Piticodromul de sept-oct 2005 (168)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Medy, ce faza tare cu Alex.
Deci, si voi aveti faze din astea ca nu aruncatul lucrurilor

Ce bine de voi ca aveti ajutor. Am dedus ca va ajuta bunicii cu David.

Eu ieri am primit prima Valentina din viata mea. (cred ca asa se cheama).

La after-school, Victor executase o felicitare cu inimioare si cu poza lui decupata frumos.
Ii spusesera sa o dea cuiva drag, asa ca el a adus-o acasa.

Kristina, sa stiti ca voi chiar aveti motive de sarbatorit: cand suntem sanatosi, asta conteaza.

Alina, ce sarbatoare frumoasa: si cu tort, si iesire la resto.

Noi am sarbatorit-o ieri pe sora-mea, ca maica-mea acum n-spe ani, s-a gandit sa il cadoriseasca pe taica-meu cu un copil.

Simona, mama Maiei, lasa ca sunt si we ptr copii nostri. Tot ptr ei muncim. Ce mai face mica pianista/ gimnasta ?

O zi buna,
Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Alinam, eu torturile le pun pe culinar la topicul "Torturile noastre". Si nu le pun pe yahoo ci pe webshots, pentru ca acolo mi le tin pe toate la un loc
Uite tortul meu de SF. Valentin:
AICI siAICI

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

HILDE- vazut torturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Iar perdeliti toate ? Sau salivati la tortuile fetelor?

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Fetili, merita cumparata cartea"365 povesti" adica pentru tot anul, zilnic cate una. Eu m-am uitat peste ea la librarie dar mi-au placut povestile ca sunt scurte si interesante. Acuma ziceti voi care aveti sau ce parere aveti despre asta?

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Hilde eu nu stiu despre ce carte e vorba. Vladut are una cu 24 d povesti si vrea mereu sa-i citesc doar 2 dintre ele.

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ies si eu din perdelit!

Nu am ce sa raportez, decat o noapte luunga....am iesit si noi ca indragostitii, am fost la un eveniment monden, apoi intr-un bar, pe la 2 noaptea am ajuns acasa, ne-am culcat pe la 3 si la 5 s-a sculat mandra intr-o criza de toata frumusetea. Nu stiu ce ii face soacra-mea, dar de fiecare data cand ramane cu ea peste noapte, asta mica se trezeste si nu-i chip sa o mai adoarma. Numai cu mine se linisteste. Pe la 6.30 am adormit-o intr-un final (a dormit ca boieroaica apoi pana la 10) ,iar eu am stat cu ochii belitzi pe pereti pana la 8, cand m-am sculat si m-am dus la scarbiciu. Sunt buna de atarnat undeva in cui, nu mai pot de somn si bag la Pepsi Light si la ness intr-o veselie si nimic...

Imi dau demisia! Oficial! Azi! din statutul de mama. Azi noapte am amenintat-o ca nu o iau cu mine in vacanta de vara, deja antamata, si parca m-a crezut, s-a culcat imediat...Poate functioneaza si data viitoare. Iar pe soacra.mea o arunc din casa la 2 noaptea cand ne intoarcem noi, ca asa nu mai merge...zau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Irina am iesit dupa perdea sa vedem acum cu ce ma bag in seama...felicitari ptr faza cu pufaitoarele si eu m-am hotarat sa ma las de saptamana viitoare...pentru mine va fi o adevarata drama...dar trebuie...sa vezi atunci nervi si istericale pe capatana mea

Simona chiar vroiam sa intreb de tine zilele trecute ... bine ai revenit ... eu cateodata ajung si la 8, 9 acasa ... daca te consoleaza cu ceva

Olgutza baga repede raportul! Ai reusit sa-ti achizitionezi tigari ieri?

Norina si cam ce spuneau mesajele acelea indecente de pe chilotei?

Alinam, Hilde m-ati distrus cu torturile voastre . Sa va fie de bine!

Si nu in ultimul rand, felicitari pentru Ancris si bebelinul mic si Flaviei pentru a doua liniuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Kid
Nu stiu daca soacra e de vina, am observat ca astia mici au un al x-lea simt care le spune cand parintii isi fac de cap, in apropiere sau mai la departare, si actioneaza in consecinta. Se trezesc, fac scandal etc. Niste prieteni care au un baietel de 2 luni au iesit cu noi intr-o sambata seara. Ei se laudau ca al lor plod doarme toata noaptea, ce mai, eram deja fiarta de invidie. Si imi povestesc ei peste cateva zile ca in noaptea cu pricina s-a trezit Sasha la 3 si s-a mai culcat la 11 dimineata (deci 8 ore de stat treaz, bebe de 2 luni) . Si parintii ajunsesera acasa pe la 1 .

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput