Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

lorelai Pentru endometru iti recomand Maca. Mi l-au recomandat Naturistele. Are si efect antistres asa ca face bine.

catty Sunt atenta la tot ce misca!

tuturor. Azi intru pe la FIV-iste!


De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Neata fetele
Sper sa aveti o zi buna ca a mea este naspa rau. Am facut test azi, rezultat NEGATIV .
Poate voi aveti mai mult noroc decat mine.
Imi vine sa plang, ca nu stiu de ce nu se prinde. Parca numai am putere sa trec luna de luna peste esecuri, imi doresc asa de mult un bebe.

Va pup pe toate

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Miki draga mea, stiu ca nu pot imbunatati instantaneu starea in care esti acum , stiu cum e sa vezi o singura liniuta dar mai stiu ca undeva in noi avem o putere extraordinara de refacere si ca peste catva timp o sa te remobilizezi in cursa pentru o noua actiune pro bb. Asta e viata, poate ca noi o sa facem super bb daca e sa ne luam dupa cat i-am asteptat si cat am muncit pentru ei.
Scuze, poate ti se pare ca sunt putin deplasata dar am ajuns la concluzia ca e mult mai bine sa fi asa decat sa sezi si sa-ti plangi de mila.
Eu nu am dormit toata noaptea pentru ca asa cum va spusesem , dupa histeroscopie m-a apucat hemoragia.Adica la 2 zile dupa. Am stat in baie pe wc si am avut numai scenarii horror.Cu noaptea in cap am sunat-o pe dr pt ca vroiam sa merg la prima ora la urgenta si cand colo, imi spune ca de fapt i s-a mai intamplat asta cu o pacienta si ca tr sa consider asta ca prima zi de ciclu(din a 13 am trecut la z1).O sa stau calma 3 luni si apoi o sa incep si eu o noua cursa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Micky nici nu stiu ce sa zic, cuvintele sunt de prisos, eu chiar aveam emotii ptr.tine, imi pare asa de rau, sper din tot sufletul sa ai putere in continuare, poate totusi ai facut testul prea devreme.
Lorelai, doamne cate probleme mai ai si tu, saraca de tine. Daca tin eu bine minte, tu ai facut menogon, nu ? Asa se explica de ce foliculul a crescut asa de mult si tot din cauza stimularii endometrul nu creste. De ce nu exista oare un medicament care sa ajute si foliculii si endometrul in acelasi timp??? Asa am patit si eu cu endometrul si cand ma gandesc ca o sa incep iar trat.cu stimulare o sa plang dupa endometrul meu de 9,5 pe ciclu natural.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

Micky, te rog, nu deznadajdui! Stiu ca suferinta este mult prea mare, dar nu-ti pierde speranta; gaseste puterea si mergi mai departe! TREBUIE!Suntem alaturi de tine si o sa reusesti!
Catty, hai, da-ne macar tu vesti bune!
Aurel_cris mi-ai mai dat speranta, sper sa reusesc si eu luna asta.
Danotino o sa te tin la curent cu momentul in care voi face ( daca voi face ) IA. Poate o sa asteptam impreuna sa ni se intample miunea; in doi e mai usor, nu?!
Multi pupici tuturor!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Miki...nici nu stiu ce sa spun..Sunt tare trista si ma gandeam sa nici nu intru sa mai scriu ceva. Dar nu puteam sa fac asta. Vreau sa stii ca eu si sigur toate celelalte fete sunt alaturi de tine. Cum zicea si bruneta poate ai facut testul prea devreme. Trebuie sa speri si sa nu te dai batuta.. spunea cineva o data.." poate bebelul tau vrea sa vina dupa 10 luni"..mi-a placut randul asta si l-am luat ca atare..totul e sa nu iei in calcul prima luna..si poti spune lucrul asta de fiecare data cand nu se intampla...Bine,trebuie sa fi putin nebun....dar fiecare zic eu are o doza de nebunie daca tot se afla pe baricade in ciuda deznadejdii si se lupta pentru scopul mult dorit..Fii tare, nimic nu e pierdut pana in ultima clipa...si cu cel mai napastios moment din viata cred eu ca se "poate negocia" asa ca asta e doar un test..Asa ca hai sa-l trecem toate cu bine.
Vrem vesti bune...chiar daaca vin mai devreme sau mai tarziu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

lorelai, brunetaeta, bebekom, inuta12, va multumesc multumesc mult pentru sustinere, cuvintele voastre m-au ajutat foarte mult. Dar voi nu vedeti fetelor ca noi nu felicitam pe nimeni de pe acest topic. De cand am intrat eu aici, nu am vazut nici o reusita, sau poate gresesc, dar asa imi amintesc. Dintre cele care au suferit odata cu noi. De asta sunt super dezamagita. Macar sa vad si eu o reusita. Am vazut atatea teste cu o singura liniuta, de am ajuns sa le urasc.
Poate asa cum ati spus, am facut testul prea devreme, ceea ce eu nu cred si nici nu vreau sa ma mai gandesc. Prestez la greu, dar degeaba.
Va pup pe toate si astept un rezultat de la cele care au facut inseminare de curand.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna fetelor, ma primiti si pe mine cu voi.
se pare ca nu voi scapa de IA cu toate ca analizele sunt OK si ale mele si ale sotului?
Dar nu stiu cum sa procedezi, v-as ruga daca pute-ti sa spuneti in citeva cuvinte despre aceasta procedura, cum are loc si cind se face, ce pregatiri trebuie facute.
Eu va multumesc din suflet!!!
Sa dea DD la toate fetele din lume care au acceasi dorinta ca a noastra sa devina cit mai repede mamici!!!

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bonitta spune:

Draga Micky, imi pare rau sa aud de I liniuta, dar eu cred ca ai facut testul devreme. A cata zi a ciclului esti? Iti spun, pt. ca am 2 prietene care au ramas gravi, si in luna cu pricina le-a venit ciclul normal, si nici simptome de gravi nu au avut, decat dupa vreo 4/5 saptamani.Eu iti tin pumnii.
Si eu sunt in aceeasi situatie, am facut IA pe 13 ian si acum sunt in asteptare... Ar trebui pe 28 sau 29 sa stiu verdictul. Nu imi fac sperante prea mari, dar nici nu sunt f. pesimista, mai ales ca mi s-a explicat care e sansa de reusita la IA.Daca ar fi sa spun ce simptome am avut pana acum: 2 zile stare de greata asa fugitiva. Nu le pun oricum la socoteala, si sanii durerosi, care iar nu ii iau la socoteala, ca poate ma dor ca imi va veni CM.
Intrebai mai devreme de rezultate pozitive la IA. Citeste chiar pe forum, la topicul "minunea s-a intamplat".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Micky2007 capul sus..vom reusii pana la urma...
fetelor va pupacesc pe toate si va tin pumnii..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput