Piticodromul de sept-oct 2005 (171)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Vera, ti-am vazut pozele si parca eram in alta lume. Cred ca a fost foarte frumos.
Mi-au placut mult rochia si costumul mirelui.

Si noi ar trebui sa ne urnim pt. cununia religioasa, dar nu prea avem avant.

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Felicitari Inna si Kid, sa aveti parte de o nunta super frumoasa si sa iasa cum va doriti! Spor la cautat rochii si alte alea, mie partea cu rochia mi-a placut cel mai tare...
Locca, pai nu ti-au facut inca fetele pofta? Poate chiar pe 19 august?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Un banc pe zi:

"Sotul tocmai termina de citit "Barbatul casei", o carte care ii invata pe barbati cum sa se impuna in relatia cu sotia.Vine direct la nevasta si, proptindu-se in fata ei, zice:
- De acum inainte sa-ti intre bine in cap ca eu sunt barbatul in casa asta si cuvantul meu e lege!!! Ai inteles?Asa. Acum vreau sa-mi prepari cina, sa ma servesti, iar dupa ce mananc te duci sa-mi pregatesti baia,ca sa ma relaxez.Iar dupa baie, ghici cine ma barbiereste si imi aranjeaza parul?!
Uitandu-se calma la el, nevasta intreaba sincer interesata:
- Aia de la pompe funebre?!"

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

kid, in primul rand felicitari! ce mi-ar placea sa imi mai cupar rochie de mireasa, m-as marita de mai multe ori pe motivul asta
legat de somnul copilei cand e altcinava de garda, asa se intampla si la noi...desi am explicat bunicilor ca Milan se mai trezeste, mai vorbeste....pe-te, bec, ci-ci...de obicei se culca singur sau e suficient sa ne ducem si sa il intindem la loc in pat si gata. Cand ramane cu una din ele doarme prost, ne gandim noi ca din cauza ca il iau din pat sa il adoarma ca pe un bebe de la primul semn, sau els e dezmeticeste cand vede ca intra altcineva in camera. Regula de aur insa...cine il trezeste il adoarme la loc

Inaa, felicitati si bravo sotului pentru surpriza!

am ramas in urma la poll-ul despre lapte: Milan bea 250 dimineata, 250 seara.

nu am inteles de ce trebuia sa aiba bube Luca?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

hihihi la bancul Cristinei.

Eu rochie de mireasa nu mai vreau, sunt prea grasa sa intru in vreuna, doar facuta XXL .

Noi bem 250 ml lapte seara si 200 dimineata!

Altceva?

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gavrilia spune:

Da Vera,mi-a dat fenobarbital sa-i dau 7 zile, deoarece avea icter prelungit, eu avand rh negativ...insa si el are acelasi rh; multi nu intelegeau de unde vine incompatibilitatea asta.

Irina, am citit, insa ca o mama "iresponsabila"nu am citit prospectul si la efecte...[alcoo].

Aseara nu i-am mai dat peritol si a dormit legat 3 ore, insa dupa, s-a trezit tot din ora in ora, incat am renuntat si l-am luat la mine in pat.

Multumsc Diplococus pentru sfat!Eu nu prea mai am lapte, insa vad ca ma tine pe post de suzeta, deoarece seara inainte de a adormi bea lapte Dorna 200 ml.

Multumim celor care ne-au vizionat. Casiana, o sa incerc sa-i fac poze mai de aproape ,desi nu prea sta .

Chiar daca doarme si 1 ora ziua,tot la fel doarme si noaptea.Insa o sa incerc sa-l culc in prima parte a zilei, desi nu vrea sa adorma decat pe la 3 jumatate maxim 4 dupa-amiaza.

Este cineva care merge in parcul Kisselef?Parca era cineva insa nu mai stiu cine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gavrilia spune:

Cred ca baietelul meu ia de la pastile numai efectele averse .O sa fiu atenta pe viitor ce reactii mai dau medicamentele, sa nu ma trezesc cu cine stie ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Vera super idee... si Ina mama Budincii va fi mireasa anul acesta si va avea o nunta in genul traditional din cate imi amintesc eu. Eu o sa ma opresc pe undeva la mijloc...nici traditionala dar nici cu multe fitze si fantani de ciocolata.

Jadisi tie...si eu as avea ...nu, nu as avea.. chiar am!cateva (mai multe) kg in plus...trebuie doar sa ma mobilizez si sa imi fac un meniu strict si sa reusesc sa micsorez cantitatea(kg ) de ciocolata

Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Voiam sa va intreb daca ai vostri copii stau linistiti cand mananca. Sau mai bine zis daca stau intr-un loc.

Eu alerg prin toata casa cu mancarea dupa Noelia si abia reusesc sa o fac sa ia doua inghitituri una dupa alta...e o cursa continua.
In ultima vreme o mai pun in leganus si ii dau sa pape...o mai legan un pic..ii mai dau o inghititura..dar totusi este epuizant pt mine ofcorse

Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Vera, acum e momentul destainurilor...Eu de fapt am fost f impresionata de pozele tale de la nunta atunci cand le-am vazut la tine in album prima oara (era mai demult, cand ai postat tu linkul la poze si am umblat eu ca nesimtita prin tot albumul). Am ramas profund impresionata de ambele costume si de ideea nuntii tale. Cred ca atunci mi-a incoltit ideea sa fac ceva traditional, mai ales acolo la munte unde bisericuta din sat e de la 1600 si oamenii tin f mult la traditii, cred ca va fi special.

Si...nici acum nu sunt originala, imi doresc un model de rochie asemanator cu al tau, o rochie simpla cu maneci luuungi si laaargi de domnitza d-altadat.

Scuze de off topic Pentru miresici

Mergi la inceput