Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

fetelor inca nu am intrat in normal dupa ce am sosit acasa,am asa multe de facut si mai ales voi intra in sesiune si mai trebuie sa si invat.Sincer nici nu imi mai sta capul la asa ceva acum ma gindesc doar la bebei,tratamente s.a.
Va pup pe toate si bafta va doresc.
Liana bafta multala IA,tocmai acum am citit despre tine,de fapt inca nu am citit tot din urma.Voi citi la fiv in ungaria banuiesc ca acolo ai scris ce sa intimplat
la toate
Cristiama imi dau seama ce simti ca si eu am trecut prin asta,daca ai reusit odata e semn bun si sigur vei reusi iarasi,capul sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

AUREL CRIS, te inteleg perfect. Si eu am duminica primul examen, sunt in ultimul an, tre sa ma pregatesc de licenta, dar nu imi sta capul acolo. Acum om vedea ce ne rezerva viitorul

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

buna...
fetelor vad ca deja vorbiti de sesiune....nici eu nu am chef de nimic..aseara am vazut un film pe dvd si am plans de m-ar rupt..despre bebei.si chestii din astea..trebuie sa invat dar parca nu ma pot concentra....
fetelor care au facut IA...sa va ajute DD..sa auzim numai vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cattysi io pe tine
aurel cris,marina va multumesc..
va tin pumnii la toate inseminatelee..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Buna fete cucuiete, eu sunt un pic trista, mi-au iesit analizele bine iar unele inca nu sunt gata ,cica luni sunt gata, eu nu am probleme,ci sotul, i-au iesit la spermograma doar 1000 de spermatozoizi activi, va da-ti seama ce putinidin cati sunt, a facut si eco si dl.doctor a zis ca avem sanse sa raman, daca fac IA, acum sa vedem ca trebuie sa ne sune pt. o noua programare, pt.citirea rezultatelor si pt. IA la inceputu luni februarie.
Va tin la curent.
Fetelor care a-ti facut IA sa dea DD sa va iasa bine , va si

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

Buna, fetelor!
Am revenit si eu dupa ce o vreme v-am urmarit din spatele cortinei. Am asteptat vesti bune de la voi... si inca mai astept.
Am intrat sa va salut, sa va incurajez si sa va pun o intrebare.
Micky, Catty, Liana, Marrina si tuturor celorlalte fete care au facut IA luna asta va doresc sa se prinda samburelul si sa bata o inimioara noua langa inimioara fiecareia dintre voi!
Aurel_cris iti urez bun venit acasa si bafta in sesiune, tie si celor care se afla in situatia ta.
Danotino imi pare rau ca nu ai putut face IA luna aceasta; si eu am trecut printr-o situatie similara, dar nu-ti pierde speranta, probabil ca bebeul tau vrea sa se nasca abia peste 10 luni. Prin urmare, fruntea sus si fie ca urmatoarea IA sa-ti reuseasca!
Si acum intrebarea ( n-o puteam uita ) : doctorul mi-a dat stimulare cu clomifen din z5 timp de 5 zile. Numai ca nu m-am putut programa la monitorizare in Z10, ci in Z11. Voi in a cata zi ati facut inseminarea? Mai voiam sa va intreb cate ceva, dar gandindu-ma la IA, deja m-am emotionat si am uitat.....
Va pup pe toate si vreau sa va vad pe toate (ati auzit ca acesta este un an bun pentru a face copii?!)
Multi pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

catty N-am nici un simptom. Incerc sa le caut dar nu le gasesc.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

LIANUTA, lasa mama ca vine si randul nostru.
CANNE MARIE, nu v-a spus dr sa faceti si o spermocultura sa vedeti daca nr mic de gigei buni se datoreaza unei infectii? IA se face de obicei daca ai 1 mil de gigei buni la recoltare. Cu ce se mai aranjeaza, sa ajunga pe la 3-4 mil.
BEBEKOM, mama eu am facut luna asta eco in z12 si in z13 IA. La prima IA am facut eco in z11 si IA in z12. Acum depinde de dr cum crede. Nu e tarziu sa faci eco in z12.
MARRINA, cata bine semnele alea si fii atenta la tot ce misca.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Catty,i-a facut spermocultura si la aia au iesit 1000 de gigei,dar nu are infectie, dr. din ce a vazut la eco.a zis ca pot face si cu cei 1000 si a mai zis ca in functie de analize ne va da niste injectii de facut , dar nu mai stiu cum se numesc, care trebuie sa le i-au de acolo,sa vedem ce o sa iasa.
va pupacesc

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

hello!
micky, te pup si tin pumnii stransi. eu cu munca...
sa dea Dumnezeu sa reusiti toate luna asta ca sa ne dati un exemplu bun.
catty, bafta vineri. sa fie cu II. eu sex cu seringa o sa fac in februarie. deocamdata astept uratii. micky zicea ca poate va fi o minune...ce sa zic. Doamne ajuta!
bebekom , lasa ca reusim luna viitoare, dupa fete, ca sa nu se faca aglomeratie.
marrina, tin pumnii.
liana, ma bucur ca ai scris. eu zic ca gata esti mamica.nu prea ai scris tu cu amanunte...seamana cu IA de aici, sau e altceva, adica eco inainte, dupa, a doua zi...
aurel cris, ca veni vb de sesiune si eu sunt...off ce greu va fi BAFTA SI SPOR LA INVATAT!
FETELOR MI-A FOST DOR DE VOI!SA AUZIM VESTI BUNE!

danotino

Mergi la inceput