Colectia de toamna-iarna 2005(117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Meems, mama mama ce emotii. Va uram multa multa sanatate!
Fantastic totusi cum functioneaza instinctul de mama. Stau si ma minunez cum ti-ai dat tu seama ca e atit de grav incit sa te duci direct la spital cu ea.

Ina, si eu voiam sa intreb de tine. Bine ca ai scris tu intre timp.

Noki, nu mai fi suparata cu intoarcerea la blender. Noi ne-am intors la borcanas de citeva ori. Iar ieri Smaranda nu a vrut sa manince decit un mar, o bananna, un borcanel si citiva biscuiti.

Mai am alte probleme cu ea. Doctorul mi-a recomandat sa intrerup lactatele pentru trei saptamini si sa reincep din nou ca sa urmarim reactia. Eu eram convinsa ca bubitele de pe corp si pielea aspra sint reacti la lapte, dar de doua zile nu-i mai dau si totusi ea mai are. In concediu i=am dat formula si nu mai avea nimic. Paradoxul este ca formula era pe baza de lapte, dar o formula hip alergenica. Naiba stie ce e, ca eu nu mai fac fata. Ar trebui sa ma intorc la relaxarea din primele luni data de dictonul "daca copilul e vesel inseamna ca e bine."

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buluci noi suntem dependenti de blender..de ce??? ptr ca n-avem cu ce mestecainca.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Dienuta,

Si steff e asa de neastamparat. Tv nostru e pus pe comoda in spateee de tot pentru ca ajunge la butoane, mai ales cel de oprire...o vreme era pus banda scoth acolo dar nu era bine asa. dar din fericire Steff creste in lungime asi ce ne facemmm.....
Are treaba si cu perdeau din camera lui. Daca nu o adun se joaca de-a cuc-bau....si se tot invarte pana cade.

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Noi nu mai folosim blenderul.
DIENUTZA, mie nu mi-a venit ideea cu moneda lipita pe buton.ma tot intrebam cum sa-l salvez.
RIPLEY precum ai vazut,asa e,mai bun cu mina

Leea si Tudor (19.12.2005)

POZE
www.dropshots.com/day.php?userid=124308&cdate=20070109&ctime=023421 " target="_blank">Iubire de-un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ne inscriem pe lista cu inca un copilas mancator de papa blendaruita. Asta e

Felicia si Ilinca Teodora "duracell" (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

HELOOOO!!

Abia m-am intors de la Medlife ,am fost cu nepotica la control (are astm bronsic) si merge periodic la control ..,cu ocazia asta m-am programat si eu joia viitoare cu Orlando la dr noastra si am solicitat niscai analize ,mi-a recomandat sa-i fac :IgE totale (el avind ,,antecedente '' cu bronsita pe fond alergic),hemograma ,PCR,sidermie,calcemie si imunograma ,abia astept sa vad rezultatele ,ca nu i-am mai facut analize de mult ,numai ca o sa ma rupa la buzunar ,sint vreo 350-400ron dar tre' sa le facem ,asta e !
Buluci ,eu nu mai folosesc blender-ul de la 9-10 luni ,de atunci papa numai bucatele mari ,daca-i pasta ,piure mi le scuipa imediat ,iar ciorba mai nou nu i-o mai pasez.Scapati voi de el curind ..,de blender i mean :)

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

N-am cetit decat pagina curenta!

Daca as sta sa citesc din urma probabil ca nu as ajunge niciodata la zi!

Intrucat Vic sforaie deja, eu fac o pauza la PC pana ma duc sa termin supa de pui a la grec, mai nou favorita Lui.

Eu pot sa imi fac treaba in casa cu Vic , mai putin sa am ceva pe aragaz pentru ca sta lipit de el.

Fetelor, masina de spalat vase este o minunatie!V-o recomand la toate cu cea mai mare caldura.Pur si simplu mi-a iesit soarele pe strada de cand cu ea!!!Nu ma mai doare spatele, am timp sa fac mancare-si chef- pentru ca nu mai sunt obosita si epuizata de statul ala in picioare si spalaaaat toata ziulica orice vasuletz!Nici ca se putea o achizitie mai buna.Si ca sa ii fac loc in buc. mi-am scos un dulap si l-am mutat pe balcon si mi-am reoranduit in buc. toate cele si este perfect!!!

Cam atat, plec sa fac cartofi prajiti ca am pohta!!Deh- gravidele astea.Oricum azi nu am mancat mai nimik!

A, vroiam sa spun ce fac eu cu Vic acasa: pe langa cuburi, lego, il antrenez in treburile casei dupa mine, facem ordine, imi duce sau aduce diverse, daca ii dai un cablu, ceva am uitat de el ca se plimba toata casa, iar daca-i musai sta si in tarc linistit 15-30 min .Coloram, ii citesc- cam asta imi vine in cap

Apoi i-am luat un joc care il pasioneaza: o cutie in care se introduc forme geometrice diverse: cub, triunghi, stea, etc si ii place la nebunie sa tot bage si sa scoata.

Iar sapt. asta poate ma invrednicesc sa ii fac plastilina!






Ile 15 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1365dbc0fb60f4c8cb0a71&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Victorash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Madutza, si io am zis ca trebuie sa-i fac la steff hemograma sa vad cat e de anemic, dar n-am facut.....il las in pace.
Costa!!! Asta e. Dar macar o sa sti rezultatele si o sa stai linistita.
Ilenutza, si noi avem cub din acela in care se baga figuri geometrice. E super
Ce masina de spalat vase ai?


de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

bb_aliush, noi nu iesim des afara pe motiv de vant. Aproape zilnic in ultimile 2 saptamani, dar din ala puternic. Si nu vrea sub nicio forma fular la gurita. Cu activitatile zilnice si joaca prin casa: cuburi, carticele, si mai are ea o cutie plina cu maruntisuri si-i place sa le scoata pe rand si sa le analizeze, eu ii explic ce repr. fiecare, ne fugarim, giugiulim...
Buluci, eu ii blnderuiesc fructele. Mancarea i-o pasez cu furculita. Legume i-am dat doar rosii si suc de morcovi.
Hilde, am facut astazi biscuiti pentru Elise. Ii plac tare mult. Uite dovada aici. Am facut reteta usor modificata ca am adaugat si nuca macinata.

Cristina & Elise-Stefania
-----------------------------------------------------------
Cu totii traim sub acelasi cer, dar nu avem toti acelasi orizont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

[quote]Originally posted by Hildegard

Ce masina de spalat vase ai?


www.marketonline.ro/electrocasnice/pentru-bucatarie/masini-de-spalat-vase/bosch/srs55m22eu?ref=cauti" target="_blank">modelul asta


Ile 15 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1365dbc0fb60f4c8cb0a71&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Victorash

Mergi la inceput