Colectia de toamna-iarna 2005 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

a, da, am uitat si io sa spun, si eu m-am bucurat cand am citit mesajul lui joy ca valdut n-are nimic, adik e doar hiperactiv, trebuie atentie sporita, joc si delicatete cu el. felicitari!

da, maria-alexia, nu sunt bine deloc din cauza lui nic, tot beat e, simt ca innebunesc. o sa-l programez la sf lunii pt scoatere de polipi. Doamne ajuta-ne sa fie asta problema!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Joy, ne-ai tinut in mare suspans pina ai postat!Nu-ti imaginezi ce bucurie am ca Vladonele e doar hiperactiv si nu are nimik!Ce bine ca te-ai dus la un doctor care te-a tratat cu atentie.II ador pe-astia care te descos si vor sa afle cit mai multe lucruri despre copil.
Sa treaca perioada asta de greturi, si toata atentia ptr el!
Madutza, si eu dau vina pe dintisori!Se tot zice ca nu e bine sa dam vina pe dinti,dar eu cred ca totusi fac si ei ceva probleme.
Dar ziceai mai demult ca Orlando papa spanac la greu, poate de la el face kk molicel?
Cristinamh, ce fata sociabila are mama si ce mama capabila are fata!Felicitari ptr doi pasi importanti:cresa si job!
Hilde, ce tonaj aveti voi!Bravos!Mai da-ne si noua ceva idei de papa ptr prinz!Simon papa mincare de cazan, dar parca uneori vreau si eu sa fac mincarica mai grasa,mai piperata,ceapa s-o calesc ceva mai mult.
Ionika, nu mai are sens sa-ti zic ca pozele sunt deosebite!Dar cite grade aveti in studioul ala, nu ti-e frica sa-l tii despuiat asa pentru poze?
Feli,s-au skimbat ochisorii Ilincai sau sunt tot asa verzui-albastrui?
Pe Simon cind il imbrac in verde sunt verzi,cind il imbrac in albastru sunt verzi albastrui!Cameleonul lu'mama!
Anda, ce zic astrele despre Nikita?ti-a aparut ceva de perioada asta nasoala prin care a trecut?
Aseara ma uitam la ultimele poze cu el, si ma minunam ce mult seamana cu fimiu, doar ca Nik are okisorii mari si expresivi, Simon nu seamana cu mine, okii cit cepele, e tasu "gol".


Cristina & Simon(26.12.2005)
Poze

Prima aniversare

Varsta lui Simon

www.onetruemedia.com/shared?p=1ed840869c0f5213651618&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PRIMUL NOSTRU ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Fetelor, am cumparat din RO o sticla de vitamina c natural, picaturi dar am pierdut prospectul si nu mai stiu cite picaturi pot sa-i dau lui Simon!Dati careva asa ceva?
Pe farmaline.ro nu gasesc prospectul!

Cristina & Simon(26.12.2005)
Poze

Prima aniversare

Varsta lui Simon

www.onetruemedia.com/shared?p=1ed840869c0f5213651618&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">PRIMUL NOSTRU ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buluci iti raspund doar tie acum ca vad ca e urgent...fug apoi cu fata la baitza. Eu ii dau 10 picaturi timp de 10 zile pe luna. Daca ii dai tot timpul ii poti da cate 5 pic/zi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Mada,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Noki, pur si simplu m-am terminat de ris la relatarea cu uleiul. Bine ca nu a inghitit dopul!
Mai, da' e poznasa rau Saralica ta!

Cristina, bravo!



Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor...buna seara!!!

Am venit s eu de la serv....am papat, am bagat la spalat si acuma...bagai si eu un ochi. La serv. e ok, dar....ma obisnuiesc greu cu programul 9-6...offf si cand e asa vreme misto afara....ma gandesc numai cum ma plimbam in parc cu piticul si cu Adyya(te pup).

Multumesc mult pt raspunsuri...si nu ...inca nu m-am apucat de bb2 dar...in caz ca se intampla...sa stiu ce sa fac.

Joy ma bucur sa aud ca e ok Vladut si...bine ca te-ai mai linistit si tu!
Silvia bafta la interviu!!! iti tin pumnii!!!

Cristinamh am ramas paf!!! Bravo pt curaj si pt reusita. Stai linistita ca se obisnuieste Iris la cresa!!! mamica indrazneatza!!!La ce cresa ai dat-o??? La fel si fi'miu nu imi duce dorul sau...nu constientizeaza ca...atunci cand vine ta'su acasa...sare de unde e si fuge chiuind si strigand"tatiiii" la el. Cand vin eu seara...doar se uita la mine...si daca ma duc la el sa il iubesc...nu zice nu dar nici nu vine el primul. Si eu ma simt nasol dar...sper sa se bucure si la mine pe viitor!!!

Pisi sanatate muulta Boscului mic!!!Si super faza....!!! Eu...as fi avut nevoie de job de economist dar...acuma mi-am gasit numai sa vad ca inca nu mi s-a zis clar daca m-au angajat. Adica...e ceva ciudat ca...eu ma duc, ma prezinta ca noua colega dar...cu patroana nu am discutat inca!!!Maine imi iau inima-n dinti si cercetez macar sa nu le muncesc degeaba alora!!!

Catutza al meu baiat sta cu sosete in casa...ca orice are in picioare le da jos si cu ghetutze...nu imi vine sa il tin. Iar eu am mai spus ca ii dau lapte de vaca de la sursa sigura si cand nu mai am ii iau Dorna rosu!
Bubamara ms mult !

Va poop si...la intalnire nu cred ca pot ajunge pt ca e ziua bunicii mele pe 19 si o serbam sambata cu tot neamul numeros...inclusiv sor'mea de la bv asa ca...nu pot garanta nik.

Pe maine seara cand vin de la servici!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Howdy si pe seara! Azi chiar ca am petrecut, am fost la nasa unde Sarah s-a zbenguit in mega-voie si s-a distrat - asta dupa ceva timp de imprietenire- cu un Furby - jucarie-monstruletz de care trebuie sa ai grija si care vorbeste cu tine!!!! Sa fi vazut ce ochisori facea cand il vedea pe ala vorbind si cantand!

Cristina- chiar ca esti de admirat! Si bravo pentru Irisuca! io-s ferm convinsa ca socializarea primordiala i se trage de la Andrei! De-aia e asa de deschisa fatza de copii!

Maria-Alexia-

quote:
S-a dus vremea mega-discutiilor despre papa-nani-kk
Hi hi hi ...las ca nasc amu gravidutzele noastre si reincepem!

Bic-

Lavi- cam ai dreptate cu pozna lui tati...

PROPUNERE INTALNEALA - DUMINICA, ORA 11, BOTANICA, LA INTRARE!!!!!VINE CINE POATE!!!!

La intrebari - raspunsuri:

1. Lapte de vaca bem de grasime 3.5%. De la doctor citire.
2. in casa o tin descultza - ii pun o pereche de ciorapi lungi ceva mai grosuti si peste o pereche groasa de sosete cu sau fara ventuze pe talpa sa nu alunece. De regula cu. Cand am tinut-o o luna incaltata la Bistritza in casa ca era cald, si-a deformat atat de tare mersul incat si acum mai calca bagat ianuntru. Si inainte NU face asa!

Cam atata..va las ca bag o surfuire de net! Noapte buna tuturor!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alexandrina ti-am scris un mail la adresa pe care ai dat-o in contul comun: prenumenume la yahoo.

Baaaai, sa vedeti ce mi-a facut Virgil.
Sambata viitoare e ziua Silviei. Duminica i-o tinem la McDonalds cu colegii de gradi.

Si dupa toate bolile timp in care ma gandeam numai sa se faca ele bine si nu m-am mai gandit deloc la ziua Silviei, m-a palit o lipsa totala de chef si energie sa mai fac si acasa petrecere.

Faza la care zice azi Virgil: vezi ca l-am invitat pe Txxx la ziua Silviei. Txxx fiind un prieten de-al lui cu care nu ne-am mai vazut de mult, a fost si prin strainatate, si acu' a reaparut din neant. (De fapt V s-a vazut cu T in ultima vreme, eu nu m-am vazut).

Drept e ca mi-a zis saptamana trecuta ca Txxx ar vrea sa vada fetele (si pe mine) iar eu am reactionat cam violent la perspectiva ca el sa-l fi invitat acasa la noi in conditiile in care fetele erau bolnave, eu n-aveam chef de ordine, gatit, etc.

Asa ca vreau - nu vreau - acuma tre' sa ma apuc sa ma gandesc la meniu pt ziua Silviei, pe cine mai invit, etc.

Las' ca nu-i rau, asta a fost un factor mobilizator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Multumesc mult de raspunsuri tuturor!

Lavi, si eu stiam ca fara incaltari in casa ca se formeaza muschii si ca invata sa calce mai bine.Chiar si doctorul ortoped la care am fost cu ea la 6 luni pentru displazie (un doctor bun si de incredere), mi-a spus fara incaltari in casa...fara premergator...si fara sa o pun eu in picioare, sa se ridice ea. Dar azi cand am vazut fata vecinei cand am spus ca nu o incalt am intrat la idei.

Lapte... noi a optat pentru 1,5 ca e mai slab, fimea e mai pufoasa...drept sa spun eu de 3,5 as fi luat, dar te intelegi cu Mihai??? Ca se ingrasa fisa!

Dordia , vad ca incet incet te obisnuiesti cu munca. Lasa ca va veni Stefan si la tine bucuros cand vei veni seara acasa.La multi ani pentru bunica ta!Petrecere frumoasa! Tu ai intrerupt C.I.C-ul? Sau lucrezi la negru?

Ma duc sa citesc paginile din scutecul trecut si revin

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput