Colectia de toamna-iarna 2005 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Loren@ cred ca fiecare mamica face altfel.Io i-am dat lui Tudor pna acu 100 lapte de vaca anestecat cu lap praf dimineata-120ml si o masura de cereale.Asta e prima seara cind i-am pus de vaca,in aceeasi proportie ca dimineata dar cu 4 masuri de cereale.Vad ce iese.Cel de vaca la mine de de 1,5 grasime,ca fii-miu se constipa de la el.

Vorbeam in seara asta cu Hild pe mess si pe T l-am lasat in baie sa-si puna jucariile in cada.Cind m-am dus sa vad rezultatul,wc-ul era plin.Cu jucarii.Iar in mijlocul baii trona o movila maaare de hirtie igienica.A dezmembrat un sul intreg.Si asta rapid,in 3 minute.De-ar fi asa grabit si la papa...

Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

io am o nedumerire:

leea, mie dr. mi-a zis ca cica nu e bine sa amestecam laptele...sau unul sau altul. facem trecea treptat incepand cu 40 ml de vaca(asta cand ne hotaram sa nu-i mai dam praf).
No, cum e fetelor la faza asta? Care stie?

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Leea, super tare domnul T ! Pentru a face prostioare n-au nevoie de mult timp! Of of de acum inainte trebuie sa ne asteptam la cat mai multe d-astea!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei! www.dropshots.com/day.php?userid=214393&cdate=20070128" target="_blank">Spiridush dintzos!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Eu ii dau lui stefan numai lapte de la vaca...de la o vaca de incredere si dimineata si seara. Seara ii pun 5 masuri de cereale (masuri de lapte) si doarme tun pana a doua zi 9-10. Si eu am trecut treptat...cam intr-o sapt-2 am facut ttrecerea.
Leea cosuletul l-am luat din Europa de la noi cu 50.000 lei. dar...cred ca se gasesc si pe la tarabe pe la noi...insa...nu am mai fost demult. daca vad ceva asemanator in drumul meu...iti iau sau te sun inainte. Se face mic mic dar cand il desfaci...e destul de incapator!!!E dintr-o plasa cu niste sarme care se strang. Nu stiu sa iti explic exact.!

Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor v-ati uitat la Antena 1??? A fost un concurs"Vreau sa fiu mare...vedeta" Cu copilasi care cantau. A castigat un baietel orb care a cantat de m-a pocnit si plansul ce voce minunata avea. A cantat populara dar...asa voceee....mai rar. A fost ceva...nu am cuvinte!!! Si acum am lacrimi in ochi. Offff.....ce pacat ca e orb. Saracutzul..., si stiti ce s-a bucurat???...Offf iar dau apa la soricei!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Da Dordia l-am vazut ! Asa tare m-a impresionat ! Bravo, m-am bucurat ca a castigat el! Dariei insa i-a placut mai mult fetita cu "2 'ei pa'aei"! Asa a dansat si s-a bucurat!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei! www.dropshots.com/day.php?userid=214393&cdate=20070128" target="_blank">Spiridush dintzos!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Leea, noi avem saniuta, e de la chicco, foarte bine sta copilul in ea si nici nu e chiar foarte scumpa, e in forma de urs.

Aura si samburelu' Dimitrietati
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:



joy, sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos, cuminte si mancacios.Eu cred ca va fi fetita si pe tania la fel tot cu fetita o vad

anda, vineri m-am gandit la tine eram in maxi taxi in drum spre birou, o tipa in fata mea citea o revista si mi-a atras atentia un titlul mare si cu rosu "taurii castiga bani din scris", acum vad ca vineri ai avut iar sesiune de astro.., nu te-ai gandit sa iit faci o pagina web despre astrograme ...... cereri contra cost, mai vinzi o carte... mai o reclama...ce zici??? Foarte serios iti spun, ai talent eu as fructifica cumva treaba asta.
Despre medicamente, nici unul din cele enumerate de tine nu se tine la frigi.

corap, diana sanatate copilasilor.

leea eu i-am cumparat ieri doua cosuri le poti vedea aici:

http://new.photos.yahoo.com/roxanapana2000/#page1

Daca iti plac spune-mi si iti cumpar si tie.

silvia, ce imi place cum povestesti despre "evadarile"
tale

madau, multumesc ca te-ai gandit la alexia, e bine acum nu mai are bubite. pentru miru

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Nu am fost pe faza ca s-a schimbat scutecul asa ca imi copiez mesajul.

In sfarsit a venit si la noi zapada!!! yupiii, l-am scos pe Dimitrie cu saniuta, atat de incantat era, acum e la a doua tura cu tati si eu imi fac de cap pe DC
Joy iti doresc o sarcina usoara si multa bucurie!!!
Sunt amarata, am ramas fara bona, am prins-o cu nishte treburi... dar povestesc alta data... copilul e foarte atasat de ea si sufera, asta e partea cea mai crunta
Dimitrie nu mai sta cu nimeni in afara de mine, Dan sau vechea bona.
L-am dus alaltaieri la soacra-mea, ca nu aveam efectiv cu cine il lasa si ne suna ca plange continuu, a transpirat s-a facut vanat de plans si tipa dupa noi, si tot vroia sa plece. Asa ca ma inscriu si eu in clubul vostru.

Acum ca a dat zapada tare mult as fi vrut sa fugim pe partie, dar timpul nu ne lasa...

Va pup, si distractie placuta!

Aura si samburelu' Dimitrietati
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

A iesit maseluta! Asa, deci noi nu umblam, nu zicem mama, dar in schimb ne ies masele dupa doar 4 dinti.

Cami, e atat de dulce Daria ta!! Cum stie ea de dinti, si cum se admira in oglinda! Scumpa foc.

Mergi la inceput