Piticodromul de sept-oct 2005 (163)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Anca, ma gandesc sa ii cumpar un briceag ca vad ca tare ii place sa se chinuie de una singura, acum macar sa aiba si cu ce . Vreau acasa!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Kid, Gabi, aveti dreptate mare cu blatul ala, e parca un pic mai tare decat un chec. Se gasesc astea de cumparat? si de ceva timp si .

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:



Tonnia, felicitari pentru Stefan! Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii!


LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Weekend placut va doresc !!

Ma duc si eu acasa, voi avea un weekend plin dupa o sapt. tot asa.
Nu mai avem ajutor la curatenie, sotul lucreaza duminica si maine seara ma serbez, duminica merg cu copchii la alta petrecere.

Ancadm, ce ma bucur ca ai mai scris.
Ai grija si de tine.

A, am o nepotica de ieri de 3,8kg.
Cumnata-mea e suparata pe mine ca nu i-am spus ca se naste asa greu.
Se pare ca nu i-a prins epidurala.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Sa te bucuri de nepotica Cristina si indulceste-o pe cumnata ... daca ii spuneai ca e greu, nu mai nastea?

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Am facut ochi. Adica m-a trezit fiica-mea cu 2 perechi de palme si un pupic pe botic. Asa trezire...mai rar...m-am simtzit ca o dama fina si apreciata.
Fetelor...e grav cu voi. Am rezistat pe metereze pina la 5:30 dimineatza, sa vaz ce mai faceti, ce mai invartitzi. (m-a pus, ca n-am mai ajuns la programarea de la doctor.)
Sa o iau "inshetisor"...ca ma ia cu ametzeala.
Norina..turnam si mai multe paharele...ca fac bine la ten
Jadi, sincer nu stiu cu ce id ai trimis mesajul pe Yahoo, deoarece am primit mai multe, dar nu de la Jadi. Astept in continuare.
Iocca- buna si afinata, si ciresata. Pe frigul asta si apa de ploaie incalzita ar fi buna
Naty si Antonnia, mii de pupici pt voi si pt noile voastre comori. Asa realizari mai rar
Milfore, nu-i rea o "dushculitza" nici la 4 dimineatza( am incercat faza azi noapte)
Ancadm- SIGUR nu sintem rude? Ca am si eu talente de-astea ascunse, cu invartitul in itzari, si ruptul de oase. Ai grija de tine, si de ce nadragi mai pui pe 'mneata
Diana, multumesc MULT, MULT de tot pt mesaje. Esti o papusa, si promit sa te sun de indata ce imi bag doua scobitori in pleoape
Tot n-am reusit sa vad pozele de la concursul de poze 2006- de ce NU STIU- dar o amica mi-a trimis poza cu Galushca, pe care au ales-o cei de la DC sa o posteze ( eu dama fina si mama denaturata ce sint, am trimis 9 poze..deh..si eu ca cioara... dar SINCER n-am stiut pe care sa o aleg). Au denumit-o ZANA IEPURASILOR, si e pe a doua pagina- pt cine vrea sa o vada si are chef si timp de pierdut.
Pe voi dragelor,si pe puii vostri inca nu v-am vazut. NU MI SE DESCHID YAHOO PHOTOS. Cumva, undeva, eu am un Yahoo Photos mai vechi, si pc-ul nu-mi da voie sa incarc noul program. Cred ca ramane valabila varianta cu aruncatul pe geam a "rashnitzei". Oricum, o voi suna pe Diana, si sper sa o rezolv. As vrea sa adaug si eu poze cu je si cu prunca, chiar si cu "titicul" ei..sa vad daca reusesc intr-un bun sfarshit.
In rest....la fel de ametzita am ramas. Galushca a descoperit ieri ca poate COBORI scari, nu numai URCA.. Aseara plecase in jos pe scari, in timp ce eu ii faceam curat in camera( pt a 20 a oara in mai putin de 8 ore). A "intampinat-o" mama jos, la intrarea in bucatarie, razand in hohote si batand din palme, de parca castigase la lotto. Mi-a spus sa nu ma dau "rotunda", ca 16 trepte pe care le-a coborit sint "o nimica toata", si ca fiica-mea are cu cine sa semene. Ca eu, la un an si 7 luni am plecat la promenada in capot si papuci de casa, si de la etajul 8 am ajuns la etajul 5,unde m-a gasit o vecina si m-a adus inapoi de-o aripa, val vartej. Auzi "sfat" la dansa...:"pregateste-te sufleteste, mama...ca n-ai sa mai ai par negru-n cap mult timp"
In rest,,,nik nou...galushca a mancat ieri pt prima data cat un adevarat soldatzel...cereale, fructe, supa cu taitzei, chiftele si piure de cartofi, salata, chiar si juma de ceapa(ca pe mar a infulecat-o) , biscuiti, chiar si sapun- dupa cum v-am mai spus. Alearga toata ziulica de zici ca-i la raliu, si nu da nici un semn ca ar avea dorintza de a o lua mai "incetisor". De vorbit vorbeste si in somn, e cursiva in dialectul ei de "malgasha veche". Am uitat sa precizez ca ieri a ridicat telefonul si a inceput cu "ALO, GEOGE"..Cine-o fi GEOGE..HABAR nu am..o fi vreun nou admirator de-al ei. Aflu, si va spun. A sunat si la operatorii de long distance de la AT & T de doua ori...de m-au sunat aia inapoi sa ma intrebe daca avem nevoie de ceva "Da cucoana...am nevoie de-o vacantza gratis...vreo 3 saptamani la un sanatoriu...ma poti ajuta?" Mi-a inchis aia telefonul in nas....cu un "NOT FUNNY, MADAME" de m-a lasat masca.
Si uite-asa mai trece o zi
Va pup pe toate incolonate, si va mai invit INCA o data pe pagina odraslei mele, unde am postat 3 filmuletze noi cu ea. (site-ul e sub semnatura mea).
A avut dreptate Diana cand mi-a spus ca 80% din timpul petrecut aici ne mandrim cu odraslele, si 20% din timp discutam si despre altele, ca sa nu ne pierdem mintile de tot.
Oricum, macar aici stiu ca ma intelegeti...si stiti prin ce trec.(De multe ori nici EU nu pricep ce patzesc))
Atit pt acum....legatura inapoi in "studio".

tot ..ca deh..asa sint eu mai pupacioasa

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Jadi , la mine blatul e inca destul de crocant .Are deja 5 ore de cind am pus crema peste el .Sper sa se schimbe situatia pina miine Oricum nu e bun pentru noi , are cam multa ciocolata si ness

Apropo , de citeva zile Tudu a invatat sa dea pupici la cerere si acum am parte de non stop .

GABI21+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Jadi, se gasesc de cumparat. Iti vand io. Ma mai gandesc la pret, cate bulioane sa-ti cer. Aaaah, acum nu mai e pe bulioane, atunci cati albastrei!
Daca nu iesi interesata, intoarce-ti sau vino si invata sa faci brownies. De la soacra-ta nici o sansa sa vezi prajituri, asa ca...

(Da' ma rog, chiar e soacra de Musette, asa obraz fin? Cum ti se pare mai degraba Oborul de ex, ala ce-are, fi-r-ar ea sa fie de soacra, io nu i-am luat geanta de la Musette, i-am luat de la Leonardo, da' macar a mea sta cu cupilu' desi imi face nervii prastie, macar merita...dar a ta... un de la mine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Of ca ma omoriti cu prajiturile astea! Acum ce mi-a trebuit sa ma uit despre ce reteta de brownies vorbiti?!

Anca, Andreea (6 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

uau, bianca, ce hotarata ai fost!

antonia, felicitari! sa fiti sanatosi!!!

olguta, clar apare repede dependentza.

natydea, refacere usoara!

ruxandra, ce scump e matei cu periuta de dinti!

numa' exclamatii in mesajul meu!!!!!!!!!!!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput