Piticodromul de sept-oct 2005 (163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:



N-am mai scris de atata timp incat nici nu cred ca ne mai tineti minte. Dar v-am tot citit, macar atat.

Matei e un mare neastamparat care toata ziua munceste cate ceva. Are deja cam 87-88 cm si aproape 13 kg. De Revelion noi am fost plecati la schi in Slovacia si el a ramas acasa cu mama, ocazie cu care l-am si intarcat. A fost mai usor decat ne asteptam. Dar la cateva zile a si pescuit o raceala.N_a fost nimik grav insa.

Este foarte vorbaret, spune deja peste 30 de cuvinte, si aproape ca-l intelegem perfect. Nu-l pronunta pe R inca in cuvinte. De multe ori spune si propozitii simple ca: mama hai, mama da apa, etc.

Cat despre socializare, noi de la un an il tot ducem la un loc de joaca pt copii, unde il lasam cam 1-2 ore singur cu doamnele si copiii. Ii place grozav. Sau mai organizam cate o intalnire de joaca acasa cu 2 copii cam de varsta lui.{ Ale si Aul, cum ii striga ei pe Alesia si Raul}.

Hai ca m-am intans rau de tot. Dar sper sa mai revin, si nu dupa cateva luni.

Va

Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Simona, nu promit inca, dar daca e sa iesim te sun duminica. Oricum am sa-ti dau pantalonii aia de la tcm in care matei nu incape :) ... sunt si cu reglare pe elastic, deci cred ca o sa-i vina Alexandrei.

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Alina, acum am vazut-o pe Anya.
E asa scumpa. Felicitari si pupici !!

Si Ruxi l-am vazut si pe Matei care imi place cel mai tare cum rade in hohote.
D'aia vorbim non-stop pe DC, ca avem cu ce ne lauda.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Doamna Ina, va multumesc pentru mesajul separat ceea ce ma face sa va scriu un biletel separat, ptiu, biletel am zis?

Sunt apta de munca si inrosesc netul de luni, pardon muncesc de luni incoace. O iau mai catinel din 1 februarie incolosha ca pana atunci is pusa la munca de sef care cred ca isi taie ce e de taiat pe acolo (doamne fereste sa va ganditi la instrumentul muncii) dar crez ca alt plod nu mai face, nu de alta dar ramane cu o sotie grasa si expirata. Mult succes in bantuielile specifice rasei adica la cumparaturi!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Si cum prevedeam, perechea de bunici chemata dupa 6 luni sa aiba grija si de nepotul cel mic, adica buitz al meu, a fost deturnata catre cumnata ca deh are copilul bolnav desi nu imi amintesc atunci cand a fost buitz in spital sa fi venit cineva din partea aceea sa ne viziteze si sa ne dea cate o gura de apa sau aer! Rautatea urla in mine!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Tonnia felicitari!!! Sa ai un bb papacios, sanatos si cuminte!

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Si maine e ziua soacrei si ma gandeam cu durere in suflet ca nu i-am luat nimic cadou, ma gandeam sa trag o fuga la musette sa ii iau o poseta, s-a ras pe bot, sa ii ia norsa ailalta ca intr-un an juma a avut grija 5 zile de al meu si un an de al ei. Na, ce nora rea sunt!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Natydea si Tonnia felicitari pentru bebelusi! Sa fie sanatosi, mancaciosi si sa faca nani frumos!

Eu aseara eram cit pe ce sa imi rup degetul mare de la piciorul sting! Asa sunt de ametita ca mi-am agatat piciorul in cracul celalalt de la pantalon, in timp ce paseam, si cind am pus piciorul jos mi-am sprijinit toata greutatea corpului pe degetul mare. Asa un strigat de lupta am scos de cred ca m-a auzit tot cartierul. Monica s-a uitat foarte ingrijorata la mine vreo citeva minute si cind a venit sotul cu punga de porumb din congelator ( ca n-aveam alt fel de gheatza) a inceput sa plinga de i se rupea camasa de pe ea.
Pina una alta se pare ca e ok degetul, atit ca doare cam tare si n-am avut inca curajul sa incerc sa imi pun cizmele, nu de alta dar sunt cam inguste...

Si ca sa revenim la lucruri mai vesele, l-am admirat pe Matei care e dulce foc.

Miflore e tare vorbareatza Ana voastra! Monica zice ea multe, dar eu inteleg putine...Cel mai tare imi place cum spune "da", foarte clar si foarte serioasa. In rest zice sus, jos, bapte la lapte, meme la suzeta, baaa (cu accent frantuzesc) la orice animal sau pasare. De obicei dupa ce face kk imi zice "sus" ca sa o duc in dormitor sa o schimb. Eu nu ma alarmez ca nu zice prea multe ca nici Andreea nu zicea prea multe pe la 1.5 ani iar acum ma rog de ea cu lacrimi in ochi sa mai taca din cind in cind .

Anca, Andreea (6 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Jadi se pare ca soacrele noastre sunt nascute in aceeasi zi! Chiar vroiam sa va intreb ce cadouri le mai luati voi ca eu sunt in pana de idei! Noroc ca au cam fost geruri pe aici si am scuza ca n-am putut sa merg cu Monica pe ger la cumparaturi! Mai am timp de gindire pina luna viitoare, cind e ziua mamei mele. Atunci musai sa le trimit cadouri la amandoua.

Anca, Andreea (6 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Felicitari Antonia...sa fiti sanatosi amandoi!

Nici noi nu prea vorbim decat: papa, mama tata, baba , po(pt poc) si cam atat.

Irina da in general e linistit , cuminte nu prea imi vine sa-i spun ca mi-e frica ca si-o ia in cap...iar dupa mine copil cuminte nu prea exista .

Mergi la inceput