflet)!
Chiar ca e frumos titlul noului capitol, Clau multumim!
Cu soarele asta de afara simt ca iarna a trecut definitiv (sper sa fie asa) si parca tonusul creste si tot creste.
Azi am primit o zi libera de la serviciu, asa ca am profitat ca sa dorm mai mult dimineata, dar mai ales sa dorm 2 ore (!) la pranz. Zilele astea chiar am fost somnoroasa, de zici ca eram in primul trimestru de sarcina. O fi din cauza ca ma apropii cu pasi repezi de ultimul? Mare dreptate aveti fetelor cand vorbiti de sentimentele traite cand stii ca sarcina asta este, teoretic, ultima. Daca o fi sa se intample o a treia, o primim cu bucurie, numai ca sigur nu va fi planificata/intentionata.
Ma topesc cand povestiti de puii vostri - sau mai bine zis ai nostri, ca eu asa ii simt pe toti, chiar nu stiu cum mi-ar fi sa nu mai primesc vesti despre ei intr-o buna zi. Abia astept sa vina si bb2 si sa creasca nitel, cat sa se converseze cu sora-sa
Lavi, ca ziceai de poezii, si noi stam mai slabut la capitolul acesta. Stie ce au facut la gradi, dar acasa mai degraba cantam. Am cumparat diverse cartulii cu versuri si tot zic sa ma ocup mai temeinic.

Incerc sa mai intru azi pe aici, acum trebuie sa se trezeasca mitzulina, ca doarme de vreo 3 ore. Ii dau ceva sa pape si vreau sa fugim pe afara, ca tare frumoasa zi mai e!
Pupici si sa auzim numai de bine!

Ela 25+ si Cristina (21.04.2004)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Un banc primit pe mail mai devreme...pe mine m-a amuzat:

Buna ziua, vreau si eu un loc de munca.
- Avem ceva foarte bine platit, dar e mult de lucru.
- Nu, multumesc. Daca am bani, ii dau pe bautura.
- Atunci, avem un loc in care nu prea aveti de munca, dar e prost platit.
- Nu, pentru ca daca am timp, fac rost de bani si ii dau pe bautura. Nu aveti ceva unde sa muncesc toata ziua si sa fiu prost platit ?
- Imi pare rau, dar nu aveti studii superioare.




Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Daria-n actiune: www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070211&ctime=014734" target="_blank">Catelus cu parul cret; www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070219&ctime=141227" target="_blank">tica-tica; www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070221&ctime=103625" target="_blank">trei iezi cucuieti; www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070218&ctime=135900" target="_blank">Mos Craciun cu plete dalbe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Fete dragi, sper ca ati avut parte azi de multe martisoare si flori. Eu port martisorul doar in suflet :) si ma bucur de vremea cu miros de primavara care a ajuns, in sfarsit, si pe la noi.

Micky, va sa zica Daria incepe dar si Malina e o smecherutza. :) Sunt convisa ca mori de dragul lor chiar si cand se cearta.

Lavi, anul trecut i-am facut un tort iepurash Larei. A avut un succes nebun printre copii care si-au putut alege ce parte a lui vor sa guste: o ureche, o labutza... Ba mai mult, cum Lara n-a vrut sa sufle in lumanare fiindca ii era frica de foc, copiii invitati au avut si placerea asta. Pentru anul acesta am deja alte idei si inca mai caut, mai ales ca trebuie sa fac 3 torturi. Unul va fi pentru petrecerea de la gradinita iar doua pentru ca vom avea doua serii de invitati acasa. O sa vad eu ce va iesi din toate ideeile mele combinate cu dorintele Larei si...sigur iti arat si tie rezultatul. :)
Cat despre vacante, tocmai ce am fost de Anul Nou in Hawaii si daaaa, in vara aceasta ajungem in Croatia. De fapt vom fi pentru aproape 3 luni in Europa. Zic "in Europa" fiindca pe langa Croatia vom mai merge si in Serbia (unde avem o parte din familie), la Londra (cu diverse treburi) si, evident, in Romania. Eu planuiesc sa petrecem ce-a mai mare parte a timpului in Romania, ca tare imi e dor. Apoi, avem atatia oameni si locuri de revazut....dar vom vedea cum impartim timpul, ca trebuie sa ii impac si pe socrii mei care abia asteapta sa stam mai mult si pe la ei.

Clau, eu sper sa rezolvi problemele de la servici cat mai repede. Cat despre bani, las' ca faci tu altii, nu te necaji prea tare.

Laura, ma bucur ca Daria s-a obisnuit cu gradinita si ca merge acolo cu placere.
Ah, eu cu cat si ce mananca Lara nu-mi mai fac griji demult, daca mi-am facut vreodata. Nici ea nu e mancacioasa si (parca am mai zis eu) uneori refuza mancarea fara sa o guste, numai pentru ca nu ii place ei cum arata in farfurie. La ea trebuie sa fie totul separat in farfurie, ca sa vada ce mananca si trebuie sa stie CE mananca. :) Ca sa iti dau exemple, supele ii plac si ei, ciorbele mai putin fiindca sunt un amestec de mai multe "chestii" si nu stie ce mananca. La fel, un banal pilaf de orez nu-l mananca daca are prea multe "chestii" amestcate in el. :) Orezul trebuie sa fie fiert simplu si sa aiba separat langa el legumele si carnea. Daca ii dau in sandwich, trebuie sa-l deschida si sa-i alinieze ingredientele separat pe farfurie dupa care isi alege din ele pe cele pe care vrea sa le manance. Concluzie: ce mofturel are mama! :)) Altceva ce-as putea sa zic?



Daniela

Iubirea mea - LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

CODRIN
DAVID THEODOR

Ceau fetelor!
M-am trezit cu chef de viata, m-am trezit cu chef de lucru...ce bine, ca si asa am ffffff multa treaba care trebuie sa o termin azi

Azi am musafiri. Vin fetele de la "Mamici din Arad" in vizita la noi Maine am sa va pun poze

Hai ca fug, m-au sunat colegii, mergem sa ii cantam LA MULTI ANI unei colege ...paaaaaaa



Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata si de la noi.

Iar am o stare de-mi vine sa ma-mpusc . Asa ca ma retrag frumusel in coltul meu, sa sa nu va mai plictisesc si pe voi cu problemele mele.

Week-end placut tuturor....si promit sa stau cu okiul pe voi......

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Daria-n actiune: www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070211&ctime=014734" target="_blank">Catelus cu parul cret; www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070219&ctime=141227" target="_blank">tica-tica; www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070221&ctime=103625" target="_blank">trei iezi cucuieti; www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070218&ctime=135900" target="_blank">Mos Craciun cu plete dalbe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Mickyyy, hai descarca-te!!!!!


Nou stil de viata
Cookie-Alma-Ina-Claudelu
ce mai astepti??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Claudelu, merci de oferta ....dar nu cred.
N-am dispozitia necesara sa postez si sincer nici nu mai vreau sa mi se citeasca mesajele si sa mi se rastalmaceasca si interpreteze cine stie cum. Nu de voi......
Candva forumul era o "oaza de verdeata" unde evadam ori de cate ori aveam un of....acum am devenit paranoica, nu mai am incredere in nimeni si nimic.....sper sa-mi treaca si sa revin la sentimente mai bune la un momentdat.

Asa ca o sa ma multumesc cu rolul de spectator pasiv...sunt aici, si voi ramane in continuare.......dar deocamdata atat si nimic mai mult.

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Daria-n actiune: www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070211&ctime=014734" target="_blank">Catelus cu parul cret; www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070219&ctime=141227" target="_blank">tica-tica; www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070221&ctime=103625" target="_blank">trei iezi cucuieti; www.dropshots.com/day.php?userid=241356&cdate=20070218&ctime=135900" target="_blank">Mos Craciun cu plete dalbe

Mergi la inceput