Colectia de toamna-iarna 2005(117)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Dienutza, asa face si maica-mea !!! Dar, asta e, nu ma pot supara pe ea, ca ama ajuta prea mult !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

si eu ii pasam lucutzei piureul pana acum cateva zile; il faceam asa fiindca era mai comod, papa mai repede si fara mofturi, dar am zis gata, e cazul sa evoluam si noi; si am inceput sa-i dau ciorbita, pe care o filtreaza absolut genial !!! adica vorbim de un zgamboi cu 7 dinti care roade coji de paine, mananca covrigei de mama focului, dar daca da de o minima bucatica de 1 mm2 de zarzavat, o scoate imediat din gura ... iar la felul doi incerc sa ii tai carnita, nu s-o pasez; dar piureul nici eu nu-l mananc facut cu furculita, ce d-zeu, n-om manca cartofi fierti si zdrobiti ...
ieri m-a scuipat cu spanacul la pranz si seara i l-a mancat lui dan un sfert din farfurie, cu tot cu painica si galbenush de ou prajit.
adineauri mi-am facut un sendvish cu sunca si cascaval, a venit si a muscat de 6-7 ori din el ... ca sa vezi ... ca avea mama dreptate ca daca ii dau, mananca ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

buna,

Ilenutza, super misto masina. Cred ca o sa-mi iau si io in curand, cand schimbam si bucataria.Cat a costat?
Cristinanegara, ma bucur ca ti-au iesit fursecurile. Posteaza-le cu poza la prajiturile mele...
Meems, sa dea Domnul sa iasa rezultatele bine. tinem pumnii!
Madau, imi ichipui ca iti venea sa Lasa, da-i Smecta si trece. Tragi ceai sau apa in seringa de 10 ml, de trei ori si dizolvi un pachet de smecta in asta...si ii dai 3/zi. Smecta nu face rau deloc.



de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Taniuk,Yupiiiiii!!!!!!Sa fie intr-un ceas bun!!!Hehehehe,sa vezi ce usor o sa fie la bebe2,mai ales ca va avea un partener de joaca din start,si vor merge lucrurile mult mai simplu!!Heheheee,ce frumos!!Voi observati fetili,ca majortitatea teroristilor de pe la noi vor mai avea un fratior sau surioara!??Joy,Taniuk-sa-nteleg ca urmez eu!??....

Meems-off,saraca Rianna,offf-mai!!Cum ai observat ca mirosea pipi?Avea un miros de amoniac pregnant cand desfaceai pampers-ul???Manca-o-ar mama de vrabiuta mica-ce-o fi fost in sufletul tau cand ai vazut-o in tubul ala,la raze??

Fetele scumpe,ati dat un recital aseara f spumos,am ras si eu de cat de activa e barzuta pe la noi...heheee,Ripley,baga mare pe-aci,da'vezi si tu ca e "pentru cine se nimereste"...asha ca fa-te mai indiferenta cu destinul,si-o sa vezi ca se-mplineste!!Tin pumnii!!


Stef a facut ambele vaccinuri odata si ROR si Infanrixul,IN ACEEASI ZI,asha ca ghiciti acum cine are febra mare si NU PAPA NIMIK!EXACT;Stefanel!!!

Vecinica,sanatate multa Ardeiasului!!Ai vazut ce e la Tv,Eu nu cred ca e nevoie de AB,e o viroza respiratorie,asha ca anti-termice,vit C si multa hidratare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

camelia - eu una nu ma pot supara pe mama din principiu, ca e mama si tin foarte mult la ea; de ajutat nu prea ma ajuta ca n-are cu ce. lucreaza tata ziua, si cu altceva nu prea vad cu ce m-ar putea ajuta.
chiar am ras cu dan, acum vreo 2-3 week-end-uri, ma suna mama pe la 10 dimineata sa imi zica sa-l duc pe luca la ei, sa mai stam si noi singuri, sa ne ducem la plimbare daca vrem ...
m-am amuzat cu dan o gramada; nu l-am dus, chiar daca e la 3 statii de noi; fiindca asa ne-am obisnuit, facem absolut totul cu el, si cumparaturi, si plimbari si treaba, tot; vorba aia, l-am luat si 850 km cu masina in concediu cand avea 6 luni, si acu cand se tine bine pe picioare si pot sa-i dau si fast-food, il duc la mama ???! dar nu de asta radeam, ci fiindca in vara am chemat-o o data pe mama cu tata sa iasa cu luca in parc, sa mai stam si noi singuri; si imi aduc amine ca dupa ce au plecat, ne-am bagat in pat, am facut dragoste si pe urma stateam noi asa ... ca prostii, si parca ne lipsea ceva ... si ne-am imbracat si ne-am dus dupa ei in parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Silvia, dar cum ambele vaccinuri odata
Saracul Stefan

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mai, a mea nu se strica la stomac daca ii dau iaurt/orice din frigider. La faza asta cred ca depinde de copil.

Eu zic ca iaurtul tinut 2 zile deschis in frigi nu-i chiar OK pt bb.
Bic si Madau ce puteti face acum - treceti pe regim imediat si daca se impute situatia in loc sa-i treaca - apelati la .

Bic, kk puturos rau poate fi si semn de infectie digestiva, care se trateaza cu antibiotic. Dar numai prescris de dr, of course.

Se poate sa-i treaca repede, eu am rezolvat de mai multe ori "diarei" din astea usoare (la Nati ca ea are tendinta) singura, acasa, cu regim.

meems bine ca s-a descoperit cauza - infectia urinara. Vezi ca sunt pacatoase, trebuie tratate cu atentie.

Anda cred ca s-a speriat si n-a mai dat pe aici!!!

Despre Monica C... astia-s parvenitii, atat ii duce capul;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

si pe mine m-au impresionat insarcinarile proaspete de pe forum, asa ca aseara in pat il intreb pe dan ce facem daca mai raman insarcinata, iar el imi zice "cum ce ? parca nu stii. dar te rog daca ma mai duci la restaurant sa-mi spui, ia si niste batiste serioase, nu ma mai lasa numai cu servetelele de la masa, ca nu imi ajung ..."
asa m-a rascolit ... mi-am adus aminte ca atunci cand incercam sa-l facem pe luca, am ramas, si l-am dus la kfc cu toata familia cu un pretext idiot, de s-a prins initial, dar i-am zis ca nu, nici pomeneala, nu am ramas insarcinata; si i-am pus testul de sarcina pozitiv intre cartofii prajiti; si aproape era sa-l manance, iar cand in sfarsit l-a vazut, a pland vreo 10 minute nu mai putea de fericire, or fi zis aia de la mese ca sunt pe moarte de plange atat si ma tine in brate. si acasa ma intreaba "m-a vazut cineva ca am plans ?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by dienutagraviduta

camelia - eu una nu ma pot supara pe mama din principiu, ca e mama si tin foarte mult la ea; de ajutat nu prea ma ajuta ca n-are cu ce. lucreaza tata ziua, si cu altceva nu prea vad cu ce m-ar putea ajuta.
chiar am ras cu dan, acum vreo 2-3 week-end-uri, ma suna mama pe la 10 dimineata sa imi zica sa-l duc pe luca la ei, sa mai stam si noi singuri, sa ne ducem la plimbare daca vrem ...
m-am amuzat cu dan o gramada; nu l-am dus, chiar daca e la 3 statii de noi; fiindca asa ne-am obisnuit, facem absolut totul cu el, si cumparaturi, si plimbari si treaba, tot; vorba aia, l-am luat si 850 km cu masina in concediu cand avea 6 luni, si acu cand se tine bine pe picioare si pot sa-i dau si fast-food, il duc la mama ???! dar nu de asta radeam, ci fiindca in vara am chemat-o o data pe mama cu tata sa iasa cu luca in parc, sa mai stam si noi singuri; si imi aduc amine ca dupa ce au plecat, ne-am bagat in pat, am facut dragoste si pe urma stateam noi asa ... ca prostii, si parca ne lipsea ceva ... si ne-am imbracat si ne-am dus dupa ei in parc.

poze
dienuta si bebe-luca



Super Dienutza!!! Asta ni se intampla si noua de fiecare data cand o lasam la mama ... cand n-o avem langa noi ! Si, asa e, pe mama nu te poti supara pentru simplul motiv ca e MAMA!

Foarte dragutz si felul cum l-ai anuntat pe Dan de bb si modul in care a reactionat el !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salutare fetelor!!!

Mimi_Dumy ms mult de tot. L-am descarcat si mergeeeee !

Madau si eu sunt de parere ca nu e de la faptul ca era de 2 zile in frigi ci de la rece. Si eu lui Stefan ii mai dau Smantana desfacuta de 2 zile dar tinuta la frigi si nu a patit nik. Mirunici pe burtica sa ii treaca repede!

CristinaN cum mai e Puiutza???sper ca bine!

Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput