Colectia de toamna-iarna 2005 (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Bey, fii-mea a dat in tuse cu expectoratie dupa raceala de care ma bucurasem ca a tinut foarte putin. Saraca, tuseste si fireste ca inghite dar e si tare scumpa cum e asa ragusita.
Nu a mai avut pina acum asa ceva. Solutii?
Avem programare la doctor marti pt. altceva, dar sa merg cu ea miine? Tusea a inceput de ieri.


Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata!!!

A venit femeia la curatenie..asa ca azi o sa cam trag chiulul pana dupa amiaza.....

Intai sa va zic faza tare cu Miruna...s-a apucat femeia de sters geamuri si facea zgomot..Miruna care dupa cum stiti doarme iepureste a inceput sa se foiasca si sa mormaie nemultumita, odata o vad ca se ridica in fund si isi ia un prosopel pe care eu il tin atarnat pe pat (in caz de urgenta), il ia serioasa, se aseaza in pat si isi burduseste prosopul pe ureche si pe fatza si se culca la loc. Asta e uracioasa ca tasu', cand s-o mai mari ne si bate

Meems sa va creasca mare maselutza si sa o stapaniti cu succese in ale mestecatului!!

Bic nu stiu ce sa-ti zic de tuse...stiu ca Stodalul e bun, insa cred ca doar ptr tusea seaca. Ptr asta nasoala cred ca are trebui Humex, Mucosolvan ceva (nici nu stiu care se gasesc la voi)..poate te ajuta mai mult fetele care au trecut prin asta. Sanatate multa lui Sma!!

Dordia n-am vazut emisiunea, dar s-a uitat mama la ea..iar Miruna era in culmea fericirii, canta, dansa, aplauda..

Canuta+Leea ce frumos, ati fost la zapada...eheee..noi nu cred ca pupam anul asta. De aia am stabilit sa mergem undeva la munte cateva zile, sa vada si copilul zapada, ca in Bucuresti, nu cred sa mai vedem curand

Gata..fug ca ma da femeia afara..sa spele pe jos. Pupici si toate cele bune

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna dimineata!

Meems, felicitari pentru maselutza!!!

Bic, sanatate maxima Smarandei! Din pacate, nu stiu ce sfat sa-ti dau!

Madau, mortalaaaaaaaaaaaaaaaa Mirunica!!!

Noki, ce mai faceti???
Corap, voi? Sper ca v-ati revenit!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei! www.dropshots.com/day.php?userid=214393&cdate=20070128" target="_blank">Spiridush dintzos!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Canuta,Dordia,Roxi,Mada multumesc pt raspunsuri.Da acu m-a cam bulversat Hilde.Chiar nu e voie sa se amestece laptele?Mie nu mi-a zis asta dr.Voi ce stiti?
Ma duc azi ( de pot pe zapada asta cit casa) pe la magazinele chinezesti sa vad de gasesc ceva potrivit pt jucarii.Daca nu, o sa va rog pe una din voi sa-mi luati ceva.Io gasisem o cutie speciala pt jucarii dar e 170 de lei.Cam mult.

Canuta ce treburi facea mai bona?Se mai gasesc,da greu.Si io incerc da nu-mi iese.Dimi nu a mai stat cu bunicii de tipa asa dupa voi?
Mada fata trebuie sa-si faca somnul de frumusete.Asa ca scopul scuza mijloacele.
Bic daca a inceput de ieri,pina maine la programare se atenueaza deja.Mai bine mergi azi.Sirop de tuse productiva n-ai p-acasa?Sau Fluimucil sau Ventolin sau Ambroxol.Sa dizolve chestiile alea.
Meems felicitari pt maselutza.CInd o sa zica mama va fi intr-o fraza elaborata de sa ramai cu gura cascata.


Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza si de la noi! Camelia- ca ai intrebat de noi!

Suntem bine, am terminat antibioticul, am iesit cate putin afara si ieri si sambata, dar maxim o ora, ca era cam frig.

Io-s full-full cu facultatea, morcovii adu intrat adanc in fund di li se mai vad doar frunzele..asa ca la toceala cu mine. La biblioteca sau acasa...Vineri am primul examen, asa ca voi intra cam rar.

Joy- ce ma bucur pentru decizia pe care ati luat-o!pe tine si pe micutza din burtica! Ca si io tot fetitza votez.

Ca si la Taniuk, de altfel!

Asa...din mega-frunzareala - nu citit, doar aruncat oki rapid -2-3 observatii:

Dordia - woooow, canini! Ehehe..om avea si noi de-aia peste vreun an! Voua felicitari!

Lorena- io-i dau lui sarah asa: seara lapte de vaca + 4 masuri de cereale Gris Milupa - bea cam 250-270, dimineatza cam tot 250 ml Milli dar fara cereale. Ii tine de tfoame, nu am probleme! Insa nu-i tinea deloc cand ii dadeam seara FARA cereale. se trezea noaptea si pana nu-i dadeam nu se culca! Pup Biei!

Bic, Corapino si eventuali bebelaci bolnaviori- sanatate infinita!

Leea- wooow...zapada. Vreau si io! Sa zic drept planuiesc o mini-excursie la munte, in scopuri de saniush! Asta peste vreo 2 saptamani! Sa vedem daca iese!

Roxi- spor la invatat si bafta mare de tot la examen! Io m-am hot definitv sa nu dau mate. il las la vara cand voi avea cu adevarat timp de el sa-l aprofundez si ma concentrez pe celelalte examene, sa fac treaba buna la ele! Pupam Alexiutza motzata!

meems- hi hi hi.ce m-am distrat cu maselutza voastra iesita fara umblati si dupa ce aveti doar 4 dinti! Sa va traiasca necariata si la mai mare!

Cam asta a fost marea pauza de geografie economica. Revin la toceala. va pupicesc pe toate!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna,


Iaca cum stau io si ma uit dimineata la 7 la muzica:aici si aici

Cum ma uit la Baby Einstein tot dimineata:aici si aici


---------------------------------------------------------------------
-merg sa-l culc pe steff cu laptic 120 ml,

Noki, spor la toceala


de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Maria mi-a facut program de trezire de la 7.30, asa ca-s harnica, deja tre' sa intind o masina de rufe proaspat spalate.

Meems, felicitari pt maseluta. Fetele noastre sunt deosebite, ce mai! Maria are trei dinti, toti jos
Bic, ff multe lichide si vitamina C la greu. Asa mi-a spus frate-meu, care e pneumolog. SI trece, dar trebuie sa ai rabdare, ca am avut si noi un episod asemanator. Plus ceva siropuri expectorante, ce-ti da dr.
Cami, pup printesa mica mergareata si vorbareata. Merge excelent, Maria mea inca nu are control asa de bun asupra picioruselor, dar progreseaza zilnic. Plus ca e innebunita dupa mersul in patru labe, si asta descoperit recent.

Ioana si Maria (29.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Maria are 1 an
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

buna si de la noi

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hilde, eu nu pot vedea pozicile !

Buna Ela!

Ioana, lasa ca o sa capete stabilitate si Maria!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei! www.dropshots.com/day.php?userid=214393&cdate=20070128" target="_blank">Spiridush dintzos!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Am vazut si io....dar pot face publice fiecare poza in parte. Cum fac sa le fac publice toate odata?
plizzzz, cine ma ajuta...ca io nu gasesc.

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput