Cirese de Mai-Iunie 2006 ... cu bancurile lor (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Ioana lapte de vaca am folosit doar pt branzica la care am si renuntat sa ii mai dau (ma gandeam ca poate fi si de acolo).Nu i-am dat simplu niciodata ca sunt constienta de ce ravagii poate face.
DianaR pai cam astea sunt si semnele la el,suparat nevoie mare,dureri mari de burtica si nu pofta de mancare decat la ce e dulce(nu cu zahar):cereale,fructe,biscuiti.Azi i-am luat de la Nesle un borcanel de legume cu peste si a mancat cam 150,dar eu am facut pe scalambaicioasa si am adunat toate jucariile pe langa mine.
Doroti,da-i in colo(ca sa nu zic unde direct) de socrii.Voi sa fiti sanatosi.Guguta are nevoie de o mama in toate mintile,nu de una sacaita de niste tembeli!Uite un mare de la noi pt tine si Guguta si las ca trec ele toate!Timpul le rezolva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Vivi si Iulia, v-am trimis materialele WW.
Danapuiulet, vaz ca stai si analizezi... kkutza bietului ochios... si eu am vazut intr-o zi verde cu firicele negre, dar nu m-am ingrijorat. M-am gandit io ca-i mancare nedigerata klumea plus ceva fier de la alimente


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

La multi ani, Ela!

La multe lunitze ciresicilor - waw... deja se implinesc 9 luni de la prima cireasa!!!!

Lacri, tare faza cu bona... am fost in invatamant 8 ani si n-am reusit sa ma obisnuiesc cu profesorii care-si numeau elevii "prosti" sau alte calificative (mult mai rau...). Eu pe cei care se ocupa de copii si sunt capabili sa-i numeasca "prosti" i-as elimina de tot din sistem - asta nu se vindeca veci pururi... cel putin eu n-am vazut pe nimeni in stare sa-si schimbe mentalitatea. Asa ca un "huuuooooo" zdravan pt bona...
Neaparat sa-mi zici sambata ce vezi pe cantar.... eu am reusit sa ma tin cat de cat de dieta mea... waw.. de-a dreptul 4 zile...

Pe noi cred ca ne intoarce raceala.... Sa vad cum o fi maine - azi inca n-am sunat medicul.


Oana Rusu - mamica de Paul-Victor, 21 iunie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Mai am un pic de timp si intru sa va povestesc si voua ce am vazut simbata trecuta....
Am fost la tara, linga parintii mei sta o o tipa care are o bebelusa de 5 luni. Toate bune si frumoase...mama cam prost catalogata de lumea din sat pt ca mai are doi baieti mari cam de 14 ...15 ani si "ce-i mai trebuia copil la virsta asta?" virsta e de vreo 34-35 de ani...Si pe deasupra decit tatal munceste si ii intretine pe toti.
De la Bucuresti am facut eu un pachetel cu niste hainute(de la Teo) niste cereale,ceai, samponel si jucarii (nu stiam sigur dak primeste ajutorul meu, ma gindeam sa nu o jignesc cumva...LE-a primit! M-a invitat sa vad si fetita....imaginea m-a socat pur si simplu....
O camera friguroasa si o fetita slaba cu fata trista statea rezemata de o perna, invelita cu o paturica murdara...facuse pipi pe ea si nu zicea nimic mititica, nu avea pampersi. Mama s-a scuzat ca nu au mereu bani pt pampersi...
Am luat-o in brate si erea asa de trista ca mi-au dat si lacrimile de mila ei.
Am plecat pe jos in cautare de pampersi....am gasit la un magazin la bucata , nr 4 numai asa aveau.
Am strins toate hainutele Teodorei care ii ramasese mici si le depozitasem la mama si am mai facut un mare pachet si le-am dat copilului suparat si amarit

Cind vezi pe viu e mult mai dureros decit atunci cind citesti despre astfel de cazuri... si mie imi e asa de mila ca nu pot sa citesc niciodata

Sper ca am reusit sa fiu coerenta...ma duc la baita cu Teo a mea cea norocoasa ca nu s-a nascut intr-o astfel de familie....


Laura si puiuta Teodora (28.04.2006)
http://new.photos.yahoo.com/lv_panait/photo/294928804106269152/3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

E foarte trist ce spui tu acolo. E miscator de-a dreptul. Si e si mai cumplit cand vezi pe viu asa ceva. Dar nu cred ca saracia e problema. Ca si hainele si paturica se pot spala chiar daca nu exista bani de pampersi. Exista si finet la metru si se pot face scutecele. Scuzati-ma daca sunt mai dura dar asta e adevarul. Stiu ca e mai greu sa cresti un copil asa, cu lipsuri si cu greutati, dar asta nu inseamna ca acel copil are vreo vina si trebuie sa fie trist si nefericit. Din pacate sunt multe astfel de cazuri si copii care sunt chinuiti!

Dana si Horia Alexandru (18.06.2006)

POZE
Horia Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Laura of ce m-am intristat citind despre acea fetita. Acum imi vine mereu as plang cand vad copii mici amarati...parca o vad pe Petra.

Multumim pentru urarile de La Multi Ani !
eu am uitat.

Dianar Petra nu merge dea busilea ci doar taras si mai inainteaza in salturi din patru labe. Dar in picioare se ridica destul de bine. In cateva secunde. Am dat si eu Mango la fetita dar s-a cam strambat la el Mie imi place mult! Trebuie sa aiba consistenta unei piersici ca sa fie bun-sa fie moale nu tare (aici pup pe Lyly pentru pont).
Petra prefera gustul dulce mai mult decat cel acrisor.

Ella wow cat de variat mananca Ana ta. Eu m-am ferit sa ii dau Petrei ceapa si rosii. Voi ati inceput mai repede diversificarea?

Am si eu o intrebare: de doua zile dau Petrei branzica dimineata. O fac din laptele Dorna la cutie, albastru. Are ceva? Petra face caca foarte inchis la culoare- pana la negru. Dar am pus asta pe seama fierului(5 pic dimineata).

Va pup!

La multi ani si la celelalte ciresici sarbatorite!!!

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Inaioana, Ama ! Abia astept sa o vad pe Petra misunand prin casa si mai ales zicand mama. Ea inca n ua zis mama, nici tata

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Doroti multa forta sa treci peste aceasta perioada dificila! Nu mai pleca urechea la nimic si nici inima

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Nu ma mai satur sa o vad pe Petra in picioruse. Pare asa de micutza si face o fatza asa funny cand se ridica de parca ii dau un fruct nou . Uneori sare in sus de bucurie si cum s-a ridicat ma cauta prin camera sa imi arate si cum o vad incepe sa chiuie de bucurie .
Ce a zis... daca dinti nu, dea busilea nu, legume nu , mama nu zic... macar sa ma ridic in picioruse !


www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

PETRA felicitari.....pai mi se pare normal sa ia viteza domnisoara, ce o fi spus cu atatia bebei avansati...ea sa inceapa cu etapa cea mai cea

www.youngnutrition.net/member/tickers/31540/ticker4.png[/img][/url]" target="_blank">Evolutie Daria
Poze

Mergi la inceput