bucurii de sept-oct 2006 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gracie spune:

Am mai pus cateva poze cu bebe pe site, recente si nu numai,pentru cine vrea sa arunce o privire.

Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

ca tot vb de sotul tau, marina...am primit carteaaaaaa! l-au sunat colegii pe marius ca i-a lasat cineva o carte! multumesc! abia astept s-o citesc! cred ca maine intru in posesia ei!



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

La multi ani !
pt.4 luni - Mihai Sebastian si Irena
si
pt.3 luni - Anais Stefanie, Mathea Roana si Andrei
sa cresteti mari si sa fiti sanatosi


Lilina si Vlad - Alexandru (23.09.2006)
www.totsites.com/tot/lilina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

RALU, carticica te asteapta la Carrefour!!! Nu era sotul tau acolo, eu intelesesem ca azi e acolo , dar am lasat-o unui coleg. De fapt, tati a lasat-o ca eu cotrobaiam prin Z!
Apropo, mare dezamagire. Cred ca nu erau reduceri Sau or fi fost numai pentru cele cu card de fidelitate....Nu scria nimic nicaieri ca ar fi reduceri, vanzatoarele erau foarte nesuferite, iar preturile de pe hainute astronomice! Am intrebat-o pe o tipa care iesea din Z (si cumparase) daca sunt reduceri si mi-a ingaimat ceva ca da, ca a primit prin posta instiintare In fine, cert e ca n-am luat nik!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by bb ralukutza

ca tot vb de sotul tau, marina...am primit carteaaaaaa! l-au sunat colegii pe marius ca i-a lasat cineva o carte! multumesc! abia astept s-o citesc! cred ca maine intru in posesia ei!




He, he, he, se pare ca scriam in acelasi timp! Sa cresti mare si sa iti placa!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gracie spune:

Lilina, vreau si eu Tweety!
De unde?
Pup bebelinul frumusel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by cucuoancea

RALU, carticica te asteapta la Carrefour!!! Nu era sotul tau acolo, eu intelesesem ca azi e acolo , dar am lasat-o unui coleg. De fapt, tati a lasat-o ca eu cotrobaiam prin Z!
Apropo, mare dezamagire. Cred ca nu erau reduceri Sau or fi fost numai pentru cele cu card de fidelitate....Nu scria nimic nicaieri ca ar fi reduceri, vanzatoarele erau foarte nesuferite, iar preturile de pe hainute astronomice! Am intrebat-o pe o tipa care iesea din Z (si cumparase) daca sunt reduceri si mi-a ingaimat ceva ca da, ca a primit prin posta instiintare In fine, cert e ca n-am luat nik!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)



da, alea de la Z din carrefour sunt nesuferite pana la dumnezeu! de cate ori am intrat acolo, o sg data nu m-au intrebat de sanatate! o data chiar cautam disperata la bentite! am tot rascolit pe acolo, ma auzeau ca vb cu sotu' ca nu gasesc, ca nu stiu daca or avea....si nu m-au intrebat nimik! mi s-a parut o servire de tot....
poate or fi mai dragutze in alta parte!



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Hello din nou,

Fetelor, va multumesc mult pt sfaturi.

Mirabela, Ramomar cu siguranta voi schimba ora la gustarica. Pana acum mi s-a parut cam devreme sa ii dau suculet de fructe la ora 9, chiar inainte de masa. Daca functioneaza, dau o bere.

Vauva, as incerca cu mar copt, doar ca pediatra mi-a zis sa nu ii dau deloc pulpa pana la 4 luni?! Oricum, mi-ar fi mai usor asa si dpdv al prepararii si dpdv al hranirii; acum devastam in fiecare dimineata bucataria cu montatul, demontatul si spalatul storcatorului, iar vreo 2 body-ri sunt iremediabil patate de suc.

Gigi, inseamna ca suntem aproape in grafic. ce bine, multumim pt informatie!

Putzuruca, vom incepe de la 4 luni cu Humana2. Tot de atunci, 2 mese de lapte sunt inlocuite cu piure de fructe (+ branzica de vaci mai tarziu) + eventual cereale, respectiv supica de legume (la inceput doar zeama, cate putin in completare cu laptic, apoi si legumele pasate si, de la 5 luni carnita cate 30gr pe zi pt inceput). Tot de la 4 luni, daca este sub-ponderal, la masa de seara se pot adauga cereale (noua ne-a zis doar de orez pasat, dar vreau sa o intreb de ceralele cu banane de la Humana - apropo ce contin?)

Lexi, felicitari pt test si bafta in continuare. Cat despre micuta ta, ai vazut ca este mai mancacioasa decat ti-ai inchpuit? Bravo!

Ralucutza, tu chiar vrei ca noi, cele panicoase, sa nu mai dormim deloc noaptea? Am citit despre SBS si mi s-a facut pielea de gaina. Oricat as fi eu de paranoica, cred ca trebuie sa stai linistita: acolo se vorbea despre miscari foarte puternice (scuturat viguros), in nici un caz leganatul pe picioare (nepoata mea era leganata foarte puternic de catre maica-sa: doar asa se linistea la crizele de colici, dar eu cred ca amutea mai degraba de teama sau pt ca ametea. Acum are aproape 2 ani si este sanatoasa tun). Cat despre balansul capusorului, Dudu se cam lasa intr-o parte cand sta pe burtica, iar cand il ridic de manute se cam balangane pana ajunge la 45 de grade. Este ceva anormal in asta?

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26 sept 2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web
Mai multe pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

quote:
Originally posted by Adriana mica
Cat despre balansul capusorului, Dudu se cam lasa intr-o parte cand sta pe burtica, iar cand il ridic de manute se cam balangane pana ajunge la 45 de grade. Este ceva anormal in asta?



nu, nu! este normal! asa facea si alexia la inceput cand se ridica! ziceai ca acush ii cade!

alessia se referea la balanganitul ala al capului atunci cand il legeni pe picioare!

mai, si eu zic ccc ca-s sanse destul de reduse sa se intample ceva, dar pe unde am citit pomenea si de faptul ca se poate intampla din greseala! din joaca! offff....eu oricum sunt stresata mereu cand o pun in pat, cand o legan....



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna ziua si de la noi. Am fost iar la spital sa-i spele canalul lacrimar, sper ca asa se scrie, dar l-am scapat pe dr. , plecase, iar cand a revenit, a zis ca ne asteapta maine dimineata la 8,oo. Abia astept sa se termine.
Mirabela, frate sau surioara, nu cred ca face mofturi la varsta asta.
Alessia80, nu cred ca mai puteam astepta, se umfla pleoapa si secretie avea tot timpul in jurul ochiului. Plus ca la stangul era canalul partial format si plin cu puroi. Cine stie unde se putea extinde puroiul ala.
Adameasca, i-a facut anestezie cu un gaz, nu intravenos, si inainte sa accept asta, m-am interesat si la maternitate si la alte dr., in paralel. Se face, chiar din ziua a doua de viata.
Eloise, si kk e o mare realizare. Imi pare rau ca mai are colici Vladutz, sunt de belea. La el au inceput mai tarziu, se pare. Oare este vreun bebelush care sa nu fi avut colici deloc?


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput