Colectia de toamna-iarna 2005(117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, sunteti toate niste dragute! Va multumesc mult de urarile de sanatate Azi de dimineata Rianna n-a mai facut febra (desi peste noapte s-a trezit o data si ardea). Nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu. Dupa-masa mergem din nou la spital si vedem cum stau lucrurile. Ea pare ok, e chiar vioaie cand nu are temperatura. Tuseste, dar foarte rar, iar urina nu mai miroase. Sunt chiar curioasa sa vad daca e vorba de pneumonie, sau infectie urinara, sau ambele... Ce-o fi, sper din suflet sa-i treaca dupa tratamentul de antibiotic. Ma ingrozesc la gandul ca iarasi tre' sa bag antibiotic in ea (prin noiembrie iarasi a luat o tura, din cauza de infectie la ureche), dar asta e. Va multumesc inca o data de sustinere, sunteti niste scumpe.

Tania, pai cum mama draga sa nu te admir, cand imi amintesc cat te-ai chinuit tu la inceput dupa ce l-ai nascut pe Stefan, si cum te-ai ambitionat sa-l alaptezi? Si cum te-a tot trezit el nopti la rand si tu ai supravietuit eroic? Povestea ta mi-e mai familiara pentru ca am nascut aproape una de alta si eram pe-atunci mai atenta la experientele mamicilor cu bebei ca si Rianna.

Bic, eu am dus-o pe Rianna la spital pentru ca incepuse sa-i miroase ciudat diaperele cu urina. Dar oricum vroiam sa o duc pentru ca ma ingrijora deja febra care nu-i mai dadea pace.

Sper sa revin cu vesti mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Meems, sanatate maxima ! Sa dea Domnu sa fie bine!

Ilenutza, da' ce baiat model ai! Sa-l vezi pe bb2 ... sau bebelina!!! Ai mai fost la eco? burtik!
Noapte buna tuturor !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Sper sa invete si bb din burtica de la frate-sau!

Abia peste 2 sapt cred ca o sa am timp sa merg la eco!!!abia astept.

sa-i raspund Feliciei care ma intreba cum ma simt: bine deocamdata, ma cam doare burta de la aplecari dar o sa ma mobilizez sa ma aplec altfel, respectiv in modul corect.

In rest, bine deocamdata.La primul eco aveam un chist pe un ovar dar acum a disparut!ceea ce e de bine!

Ile 15 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1365dbc0fb60f4c8cb0a71&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Victorash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

L-am trimis pe Stefan sa faca laptele. In ultimul timp i-am combinat laptele praf cu lapte de vaca. Barbata-meu a pus lapte dintr-o oala care zacea pe raft in camara, nu din ala care-l pusesem eu la frigider. Cand am mers sa-l gust... era stricat. Din nefericire l-am gustat dupa ce a baut ea biberonul. Acum ma rog sa nu se intample nik la noapte. In afara de diaree ce ar mai putea face?

Cristina & Elise-Stefania
-----------------------------------------------------------
Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

SUPERBA SUPERBA E RACHEL, tocmai ce am vazut pozele cu ea..ptiu ptiu frumoasa foc obrajorii ei pufosi

maria alexia, cristi in poza visare de iarna e superrr..asa de mult mi-a placut...

meems, multa multa sanatate micutei rianna

fug s-a terminat recreatia

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of Negara! Poate da Domnu' si nu se intampla nimik!!! puiul Elise !

Chiar am vazut si eu pozele lui Rachel ... SUPERBISSIMA , si are un aer elegant si dulce!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei!
Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Vad ca e liniste pe aici!!

Fetelor fugirati???
Nici noi nu mai mancam blendaruit deloc, iar fructele le mananca muscand din ele sau i le tai felii din care musca de mai multe ori.

toate gravidutele!!!

Anda sa nu ma uiti te roooog!

Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

NegaraC poate nu va pati nik. Sa speram ca e tare la burtica si nu se strica. Dar laptele era acrit sau prins???

Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Asa...sa va zic cu ce m-am invrednicit ultima ora: alternam telecomanda intre CE de patinaj - proba me apreferat, cea de baieti unde a castigat preferatul meu si...fetitza lui Columbeanu de pe B1TV. Io nici nu stiam pana acuma ca a nascut Monica.O superbitate de fetitza.

Fetelor...sunt innebunita de dor de bb mic. Am muriiiiit cand am vazut cat e de dragalasa, de mica, de scumpa, de...offfff. Dar vaca de ma'sa vorbea tare la ora asta langa ea, ii dadea bibe in loc s-o alapteze - nu live, normal ci in privat - si o tinea imbracata in blugi si adidasi - copil de cateva zile! sa nu innebunesti???

Negara- of...nu vad ce ar putea face in afara de diaree. Speram totusi ca nu va face nici de-aia. Daca face, nu e forma de-aia nasoala gen poet, ci mai lejera, gen Sarah la o luna jumate port bibe cu ceai statut.Tinem pumnii si ne rugam!

Roxi- io am reusit sa invatz azi destul de bine. Tu cu ce te lauzi? A mai crescut moralul? Dau un puuuup mare de tot! Tie si gazei mici!

Buuuun...constata o mare populatie plodeasca mancatoare de papa blendaruit. Hmmm...si noi care credeam ca acuma ca ne-am reintors la blender suntem mai cu motz, adica singulari. deci Titit era chiar avansata inainte de prcaria asta de boala...ehehe..oare cat o sa-mi ia sa revenim de unde am plecat?

Gata, fug la nani. Ma obsedeaza imaginea bebelusei mic-mici-mici. Trebuie MUSAI sa mi-o scot din cap pana ce nu-mi vin idei traznite. Care se pot indeplini imediat, ca deh...sunt in perioada mea fertila.

Somn usor la toata gasca!



Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

noki, pai daca asta o fi avut bani sa-i cumpere... blugi si adidasi.. ce sa-i faci?? costum cu pantalon botosel e scump!!
cat despre alaptat, pai cum vrei draga sa-i vina CM sa mai faca un plod pana in decembrie?? ha?? uite daca alaptezi, iti vine CM la cucurigu sau deloc!

acum sa trecem la serioase, iris are un chef de mancare de numa'... dar manaca banana intreaga, i-o tin eu ca pe microfon si se descurca singura, marul i-l curat si-l roade cam pe 3/4. ar manca paine non-stop, si n-o las la vedere ca cere... cu biscuiti nu se omoara.
in continuare refuza laptele, dar bea iaurt de m-a zapacit.

maine am avut eu o stralucire de moment, sa incerc s-o invat gusturile, dulce si sarat. asta apropo de jocuri...

aaa, si azi, in disperare de cauza, am lasat-o sa-si faca de lucru cu toate animalele de plus din casa. ma disperase, tot cerea din ele, si io nu-l nimeream pe-ala pe care pusese ea ochii... asa ca am dat tot ZOO jos si-am lasat-o sa pluteasca prin el. a fost asemanator cu scormonitul in sertar, numa' ca mai pleca prin casa chiuind cu cate un animal.. se intorcea apoi victorioasa si examina si altii...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput