Colectia de toamna-iarna 2005 (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Salutare la drum de seara!

In primul rand, sanatate puiucilor bolnaviori!

Cata, eu ii dau de vreo luna Dorna rosu de 3,5. Vad ca-l papa foarte bine si chiar se satura. Nu s-a constipat de la el. Imi era cam frica sa nu-l accepte, ca a mancat inainte Humana 3 cu aroma de mar. L-a "luat" fara probleme.
In casa stam cu papucei, ca in sosete patineaza pe toate cele- gresie, parchet.

Cris, super Irisuca! Bafta in continuare! Si Dordiei bafta la noul loc de munca!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Noki, ti-am trimis pm cu reteta.
CrisMH, facem galerie. Spor la munca.
Bubamara, si noi tot pe Dorna rosu suntem. De fapt Dorna amestecat cu 3 masuri de Nestle Jr (preparat).
Catutza, lapte cu 1.5% mi se pare cam slab. Noi ii dam Dorna cu 3.5% grasime. Iar despre incaltari: da, ii pun 2 perechi de sosete iar uneori ii pun si papucei de casa. Camera de dedesubt nu este incalzita, camera noastra este pe colt si este destul de mare. Iar cum ea sta toata ziua pe jos... mie imi ingheata picioarele uneori.

Cristina & Elise-Stefania
-----------------------------------------------------------
Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mai, eu nu fac fata cu raspunsurile, daca n-am mai intrat de 24h

Silviei i-am dat de data asta antibiotic de nevoie. Dupa criteriile unora dintre voi ar fi trebuit sa-i dau si Nataliei (a avut 39.5 de mai multe ori) dar uite ca viroza s-a dus asa cum a venit dupa 3 nopti in care si-a facut de cap.

Cristina bravo tie ca lucrai acasa cu doi copii de un an de zile, esti de admirat. Bafta la servici.
Mult succes lui Iris, studentica in anul I la cresa!

Noki ce sa tot povestesc de Nati, se cam suprapune cu ce povestiti voi de ai vostri, cand am ceva remarcabil de zis, zic.
Asta cu uleiul a fost pozna lui Adila nu a Saralinei!

catutza s-a mai discutat despre incaltari in casa si s-a ajuns la concluzia ca nu sunt bune, piciorul trebuie lasat liber sa i se formeze ca lumea musculatura proprie.

Alexandrina eu sunt optimista de felul meu . Dar va trebui sa iau o decizie in timpul semestrului asta in care trebuie sa ma duc; am cateva luni bune la dispozitie de gandire si cautare.

Spor la intarcat cui intarca acum! Tot pt intarcare treptata fara pastile votez si eu, la noi a mers bine, desi cam cu regrete din partea mea. Dar asta e, a fost frumos cat a fost, la infinit nu poate dura.

pisi sanatate multa lui Sebi, nasol s-a captusit de data asta!

anda multa bafta, sa-l dibuiti pe poetel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Am culcat puiu ,cam devreme dar azi a dormit decit 40 min ,in jur de 13:00 ,iar toata dupa amiaza a alergat pe afara ,la 20:00 era mort de somn ,abia l-am mai tinut treaz pina la 20:30 .

Cristina ,nu-mi vine sa cred cat de bine s-a descurcat Irisuca fara tine ,ce fata model ai ,mai rar la virsta asta sa se coporte asa ,sa nu plinga dupa tine ,felicitari!!
Catutza,eu il tin intotdeauna incaltat dar cu ceva din piele moale ori panza ,doar in sosete mi se pare rece gresia pt el si mai si aluneca pe parchet.
Lapte :ii dau Nestle Junior

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze ianuarie-februarie 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Seara buna!

nici eu nu fac fata sa citesc, daramite sa raspund!

vreau sa-i pup pe bebeii bolnaviori, in special pe Nic si pe mami a lui .

Pisi, sanatate lui Sebi!

Silviuk stiu ca te gandesti la mine. E reciproc.

Joy ce vesti bune! Bravo.


o seara faina!

Tania 7+ &
bebemic
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

P.S. Daca se face intalnire duminica venim si noi!

Iesiti la inaintare cu ora, loc!

Declar deschisa c(f)oiala de primavara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Bineinteles ca nu mai apuc sa citesc tot, doar raspund pe diagonala:
BB-alinus brrr, ce peisaj! Sa fie la voi acolo, sa nu ne-o trimiteti
Madau wow, dar ce limita de credit aveti! Merge bine afacerea...
Cristina wow, hai ca ne-ai facut-o! Vineri faci conf, luni la serviciu Ei, se rezolva lucrurile incet-incet...
Catutza eu ii pun incaltari Ilincai cand ma duc in bucatarie si stiu sigur ca vine dupa mine. In rest sta in sufragerie sau dormitor si nu are acces pe gresie. La bunici sta incaltata, ca umbla prin toata casa.
Lapte - Nestle Junior, nu-l schimb ca ii merge prea bine cu el.

La intalnire ne inscriem si noi.

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

seara buna , fetele!

cristina, bravo de 3 ori ca te-ai intors la munca! stiu ca iti e greu, ca ai facut mai mult pt necesitatea de bani (adik asa cred), dar te felicit ca ti-ai adunat fortele. nu-i usor sa lasi micutza la cresa la varsta ei si inteleg ca nu-ti e chiar asa facil precum s-ar crede din postarile tale optimiste, dar tine-o asa! in timp vei avea satisfactii.
si bravo pt irisuca exemplara! nic cred ca lesina de plans, din pacate, dk il lasam. ca ma gandisem si io la asta la un moment dat, cand uram toate bonele din lumea asta. bine, la mine nu prea ar fi de acord taica-sau, ca l-as da la cresa... plus ca are probleme de sanatate acum...nu se poate. dupa ce le rezolvam mai vedem, dk mai face bona figuri revin la ideea cu cresa.
succes la noul serviciu!

silvia, io dk as fi in locul tau as trimite cv-ul si la companiile de import farmaceutice. acolo ai salariu de kkt plus procent. dar din procent te imbraci in dior!

pisi, departament de executari silite n-aveti, k vreau eu sa-mi schimb serviciul?:)))


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Feli nici o sansa sa va trimitem zapada, cel putin nu din ce se vede la meteo, se vad la orizont doar niste ploicele dar la 20 grade de la Bucale nici nu se poate altceva!
Si cand te gandesti ca acum e mai cald la voi decat pe Coasta de azur...cred ca o sa incep sa ma interesez pt o casa de vacanta pi la capitala

Alina si Amalia 17.11.2005

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Wow, chiar full de vesti in ultimele 24 h.
Constat ca relatarile noastre din ultima vreme sunt pline de proiecte personale si reusite de-ale mamicilor, de unde deduc ca avem copilasi mari deja S-a dus vremea mega-discutiilor despre papa-nani-kk

Ionikka, intr-adevar Dostinex-ul are ceva mai putine efecte adverse decat Bromcriptinul, il iei o perioada mai scurta, DAR... e scump tare. Totusi, fii atenta la urmatoarea faza: se vinde la sticluta cu 2 pastile sau cu 8. Roaga farmacista sa-ti dea dintr-o sticla cu 8, sunt mai ieftine asa, iesi la pret la jumatate fata de celelalte!!

Joy, ma bucur sa aud ca singura problema a lui Vladut e hiperactivitatea! Bine ca nu e bolnavior sau ceva. De-acum, multa rabdare si imaginatie pentru voi, sa-l atrageti in jocuri care sa-i faca placere!

Alexandrina, Lavi, uite eu sunt fericita posesoare a unui job ultra-flexibil de programator, deci se poate. Si chiar am gandeam ca nu in multe domenii gaseam aceeasi flexibilitate, eu mi-am decis programul actual de la 10 la 14 (seful zicea ca pot veni si noaptea, daca tot nu ma lasa copilul sa dorm, pe el nu-l intereseaza cand imi fac traba ).

Anda, in sfarsit am priceput si eu secretul frezelor astea cu par intins care au intrat in moda de ani de zile si tot de atunci am numai freze nereusite - ma dispera ca nu mai stie nimeni sa te tunda altfel! Si eu am parul tot asa, nici cret, nici lins, dar mai degraba il fac ondulat decat sa-l intind.
Sanatate multa lui Nic, groaznic trebuie sa fie. Sper sa fie "doar" o otita medie, cum spunea cineva pe-aici, cauza dezechilibrarilor

Cristina, pentru mine a fost o surpriza enorma vestea de azi. Nu-mi vine sa cred ce schimbare radicala ai facut! Nu te intrista prea tare ca Iris a parut fericita la cresa, ai fi fost mult mai nefericita daca plangea toata si nu-i placea deloc acolo. E normal sa se fi simtit bine cu copii, vrea si ea variatie. Iar in weekend-uri o sa fiti mult mai apropiati.

Silvia, Dordia, Alexandrina, bafta multa, sa reusiti sa lucrati la un serviciu cat mai aproape de visele voastre! Iar daca n-o fi chiar asta care se arata acum, poate va fi urmatorul...




Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput