Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Canne-marie, ce doctor v-a zis voua ca va poate face IA cu 1ooo de gigei( poate nu ai scris bine-O mie?), ca mie mi-au zis ca poate sa faca IAS( adica de la sot) daca are 5 mil de gigei, daca nu, IAD( adica de la donator). Ar fi bine daca ar fi cum spui tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele mele, asa cum v-ati obisnuit deja, primiti o noua veste proasta de la mine.In z10 folicul de 28/26 dar endometru 4 mm.S-a pus intrebarea de ce e neconcordanta intre endometru si folicul, pasibila o sinechie uterina si normal ca m-au internat pentru histeroscopie diagnosticala. Am facut-o si mi s-a descoperit o endometrita. Nu am mai facut inseminrea, normal, Cocei mi-a zis ca mi-ar lua banii in zadar dar in acelasi timp se intreaba de unde aceasta endometrita in conditiile in care am toate testarile ok(facute asta vara la med life)M-a trimis sa le repet azi si cand colo, cand mi-a bagat valvele m-am umplut de sange. Am sunat-o pe Cocei si mi-a zis ca nu-i problema probabil ceva urmare a histeroscopiei. Ideea e ca de la 10 sangerez continuu, asa ca la ciclu. Ce sa va spun...in cateva cuvinte, am plecat bou si m-am intors vitel acasa...Sa nu va mai zic ca mi-a spus ca in conditiile in care nu rezolv cu endometrul, nu am nicio sansa ...si a fost extrem de dura ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Of lorelai prin cate trebuie sa treci si eu care iti tineam pumnii sa fie bine...Nici nu mai am cuvinte.
danotino si eu te pup pe tine si merci pentru sustinere. Poate vom ramane toate asa printr-o minune. Eu nu prea intru ca nu am ce sa scriu, dar va citesc. Azi am fost mai calma, dar ieri am fost crizata rau. Acum ma cam dor sanii, atat.
Catty ai cumparat test? Eu fac maine unul. Haide sa facem amandoua.
marrina, ali, aurel_cris, bebekom, va multumesc pentru sustinere.
izmin, canne marie, liana30

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Lorelei imi pare rau de vestile care le-ai primit,ciudat.....
Liana,Micky,Catty,Marrina,Donatino
Bebekom bine ai revenit la noi,eu am facut IA si in ziua 14,15 deci nu-i tirziu
Si bafta la toate care ati facut IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

hai ca tot nu am somn sa va zic cum a fost..deci..IA este tot cam pe la noi..dar inainte de ati face ..adica atunci cand esti pe capraiti face echo si iti spune..apoi aceeasi procedeura de bagareca la noi..dar sunt mult..mult mai sterili..nu cobori dupa capra deloc..te ia pe sus si te pun pe targa..te plimba cu targa pana in salon..te lasa acolo pe targa un sfert de ora..dupa care te pun pe un fotoliu pat superrrr in care trebuie sa stai o ora..echo dupa nici nu vrea sa auda..cica nu's bune ca deranjeaza..io am insistat dar nici nu a vrut sa auda..cam asta e totata aventura mea pe capra

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

liana, te pup, multumim pentru ca ne-ai spus cum se face
o IA si prin alte parti.
lorelai, nu am cuvinte. pana acum endometrul cum era? ai facut stimulare?
micky, iti tin pumnii pentru mine. te rog da-mi o veste buna. sa ne scrii.
catty, faci si tu test?
va doresc o noapte minunata.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

va tin pumnii la toate care trebe sa faceti test...fac si galerie daca trebe ,hai inseminatelor..haiiii

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Liana pai cu atata comfort, sigur s-a prins ceva samburel acolo

Catty ce a trecut timpul! Abia astept sa faci testul! Maine sau vineri?


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

stiam io ca trebe sa apari Laurica io nu prea indraznesc sa intru pe'acolo pe la voi..numa in caz de forta majorate pupic si sa stii ca si io te urmaresc..vad tot ..stiu tot

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

lorelai imi pare rau pentru vestea pe care ai primit-o.sper sa fi tare si sa faci toate demersurile necesare sa scapi de problema..multa sanatate si sa te ajute DD
miki, catty, marrina, liana...si cine mai e la testare...va doresc din tot sufletul doua liniute..

Mergi la inceput