Colectia de toamna-iarna 2005(117)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Mai, mi-ati bagat sotzul in sperieti!!!! Acu am reusit sa citesc tot-tot din urma. El a ramas blocat pe chestia ca poti ramane gravi si cu preze. Si cand ii spun : mai avem o gravidutza pe forum!!!!!!! (taniuk), vine iute prima intrebare - ce foloseau?????

Asa ca, felicitari Tania, ce senzatii super sunt acuma, in primele zile.

Si eu am facut niste ochi cand am vazut cate pagini s-au adunat, da' am murit de ras.

Meems, sanatate multa piticutzei. Poate e mai bine ca n-ati stat in spital. La ultima noastra raceala, Alex a facut si convulsii/frisoane care ne-au speriat f. tare, am mers la spital dar totusi n-am ramas internati. Ulterior pediatra ne-a zis c-am facut alegerea buna, se putea trata la fel de bine si acasa.

Joy, s-a luat o hotarare de te apuci de analize??? Tin pumnii si

Blender? Zilnic!!!!!!!!!!!!!! E fratele nostru mai mic.

Si noi vrem bb2, eu mai tare(adica mai curand), sotul, si el, da' asa pe viitor, cand o fi sa fie, cand om avea o casa cat de cat marisoara. Dar, altfel, mi-a zis ca de-o fi sa se-ntample, e ok. Nu inseamna ca-l sabotez si umblu cu bolduri pe la preze .

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_dumy spune:

Hello,

Felicitari proaspetelor gravidute, va doresc sa aveti o sarcina si o nastere usoara, copilasi sanatosi si mancaciosi.

Dordia, ca sa poti vizualiza copia filmuletului salvat pe calc(cel cu *.flv) trebuie sa instalezi un player care sa stie extensia respectiva, fa download la cel de aici http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html si apoi il instalezi.

Sanatate multa la piticii bolnaviori.


Mimi & Daria (4 nov 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!

Fetelor, sincer ma socati cat puteti scrie! Nu mai fac fata.

CristinaN, vreau si eu reteta de biscuiti de casa.

Noi blender nu mai folosim demult, ea mananca zdrobit cu furculita, asta de pe la 9 luni.

Ina , ma bucur mult ca ai mai scris, mai intra din cand in cand sa ne spui ce faceti voi,.



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ne-am intors si noi de la spital cu tratament de antibiotic pt. urmatoarele 10 zile. Deocamdata diagnosticul e infectie virala, maine ma suna drita cu rezultatele culturii de urina iar peste 5 zile vom afla si rezultatele culturii de sange. Deocamdata nu vreau sa ma gandesc prea departe, sunt fericita doar ca Rianna n-a mai facut temp. azi si sper din suflet ca antibioticul s-o ajute.

CristinaN, sper din suflet ca Elise sa fie ok, poate nu face nici macar diaree.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Amintiti-mi si mie va rog de ce face lumea in general si bebe in particular kk moale si putitor? Sa aiba vreo infectie??? Sau e doar un pic stricata la stomac?
Sa mor io daca mai stiu de la ce....grrrr.... atitea framintari am in ultimul timp cu stomacelul ei...

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

Neata.
Patri tot nu are nici un simptom,deci nu-i dau antibioticul.
Am chinuit iar fata aseara si m-am uitat in gitul ei.Nimic!
Clar,avem o dr. proasta! Multe pretentii nici nu aveam de la ea..dar ma gindeam ca macar pt vaccinuri putem apela...
Cind o sa mergem la ea o sa-i spun ca i-am dat antibioticul si parca o aud "gata nu mai are nimic"

Blenderul il folosim si noi ,dar am ajuns la concluzia ca doar de fitze!
Daca ma plimb dupa Patricia cu farfuria si o las sa se joace in timpul acesta,papa orice,neblenderuit.Si dureaza masa o jum. de ora.
Daca o pun in scaun musai trebuie sa-i blend.dar avantajul e ca in 7,10 minute e gata masa.
Banana de ex o papa singura.O decojesc jumatate si cind ajunge la coaja vine sa-i decojesc si cealalta jum.

PISCHI n-am stiut ce ati patit!!Convulsii??Cred ca ati tras o sperietura!!

MEEMS ma bucur ca n-a mai facut febra Rianna
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Simona, si eu ma bucur ca Patricia nu are simptome de rosu in gat.
Si bineinteles ca ma bucur in continuare ca fata mea nu are febra. A fost mai calduta spre seara, asa o stare subfebrila, dar nu a mai crescut temperatura asa de mult ca in ultimele zile. M-a sunat si doctorita dupa ce a primit rezultatele de la cultura de urina si diagnosticul e infectie urinara. Nu stiu cum si de unde a luat-o, eu n-am avut in viata mea asa ceva, nimeni din familia mea n-a avut vreodata, nici nu stiam mare lucru de asta pana azi cand m-am documentat mai bine. Eh, asta e, bine ca nu-i mai rau, sper ca antibioticul sa-si faca efectul. In 2 saptamani mergem din nou sa-i testeze urina si sa ne asiguram ca bacteria e moarta si ca Doamne-fereste nu a facut ceva complicatii la rinichi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata!!

Vad ca suntem tot mai des in randul celor cazuti din pat cu noaptea in cap...asa ca va invit la o ...mare si tare

Mai fetelor sa va spun ce a facut mama ieri, ca-mi vine sa o killaresc..am avut niscai treaba pe seara si am lasat-o pe ea sa-i dea papa Mirunei, i-am lasat iaurtul pe masa ca sa se mai incalzeasca nitel, si am plecat. Cand ma intorc, mama fericita ca a papat tot fata, ma duc sa-mi iau suc din frigi si gasesc iaurtul pe care il lasasem neinceput, mama in exces de zel, i-a dat dintr-un alt iaurt care era desfacut de vreo 2 zile (era din ala mare) si lasat acolo ptr noi. Am crezut ca innebunesc de tot. Si colac peste pupaza tocmai ce a facut Miruna un kk moaaalleee si pana la gat s-a umplut, tocmai am scos-o din cada.
Ce as putea sa-i dau? Incerc cu orez, morocvi fierti..ceva? Poate sa pateasca si altceva mai nasol decat kk mai moale? Of, imi vine s-o omor

Simona super..ati scapat de antibiotic!!! Asa si noi ultima data..exact cand trebui sa-l incepem am constatat ca-i disparuse febra, si am scapat

Noki tocmai tie Brutus...sa-ti vina asemenea idei??
Am vazut si eu faza cu Monica Columbeanu..exact asta discutam cu Marius..ia uite cum tine copilul in blugi si adidasi..plus ca nu inteleg de ce nu-si prinde parul ala niciodata..mi se pare groaznic. .

Meems tinem pumnii sa iasa bine analizele!

Negara sper ca voi sunteti bine cu burtica..noi n-am avut noroc se pare

Roxi ce faceti...cum e Alexia..au trecut de tot bubitele?????

Pana sa dau send a terminat si Miruna laptele...fug ca am niste acte de facut si vreau sa termin rapid

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna dimineatza!

Meems, slava Domnului ca nu a mai facut febra Rianna! Tineti-o tot asa!
Simona, bine ca nu are niciun simptom ! Sanatate maxima!

Cristina N, spune-ne ca e totul ok !!! Elise !
Noki, daca tot ti s-a facut dor de bb mic-mic ia in consideratie si ideea de bb2!!! Stii ca se zice ca se compenseaza bb1 cu bb2!!!

Bicule, sincer nu stiu ce sa spun, insa cred doar ca e un picutz stricata la stomacel!

Of, Madau !! Incearca cu orez, cu morcov fiert, poate se drege repede la burtik !

quote:
Am vazut si eu faza cu Monica Columbeanu..exact asta discutam cu Marius..ia uite cum tine copilul in blugi si adidasi..plus ca nu inteleg de ce nu-si prinde parul ala niciodata..mi se pare groaznic. .

Exact asta am spus si eu !


Mai vorbim!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

neata !

madau - daca i-a dat iaurt din frigider desfacut de 2 zile, eu zic ca n-avea nik iaurtul; stat in frigider nu pateste nimic in 2 zile; in schimb daca i-a dat rece, adica direct din frigi, neincalzit nitel, atunci o sa se strice nitel probabil, dar o sa-i treaca repede :)) nu te supara pe mama, ca nu mai tine ea minte toate bibilurile astea de bb mic; eu acum vreo 2 saptamani am fost la mama cu luca si seara nu mai adormea frate; ma ce are, ce are, l-a leganat dan vreo 2 ore, statea si se uita pe tavan, luca nu dan, dan saracu' atipea ... in fine, ma mai duc la mama, si ea
"hai sa ii dea mamaie lui lucushor ciocolatele d-alea bune de care ii plac !"
"ce ciocolati soro, esti zdravana la cap?"
"vezi de treaba ta, ce stii tu ce mancam noi ..."
asa ca na, mama ii bagase o ciocolatica ... nesuferita, mie nu-mi dadea ... asa ca fara tambalau i-a dat-o si cand a iesit din camera i-am halit-o eu cu tat-su. si i-am zis sa nu-i mai dea, dar nu stiu daca a percutat ...

Mergi la inceput