Bucurii de sept - oct 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

quote:
Originally posted by Ignatica

Buna mamici si bebici,

Am avut un Craciun destul de stresant cu multe rubedenii in jurul nostru, care mai de care mai sfatuitoare, am primit tot felul de observatii absurde de genul: nu e copilul dezvoltat bine ca nu sta in funduletz sau ca nu se sprijina bine pe talpi , mi l-au marait pana la extrem tot chinuindu-l sa stea in sus, sa nu mai stea copilul culcat, au tipat la el ca sa se " invete" etc.
Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)

poze
Nasterea sufletelului nostru David



Sigur , si nici nu vorbeste deja doua limbi straine . pentru rudele sfatoase.
Si un pupic dulce pentru viitorul sa-i iasa dintisorul fara durere.

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"

PERLELE RUTICAI

www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> RUTY SI THEA AU PAGINUTA

POZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Of, Lakioana, m-am ingrozit cand am citit ce ti s-a intamplat. Bine ca ti-ai amintit la timp ce faceau asistentele in astfel de cazuri si ai reactionat. Eu chiar ca n-as fi stiut ce sa fac.
Alexxia - multa sanatate lui Ruty!
IgnaticaImi dau seama ce te-or putut enerva toti cu sfaturile lor. Nici mie nu-mi convine cand vine cineva si insista sa fac ceva la copil ce nu cred eu ca-i bine. Chiar ieri au venit niste prieteni si tot insistau sa-i pun ata rosie la mana lui Vladut, sa-i pun fularul peste nas etc. si maine imi vine soacra. Cine stie cum ne vom intelege...Si ea vine sa ma ajute, adica va sta cateva luni la noi...

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Lakioana, sa stii ca asta-i si marea mea teama. Noroc ca Tudor nu prea regurgiteaza. Mereu dau fuga la el in camera sa-l verific, mai ales dupa ce mananca. Ta-su zice ca-s maniaca. Eu ii spun ca-s doar mama...

Eu stiu ca trebui intors cu fata in jos (pe mana) si batut usor pe spate. Ziceau fetele saptamana trecuta ca ai mai putea sa o apuci de picioruse si sa o intorci cu capul in jos. Dar sa asteptam raspunsul lor. Ca nu-s sigura ca am inteles bine...

...si totusi exista iubire...
TUDOR (29 septembrie 2006)
Uite ce mari ne-am facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

In sfarsit avem si noi site... Pentru cine are timp sa ne vada...


...si totusi exista iubire...
TUDOR (29 septembrie 2006)
Uite ce mari ne-am facut!
www.totsites.com/tot/tudor" target="_blank">Avem si site...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolstoy spune:

Avem si noi pozutze de la Craciun aici

Nicol - Vladut (1 aprilie 2003) si Alex (21 August 2006)

POZE
ALEXUTZU si www.totsites.com/tot/alexandruandrei" target="_blank"> PAGINA LUI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

Venim si noi sa multumim tuturor pentru aprecieriMultumim din suflet. Am vizionat si noi siteurile, si ciori ne-ciori, dar copilasii nostrii sunt cei mai frumosi. Unul mai dulcel decat celalalt, si fiecare cu cate ceva special in parte. Sunt niste ingerasi, si ar trebui sa multumim lui DD pentru toate binecuvantarile pe care le avem cu ei. Noi pregatim site-ul lui Lucas, dar e mai greu, Acolo e povestea mai luuuuunga, si plang la fiecare rand scris, asa ca o sa mai dureze putin pana o termin. Dar promit ca in curand o sa o postez si pe a doua.:)
Pupici din Canada, si numai bine in NOUL AN !!!

Hazul
de Lucas 04-05-2000
si Mathea Roana 10/10/06
www.totsites.com/tot/mathea" target="_blank"> Pagina web Mathea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Alexxia, sa stii ca urmaresc in permanenta perlele Ruticai. Nu uita sa le actualizezi .

Fetelor cam cat costa o cutie de Nan si ce gramaj are? Noi urmeaza sa venim in Romania in februarie, iar Dodo bea acum lapte praf de la Nestle. Din cate stiu eu Nan-ul este de la Nestle. Parca nu m-as cara cu lapte pt copil, mai ales ca stam 1 luna si jumate.
Si vroiam sa va intreb daca este imbunatatit cu Fe (asta-i varianta noastra). Ce bine ar fi daca as gasi aceasi formula in Romania ca tare mi-e frica sa-i schimb lapticul.

...si totusi exista iubire...
TUDOR (29 septembrie 2006)
Uite ce mari ne-am facut!
www.totsites.com/tot/tudor" target="_blank">Avem si site...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Hauzul si Mathea, multumim pt vorbele frumoase. Promitem sa va vizitam daca ajungem in vest. Uauuu... Abia acum am realizat: suntem in aceasi tara, este adevarat, dar ce distanta ne desparte...

...si totusi exista iubire...
TUDOR (29 septembrie 2006)
Uite ce mari ne-am facut!
www.totsites.com/tot/tudor" target="_blank">Avem si site...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

quote:
Originally posted by usorlili

Fetelor cam cat costa o cutie de Nan si ce gramaj are? Noi urmeaza sa venim in Romania in februarie, iar Dodo bea acum lapte praf de la Nestle. Din cate stiu eu Nan-ul este de la Nestle. Parca nu m-as cara cu lapte pt copil, mai ales ca stam 1 luna si jumate.
Si vroiam sa va intreb daca este imbunatatit cu Fe (asta-i varianta noastra). Ce bine ar fi daca as gasi aceasi formula in Romania ca tare mi-e frica sa-i schimb lapticul.

...si totusi exista iubire...
TUDOR (29 septembrie 2006)
Uite ce mari ne-am facut!
www.totsites.com/tot/tudor" target="_blank">Avem si site...





Nan-ul are 450 de grame si costa intre 180.000 si 230.000. Stiu ca exista si Nan imbogatit cu fier, dar n-am vazut in magazine ( probabil in farmacii )

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"Poti fi increzator in ziua de maine daca umbli astazi cu Dumnezeu!"

PERLELE RUTICAI

www.totsites.com/tot/ruty_thea" target="_blank"> RUTY SI THEA AU PAGINUTA

POZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Hei mamici si bucurii!!

Eu am cam disparut in ceata cu sarbatorile astea....ieri m-am logat de pe la ora 17 si anu am apucat sa scriu. De Craciun am tot tinut-o in vizite...la strabunica , la bunici si tot asa....

Cucoancea eu nici nu am apucat sa iti multumesc pt carte. Nu am apucat sa o citesc, doar am spicuit asa si mi se pare ff interesanta. Multumesc mult. Ti-am vazut ultimele poze atunci...cu cele 3 surori asa zise....sunteti superbe toate 3,are tati cu ce se mandri.

Oanacn si Gripo multumim pt urarile de ieri.

Avem 3 luni deja si nu imi vine sa cred....raportam 61 cm si 6050kg...numai san...fara ceai fara nimic

Ignatica felicitari pt timidul dintisor! Da-i incolo pe atotstiutori...

Alexxia sanatate si putere pt a avea grija de cea mica.

Am vazut muulte poze ieri cu craciuneii si craciunitele...bb de Mamilili, de Hazul, ti-am citit si povestea...fff fimpresionanta am sa o scriu si eu curand...tot zic dar...pe Ami, bb de Inni...ce bradut frumooos aveti...

Floricica de Craciun a ta Lakioana este adorabilaaaa.

Nicolstoy am vz si pozele tale. Cine era Mosul cel darnic...? Ati reusit sa ii pacaliti pe cei mici sau Vladut s-a prins?

Pun si eu poze imediat cu Craciunita noastra dar acum o schimb ca a facut kk...are ora fixa de kktz la 8 dimineata parca e ceas!

Revin

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput