Prichindei de noiembrie-decembrie 2005 (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

am stat aseara si m-am gandit... ideea cu strumfi e mai buna. dar tot cea cu "..." imi place, dar daca nu are sanse de castig... si cum cu prichindei nu sunt de acord, ca mai sunt unii, votez cu strumfii.

bic, , hai ca nu cred c-o sa suga ale noastre pana la scoala!!
ieri iris a mancat bine, da' a si supt pe masura. poate aiurez, dar mi se pare ca, cu at mananca mai bine, cu atat suge mai abitir!

cata nu poti pune o poza cu dracia aia?? aia de scos mucii.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Asaaa..BEC-ul n-a fost in vacanta cum au supectat unele din voi ci la shopping..ca nu mai aveau BEC-uletzii mici ce sa pape.

Buna treaba asta cu votarea pe prima pagina insa io as avea niste amendamente ref la votare

1. cine isi schimba votul sa te stearga din cealalta parte
2. daca mai sunt fete cu 2 voturi sa rama doar la 1..altfel nu putem stabili daca s-a intrunit majoritatea de 2/3
3. trebuie facuta curatenie in lista sau sa se specifice ca cele 2/3 reprezinta membrele ACTIVE, altfel ajungem al pensie asteptand sa voteze..unele care n-au mai dat pe aici.

Astea fiind zise...BEC-ul va spune "adio"....revine.. a voastra Madau

. Dupa o scurta pauza de citit

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 1 anisor, Revelion 2006
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Am pieptanat putin lista de mamici dpdv forma - ca sa nu mai apara b-urile alea in plus. Le-am eliminat pe toate din lista. Inainte era nevoie de ele pt ca unele info aareau nebolduite, acum nu mai este.

Cui nu-i place poate sa schimbe.

MAMICI CU VOTURI MULTIPLE - hotarati-va!

In rol de mami-nov-dec,
lavi02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hello again!

De ieri am trecut pe Milumil 3 => a facut kk singurica. Dupa 2 sapt de constipatie totala, nu va puteti inchipui ce fericire e pe mine!!!!

Ne-am cumparat ieri biscuiti din aia Pepito (LU)...baloteaza Miruna la greu la ei...deh au nitica crema de lapte, cat sa le schimbe un pic gustul

Lavi eu eram aia cu varianta ".... de ..... 2005". Dar trebuie sa recunoasc ca nu mi-am dat seama ca ar trebui sa fie 200*.

Osteffy eu ii dau Mirunei vitC, cate 10 ml/zi, 10 zile pe luna. Plus Fe, si multivitamine.

Meems + Melku multumim ptr aprecieri

Vad ca s-a discutat de concursul de la Pampers...avem si noi ursuleti o groza, stiam de concurs dar n-am gasit talon din ala. Am inteles ca la Metro se dadeau ultima oara..din pacate n-am ajuns.

Ela exact asta am zis si eu ieri...mai cu ton de gluma...varianta cu .... mi se pare lipsita total impersonala si GOALA, ai dreptate. Dar, sa nu influentez votarea...mai bine tac.

Addya chiar am vrut ieri sa va sun ca am iesit mai devreme afara..insa ne-am intors urgent ca era ger rau. Poate zilele viitoare trec sa va vad...aaaa, super frumos Razvanelul, de cand nu l-am mai vazut, Doamne cat a crescut!

Catutza sanatate multa sotului, si sa scape de operatie!

CristinaH eu am trimis pozele la Auchan, sa vadem cum ies, chiar sunt curioasa. Va tin la curent cand le primesc>

Mai aveam ceva de zis referitor la vot. Mai devreme ziceam de membrele care ar trebui scoase de la vot..m-am uitat si ar fi asa: AMPARO, LAVI, IRINUCAR, IONAINA, CORALIA76, BILEANA,IOANAP, ANK SI BB(nu mai intra curand). Sper ca nu am gresit. Ce ziceti? Facem un calcul sa vedem cam care ar fi situatia fara ele?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 1 anisor, Revelion 2006
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

Am schimbat si denumirea de pe prima pagina...pana la rezultatul final.

Mamica nov-dec = Madau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by maria_alexia

Ionikka, dupa ce-am speriat copilul cu aspiratorul, am ajuns la concluzia ca e mai eficient sa aspiri muculetii cu... gura. Folosind instrumentul batistei, evident. Dar chiar ziceam ca ar merge super si cu un simplu tub de perfuzie. Poate reusiti ceva improvizatie de genul asta pana ajunge pompa.
Noi am luat-o direct din farmacie, farmaciile Dona le au chiar mai ieftin decat pe site (40Ron daca faci card la ei).
Sanatate multa si sa scapam repede de muculeti toti cei in cauza!


--------------------------------------------------------------------------------



si noi am mai facut cateodata asa...

ma treceti si pe mine la Strumfi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna dimineatza!
In primul rand va multumim din suflet pentru aprecieri (referitoare la poze!)
Melku-le, nu stiam ca ati fost ma Buzau! Ce rau imi pare ! Am vazut ca ati iesit pe 2 ian. Si noi am iesit atunci in Crang, daca stiam poate ne vedeam, macar 5 minute ! Frumoase poze, frumoasa fata aveti, insa eu nu am vazut-o pe cea cu Dariuca tunsulica! Mai caut!
Madau, frumusica foc Mirunica !
Leea, asa de expresiv e Tudor !

Asaaa, acum trebuie sa vad si restul pozelor (Diana, Cristina, Ela, Alina)... revin cu comentarii!

Pe final de mesaj, referitor la intarcare, eu am o mare problema - Daria nu vrea sa mai accepte niciun fel de lapte, in special seara inainte de nani ! Mai fetelor, eu i-am dat o perioada (vreo luna) completare Topfer (de pe la 10 luni) si il accepta cat de cat, dupa care nu l-a mai vrut. Dupa asta am inceput sa o pacalim cu diverse pana bea si ea cat de cat 100 ml (lapte UHT Dorna rosu)inainte de san! Acum dupa revelion si stat la mama 2 nopti , mai frate, zici ca-i jurata, are gura sigilata! Nu deschide gura la lapte deloc, bea ceai, apa dar lapte nici sa nu-l vada .... Ce ma fac? Eu ii mai dau san, dar asa de moft, si, pe langa asta, as vrea sa o intarc, dar cum, daca ea nu vrea niciun fel de lapte ! Ma gandeam sa fac o pauza de cateva ile si sa mai incerc dupa aceea.... Sotul imi reproseaza ca e vina mea "Vezi, daca n-ai intarcat-o atuncii cand trebuia!" OF OF OF
Lavi, tu cum ai reusit cu Nati, pana la urma?


Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

nu stiu parola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Cum sa va logati ca mamica_nov_dec e explicat intr-un mail din contul comun, cel despre "cum se schimba scutecul" (vedeti ca e pe pagina a doua de subiecte...)

Vad ca e mare dezamagire asupra voturilor pentru "... de nov dec" . Si eu spuneam ca-mi place dar e utopic sa-mi imaginez ca ar si castiga. Nu e bascalie, ci doar un anume umor mai sec, denumirea asta vad ca a atras mai ales pe cele care nu prea suporta dulcegariile .
Dupa cum unii prefera un vin sec, altii unul mai spumos

Cu promotia de la pampers, inteleg din regulament (link-ul lui Mimi_dumy) ca se pot si comanda caietelele de lipit ursuletii, sa vina prin posta. Odata strnsi, caietelul se trimite inapoi in plicul auto-adresat cu care vine.
Partea nasoala e ca-ti intra datele personale in baza lor de date si nu mai scapi de ei. Eu am primit in maternitate o punga cadou cu nimicuri, nu m-am prea prins si cand a venit asistenta sa ne ia datele credeam ca e pentru spital. De atunci am primit nu stiu-cate solicitari sa raspund la sondaje telefonice .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Neatza!

Fetita nascuta in aceeasi zi cu Maria refuza si ea alt lapte decat cel de la mami. Anca (mami) ii da cereale cu lapte, ca sa o faca sa mai uite de titi. La urma urmei, cred ca e ok, important e sa manance laptele intr-o forma sau alta.
La fel si ea, cand vede cana cu lapte - respectiv continutul alb, ori arunca cana, ori si-o toarna in cap.



Ioana si Maria (29.11.2005)
Poze Craciun
poze

Mergi la inceput