Prichindei de noiembrie-decembrie 2005 (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Camelia, fix asa am patit si noi cu biberonul: in seara de Rev l-am lasat cu bunica sa-i dea lapticul si sa-l culce. Toate buan si frumoase, i-a facut programiorul, l-a spalat, l-a imbracat in pijamaluta, dar cand a venit vorba de laptic si de nani si nu m-a vazut prin zona l-a apucat o jaleeee ... N-a vrut sa ia biberonul deloc nici atunci si nici in noptile urmatoare cu mine.
In ultimele 2 seri am gasit o stratagema: duap baita, pana-l sterg, ii si dau biberonul. E incalzit si insetat si vad ca asa il ia .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata neata

am "modificat" lla listuta..de fapt nu am modificat nimic, doar am adaugat subiectul 110 ca l-a pierdut mamica de noiembrie.

am o maaare PROBLEMA!!!! NU POT DORMI!!!!
abia ma i-a somnul seara si cand zic gata, se trezeste piticu.
care cat a fost bolnav, nu a beneficiat de lapte peste noapte dar nici nu a cerut. ii bagam ceai la greu. si era multumit.
acum..nu frate, vrem lapte...si uite asa ne chinuim pana spre dimineata cand ii dau un bibe.

de fapt, mananc kko....ca nu eu am dormit cu el in ultimele 2-3 nopti ci cristi. dar normal ca-l aud, ca m aduc la ei, ca-l mai iau si eu sa-l calmez, linistesc...


mai eu INCA NU-MI CITESC MAILURILE, se pare ca nu m-am invatat minte...si mi-a trimis pampersul de cateva ori mail (trimite lunar cate unul) cu un concurs, ceva, dar nu am citit.
asa-mi trebuie!!!!

bag repede si eu o aranjare de casa ca acum se scoala tero si numai fac nimic. decat mizerie....

Joy si Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Ioana, Maria_alexia, exact la fel si noi ... mai incercam !

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Baai mamici, nu s-a dus nimeni la zapada??
Mama, ce-o fi acolo, la munte!!! Din ce-am vazut la tv, super aglomeratie, da' tare m-as fi dus si io. Daca nu era pitica, o luam sigur spre zapada!!!
Oare exagerez daca maine plecam cu ea la munte?? O fuga cu masina si ne si intoarcem pana seara.
Nu pe v prahovei ca-i aglomeratie. ne gandeam pe la Cheia. Stiti daca-i zapada si acolo? Da' oare nu-i prea frig si umezeala pt pitica mea? Nu-i prea mica pt asemenea escapade?

Camelia, io m-am gandit la tine, chiar m-am uitat dupa tine prin crang, dar mobilul tau nu-l aveam de cap sec ce sunt. Plus ca eram cu multe neamuri si prieteni si cam pe fuga ca pitica era deja super obosita.
Dar de acum o sa venim cam o data pe luna in Bz, si ne vedem noi pana la urma.

Bicule, i-am pus intrebarea "Cum te cheama pe tine?", a facut ochii mari, am raspuns tot eu si am insistat de mai multe ori, pana a inceput sa raspunda singura. Io vroiam sa trecem la pasul urmator, adica sa stie si numele de familie, da' deocamdata o cheama COCO si o mai lasam asa...tare-i scumpa...

i-auziti, in Poiana Brasov ningeee!!!

a, am auzit ca si la Bistrita ninge. Oare Noki nu s-o mai fi dat plecata de acolo acum!?

melku & Daria Virginia (2 nov 2005)
Sarbatorile de iarna cu Daria
www.dropshots.com/melku" target="_blank">FILMULETE
Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

unde se comanda cardurile pt ursuletii pampers???/please!!!

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

buna si de la noi!
suntem bine, neintarcati, nu vrem alt lapte nicicum, asa ca ma regasesc in ceea ce scrieti cele care vreti sa intarcati... eu cred ca n-o sa pot sa-l dezvat decat dintr-o data, ca deja cere si daca nu ii trebuie, ma trage de tricou... nu se mai poate asa...
altfel va salutam si va dorim sanatate si putere in noul an!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Salut!
Aveti aci niste poze din suedia!
POZE Suedia

Simon e racit, tot tacimul, febra, tuse ,nas curgator.....
Citesc in decursul zile si revin pe seara.
Va pupacesc!




Cristina & Simon(26.12.2005)
Poze

Varsta lui Simon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Of, Bulucel, si voi cu raceala! Sanatate maxima Simonelului si sper sa-si revina repede!
Aaaa, uitasem sa va spun - Daria, dupa cat a urlat la pus picaturi si scos mucii - a RAGUSHIT! Nu e foarte tare ragushita, da' e ! Ce pot sa-i dau sau sa-i fac?


Buluci, vazut pozele!!! Super Simonel in frac cu papion si brau rosu !!!


Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!

CristinaH, poza o trimit pe mess ca nu pot incarca nimic in pozele mele ca nu vrea

CristinaB , frumoase poze, iar Simone mortal cu braul lui rosu! Mi se pare mie sau a facut burtica?Sau e iluzie de la brau?

Camy, da-i ceai caldut, zic si eu asa din experienta proprie ca daca sunt ragusita sau ma doare in gat beau ceai cald si-mi mai revin. Cred ca functioneaza si la ei.

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)
Bianca si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Buna ziua!

Intai de toate multumiri nenumarate pentru urari!!!si o pajiste de flori

Ce rpd am ajuns gravi in prima pagina!!

Io raman la gasca vesela cu votul( asta pt ca nu am timp sa ma schimb in lista)!

weekend placut

Ile 12 si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput