Bucurii de sept - oct 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

SALUTARE!

Noi azi am fost la cumparaturi, e de groaza orasul asta, nu gasesti NIMIK, mey, dar nimik, nici mobila, nici electrocasnice, NIMIK. In fine, s-a ales tati cu ceva si fi-miu cu o tona de body-uri, ca se pare ca crestem, crestem, nu ne mai oprim. Cu regurgitatul stam din ce in ce mai bine, adik foarte putin, uneori trec zile intregi cand deloc, si am renuntat detot la cereale, ca nu mai e cazul. Am depasit si noi, in sfarsit 6kg., cu putin, dar totusi suntem mandri ca am recuperat aproape un kg in 3 saptamani. Eu, in schimb, de cand am nascut parca toate bolile in fundul meu, acum am ce am cu indigestia, pana acum cu circulatia proasta, ce sa mai zic, cand eram gravida imi mergea ffff bine, nu bine, niciodata nu m-am simtit asa de bine cu sanatatea, ca in sarcina, ciudat, nu?



LA MULTI ANI FERICITI, CU MULTE IMPLINIRI SI MULTA SANATATE ANDREI-ROBERTO, ANA-MARIA, THEA-DAMARIS!!!!

LA MULTI ANI CELOR CU NUMELE DE STEFAN SAU STEFANIA!



si imi cer scuze ca am urat cu intarziere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Salutare!

Hai sa zic si eu 2 vorbe: cred ca suntem unii dintre cei mai trasniti parinti, azi am fost cu bebeko la patinuar...el in carucior, noi pe patine, a fost super, ne-am distrat tare.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Sarbatori fericite tuturor ! Sa va aduca tot ce i-ati cerut!

Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

fetelor pentru raspunsuri....
Stiu ca in strainatate e asa.
Da, Ramona, o sa incercam sa vorbim cu chiriasul, mai ales ca nici nu ne gandim la procese si alte d-astea care nu fac decat sa lungeasca boala. Nu cred insa ca vom gasi intelegere, fiindca turcul nostru nu e fraier si daca nu scrie explicit in contract probabil ca nici nu va vrea sa auda. Stare normala de functionare....poate insemna orice. Daca e scris pe pereti functioneaza foarte bine apartamentul, nu?
Uf, om vedea.
Problema e ca urmeaza sa ne mutam noi de la vara acolo si ca sa zugravim o sa ne trebuiasc zeci de milioane (4 camere, in jur de 90 mp) pe care nu-i avem

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Salutare!

Hai sa zic si eu 2 vorbe: cred ca suntem unii dintre cei mai trasniti parinti, azi am fost cu bebeko la patinuar...el in carucior, noi pe patine, a fost super, ne-am distrat tare.




O, Lili, ce frumos....Abia astept sa ma fac bine sa pot iesi si eu din casa la o plimbarica ca imi plesneste capul.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Ramona, ai mei au contract de inchiriere ca lumea, valid, doar ca in el nu scrie lucrurile astea ci doar ca ii poti rezilia contractul daca face stricaciuni, daca schimba destinatia locuintei sau daca nu plateste 3 luni chiria.
Eu speram ca se subantelege cumva ca tre sa o lase cum a primit-o. Dar...clar, nu avem nici o sansa
Macar am invatat ceva din asta, iar de acum o sa facem si noi contract ca in afara, cu o chirie doua in avans pentru stricaciuni.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Fetelor...
Mi s-a inecat fata foarte tare cu voma. Era in landou...iar eu eram cu treaba prin preajma ei. Nu stiu ce m-a facut sa ma uit la ea...parca simtisem ca ceva se intampla. Can dm-am uitat am vazut ca ii ies din gurita valuri valuri de laptic. Era cu suzeta in gura si se uita fix. Nu mai reactiona. Am ridicat-o repede si am pus-o pe dunga. Atunci...jeturi...jeturi de lapte la distanta. M-am speriat si mai tare, pentru ca deja se inmuiase toata. Am luat-o si am pus-o pe genunchi cu capul mai in jos si am batut-o pe spate...dar nimic. Nu respira. Am inceput sa plang si i-am spus sotului sa ii faca ceva sa respire. In final mi-am adus aminte ce faceau asistentele din maternitate bebelusilor care se ineaca: am tinut-o strans de nas de mai multe ori pana a inceput sa planga usor. Si chiar si atunci tot se uita fix si era moale tare. In final...cred ca de la soc...a adormit. Doarme si acum.

UN LUCRU MA DOARE TARE: CA NU STIU CLAR CE ANUME SE FACE IN ASTFEL DE CAZURI. VOI CE STITI? CE ATI FACUT CAND VI S-AU INECAT BEBEII????????

Lakioana mami lui Rebeca Riana (16.09.2006)

Minunea noastra iubita-Rebeca
www.totsites.com/tot/riana_rebeca" target="_blank">Avem pagina pe internet cu poze si jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

In sfarsit m-am trezit si eu. Noaptea trecuta am stat langa Ruty ( i-a fost rau si a facut ferba mare ), iar azi de dimineata am fost la medicul de familie, apoi la ORL-ist si in final la camera de garda de la V.Gomoiu sa facem un test sa vedem daca Ruty e alergica la Penicilina. Peste tot a trebuie sa stam la coada, plus problemele de rigoare de la camera de garda.Unde nu au vrut sa ne faca testul ca nu au penicilina, ne-am dus si am cumparat noi, dar s-au ratoit ca am luat Penicilina de 1.000.000 si ca acum trebuie s-o dilueze. Pana la urma au gresit concentratia si folosit penicilina de la ei ( s-a dovedit ca aveau o cutie cu cateva zeci de flacoane de penicilina , dar de ce sa nu facem si noi ture prin frig cu copilul cu 39 febra pe la farmacie ). Dupa toate peripetiile am ajuns acasa abia pe la 16:00 si de atunci dormim toti.
Acum s-o trezit Thea si-si cere drepturile ca doar azi a implinit 3 luni ( multumim fetelor pentru urari ). Ma duc sa stau si cu ea, draga mica.
Va pup

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"

PERLELE RUTICAI

www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> RUTY SI THEA AU PAGINUTA

POZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Buna mamici si bebici,


Sarbatori fericite tuturor va uram si noi cu intarziere.
Noi am fost plecati de Craciun la parintii mei si nu am avut net, de-bia acum am reusit sa va citesc.
Am avut un Craciun destul de stresant cu multe rubedenii in jurul nostru, care mai de care mai sfatuitoare, am primit tot felul de observatii absurde de genul: nu e copilul dezvoltat bine ca nu sta in funduletz sau ca nu se sprijina bine pe talpi , mi l-au marait pana la extrem tot chinuindu-l sa stea in sus, sa nu mai stea copilul culcat, au tipat la el ca sa se " invete" etc. Bine ca am scapat.
In ajunul Craciunului am primit o maraiala frumoasa si niste gingiutze albe din care iese timid un dintisor in partea dreapta .

Sunt bucuroasa ca sunt acasa.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)


poze
Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Vai Ignatica, biata de tine, cred ca numarai minutele pana la plecare. Cat de enervanti mai pot fi oamenii...cum le stiu ei pe toate. Felicitari pentru primul dintisor!

Eu deja ma gandesc cu groaza la botezul de saptamana viitoare. Offff o sa vrea toata lumea sa-l ia in brate pe Mathias si sa-l pupe iar eu nu suport asta. Plus ca deja am inceput sa primesc sfaturi legate de ritualurile de botez, mie una mi se par 99% absurde, ca nu-s superstitioasa. Nu stiu zau cum o sa rezist sa vad pe altcineva ca-mi dezbraca/imbraca copilul si eu sa nu intervin, mi se pare ca mai priceput ca mine nu-i nimeni. Stiu ca si eu-s exagerata dar nah, asta simt.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Sarbatori fericite tuturor ! Sa va aduca tot ce i-ati cerut!

Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by Ignatica
au tipat la el ca sa se " invete" etc.


Cum adica?????????

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Sarbatori fericite tuturor ! Sa va aduca tot ce i-ati cerut!

Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput