Cirese de Mai-Iunie 2006 ... cu bancurile lor (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Doroti, vad ca ai mai completat listuta, la mers in 4 labe mai sunt insa netrecuti Timi la 7 luni si 11 zile, Ingrid, Andrei, Daria lui Gabi... Si petra s-a ridicat ieri in picioruse... Vezi ca nu te las sa stai linistita?

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by DianaR

Doroti, vad ca ai mai completat listuta, la mers in 4 labe mai sunt insa netrecuti Timi la 7 luni si 11 zile, Ingrid, Andrei, Daria lui Gabi... Si petra s-a ridicat ieri in picioruse... Vezi ca nu te las sa stai linistita?

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)



esti o comoara.Vroiam sa intreb si tot nu imi ajungea... nu stiu, timp sau mini, sau memorie.
Prin ce se diferentiaza Tiris de mers in 4labe, ca a mea nu face de astea nu nu prea pricep, ca daca se deosebesc facem rubrica noua.
Si nu stiu cum am scapato pe Petra , acusica trec acolo.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3 si 4www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Eu ma gandesc ca taras vine cand merg ca soldatii adica se trag sau cum au descris unele fete (Ama, si Ella) ca o rama. In 4 labe cred eu ca ii de-a busilea. Nu trebuie rubrica separata, io stiu eventual precizeaza langa ca in 4 labe, sau taras.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anileda spune:

La multi ani Petra, Andreea Eliza si mamica Ela!
La multi ani tuturor pe 2007!
Angelica, Ildi25, Mikiion, EllaX, Adib, Puiudana, Gabi25, Doroti, Zax, multumim de urari!
Puiudana, multa sanatate la puiutz!
Doroti, fii tare si nu pune la suflet toate relele! Sa fie la ei acolo! Eu te admir foarte mult - ca de altfel pe toate mamicile cu serviciu, si pe cele cu mai mult de un copil - ca iti faci timp si ai vointa de a impartasi pe forum intamplarile cotidiene. Eu nu lucrez inca, am un singur copil (cumintel, nu ma plang), dar pur si simplu nu-mi ajunge timpul. De multe ori pana sa termin de citit ca sa scriu cate ceva, se intampla ceva care ma intrerupe.
Lacri mult succes la gasirea noii bone! Ce bine ca ai auzit-o! Cri-Cri a refuzat si el lingurita, mai la inceputul diversificarii, pur si simplu urla cand ma vedea cu ea, chiar daca era cu lapte, asa ca l-am lasat cam o saptamana i-am dat piureurile din biberon, apoi a luat-o fara probleme.
Timi, felicitari pentru concurs!
Petra, uau, felicitari!
La progrese Cri bifeaza doar statul singur in funduletz, eveniment petrecut in seara de revelion, cu martori! De vorbit vorbeste, dar sunt silabe neinteligibile si chiuituri. In rest nimic, nici macar un dinte.
Incalzirea la microunde nu este recomandata deoarece exista pericolul incalzirii inegale a alimentelor, cum a zis si Ioana mai demult. Daca amestecati si va asigurati ca nu e fierbinte, nu e nici o problema.
Angelica, nici noi n-am avut probleme de sanatate pana acum, cred ca e doar o chestiune de timp... si de noroc.
Ma duc sa shimb puiul si m-apuc de facut niste chiftelute.
Eu il mai pun in premergator si astfel sta cu mine la bucatarie.
Multa sanatate bolnaviorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

Diana, deci e normal sa mai apara in scaun urme de mar sau piure nedigerat?! Ca ma cam speriasem si eu la gandul ca ar putea fi ceva. Cateodata se intelege chiar foarte bine ce a mancat inainte, alteori nu (mentionez ca eu "citesc" frecvent in scaunel in ciuda soatei)

Dana si Horia Alexandru (18.06.2006)

POZE
Horia Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wapi spune:

Lyly mult succes.(apropo mi se pare cam suspecta reducerea de pret la casa, sa nu fie intr-o zona in care urmeaza sa se faca lucrari/expropieri)
Bebele meu s-a obisnuit deja cu bona : mananca daca ii da ea, se joaca, rade....(nu este chiar ideala - adica mai are unele greseli de exprimare, dar pentru ce avem noi nevoie acum pare ok).
Mergem si noi demult in 4 labe (adica folosim doar palmele si genunchii - pentru Doroti ), stam mai toata ziua in picioare.
Eu de luni ma intorc la munca - situatia nu prea roz acolo pentru ca tocmai acum se restructureaza departamenul si eu "cad" in mijlocul schimbarii, dar trecem noi si peste asta.
Azi bebele meu a tusit putin si nu l-am scos afara, sper sa-i treaca repede.
Nu cred ca voi mai avea timp sa va vizitez, dar din cand in cand o sa-mi mai arunc un ochi pe aici.

O seara frumoasa !

Ahhh, noi tot nu avem niciun dinte :(

Wapi!&Stefanita (19 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wapi spune:

Mailul pe care l-am primit de la sotul meu azi (tot cu bancurile suntem )

Pretul creierului

In spital se afla un pacient grav bolnav. Rudele se adunasera in sala de asteptari, iar, in final, intra un medic obosit si abatut. "Imi pare rau ca trebuie sa va dau o veste proasta," spuse privind fetele ingrijorate "singura speranta pt. ruda d-voastra este transplantul de creier. Este inca experimental, riscant si din punct de vedere economic intru totul pe seama d-voastra." Rudele ramasesera asezate, ascultand vestile proaste. In sfarsit, unul intreba: "Ca sa stim, cat costa un transplant de creier?" "Depinde," raspunse medicul " 5.000 euro e creierul de barbat, 200 euro cel de femeie." Se lasa o lunga perioada de linsite, timp in care barbatii din sala incercau sa nu rada si evitau privirile femeilor, chiar daca unii zambeau. In final, curiozitatea il impinse pe unul sa intrebe: "Dle. doctor, de ce aceasta diferenta de pret?" Medicul zambi la aceasta intrebare atat de inocenta si raspunse: "Cele femeiesti costa mai putin pt. ca sunt creiere folosite, celelalte sunt ca noi."

Trimite acest e-mail unei femei inteligente care are nevoie de un zambet si barbatilor care crezi ca l-ar putea suporta. Salutari tuturor barbatilor care au zambit la jumatatea povestii! Si pupici femeilor care au zambit la sfarsit!

Wapi!&Stefanita (19 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Ne-am intors si noi de la plimbare. Fain a fost! Aproape ca primavara! Acum merg sa continui ciorba pe care am inceput-o inainte de plecare. Am inceput s-o las mai moale cu dulciuri si alte prostii din astea, ca nu ma mai suport, atata-s de maaare. Nu fac sport (da' ma apuc, de azi), dieta care presupune gatit in fiecare zi... mai greu, mai sunt si muulte alte motive - obiective si subiective - pentru care nu pot tine unele diete, mai sunt si delasatoare... Da' nu mai pot asa! Lacri, daca poti, trimite-mi si mie materialele despre dieta WW, te rog!

EllaX cu Ana (30 iunie 2006) si tati Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.iat spune:

La multi ani!!! Pentru Cri, Petra si Andreea Eliza!!! sA FITI SANATOSI SI SA CRESTETI MARI!!!

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anileda spune:

quote:
Originally posted by oana.iat

La multi ani!!! Pentru Cri, Petra si Andreea Eliza!!! sA FITI SANATOSI SI SA CRESTETI MARI!!!

Oana si Alexandra (12 iunie 2006)

/



Multumim!

Mergi la inceput