LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Ina, draga mea, toate asteptam aici cu sufletul la gura sa ne spui ce s-a intimplat la doctor. O sa ne uitam la subiectul deschis de tine, cum ne-ai recomandat, dar noi te asteptam cu vesti si aici, la noi. Esti prietena noastra de suflet si vrem sa fim alaturi de tine prin tot ceea ce treci.
Iti tinem pumnii tare de tot si ne rugam sa fie bine!

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osteffy spune:

Fetelor sunt disperata Rares imi varsa idupa fiecare masa intruna din cauza mucozitatilor din gatuletz .........tot ce papa da afara ...nu stiu ce sa mai fac ........o sun pe doctora mai tarziu ca nu mai rezist sunt cu nervii la pamant ,plang intruna cind il vad cum se chinuie mititelul .
A mai patit cineva asa ceva ? Daca da ,ce ati facut?
Eu plang si plang si palng de nervi ca nu stiu ce sa ii fac si el e mic si neajutorat .........

Ina........si noi suntem alaturi de tine si de puiul tau ...ne rugam sa fiti amandoi bine.


stefi si rares-andrei(08.12.2005)
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

patricia, iti raspund eu pt cate vaccinuri se fac in ro deodata, desi sunt chiar cea mai necunoscatoare de aici in ale vaccinurilor, dk gresesc pe undeva, ma corecteaza fatele:
depinde ce anume ati facut de v-au injectat cu 2-3 doze. adik aici sunt populare vaccinurile care contin vreo 5-6 tulpini intr-o singura injectie, adik pentru vreon 5-6 boli. Majoritatea pediatrilor fac de-astea (al meu de exemplu), dar mai sunt pediatrii care fac vaccinuri clasice, de tip vechi, adik inteapa de mai multeb ori, in zile diferite, 2-3-max4 boli intr-un vaccin (mama-pediatru a unei prietene, de exemplu) deoarece considera ca mai bine se fac anticorpi cand nu bagi pentru prea multe boli deodata, in aceeasi zi)
sper ca asta ai intrebat, adik eu la asta am inteles ca trebuie raspuns.

nichita isi aprinde singur televizorul...dar nu-l si stinge. oricum nu se uita, il aprinde pentru placerea de a folosi telecomanda, in viziunea lui telecomanda este master-piece-ul si televizorul este ceva accesoriu usor inutil la piesa principala, telecomanda.

nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ina, solidarizez cu fetele si te incurajez sa intri si sa ne tii la curent cu ce se intampla cu voi Sunt aigura ca ruga noastra comuna va fi auzita sus la Doamne Doamne si totul va fi bine!

ROxi - ce bine ca mi-ai amintit de ceai, ca-l facusem si il uitasem pe aragaz.

Lavi, ura cu intarcatul, lasa sa vezi ca totul va fi ok. EU sunt mai linistita dpdv emotional, dar fizicul nu ma ajuta, adica dumnealor, care se tot cer golite. Plus ca azi mi s-a terminat cutia de lapte praf si nu stiu cum sa ajung sa iau alta. Sper sa gasesc la vreo farmacie in zona. Felicitari pt serbarea reusita.

Ma duc sa ma uit la pozele lui Aron





Ioana si Maria (29.11.2005)
Poze 12 luni
poze
Poze 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Osteffy, nu stiu ce sa-ti spun, parerea mea e ca ar fi bine sa tragi o fuga la spital, sa-l aspire bine! Sanatate multa si nu te pierde cu firea

Madau si noi tot numai doi dinti avem! Ma uit la Aron si nu-mi vine sa cred cate perlute are in gurita!

Ioana si Maria (29.11.2005)
Poze 12 luni
poze
Poze 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

trebuia sa ne intoarcem azi de la vaccin, dar dr e in concediu... asa ca am scapat de intzepatura saptamana asta. dar el e in concediu si urmatoarea, in schimb asistenta a zis sa o sun miercuri, poate facem vaccinul cu alt dr. in fond nu e asa mare chestie, copilul e sanatos, trb doar un dr care sa spuna ca asa e... asa ca mai amanam teroarea.

noi avem 6 dintisori. si gingfii umflate de vreo 3 sapt, da' nu iese nimic!

cu intzarcatul... la noi nu merge. adica zilele astea am fost pe drumuri, era muuuuult mai comod sa o "montez la instalatie". iar noaptea pur si simplu nu ma tin nervii... nu vrea sa suga, vrea doar s-o pun la san. nu vrea apa, nu vrea suzeta, nu merge varianata cu "lasat sa urle", ca scoala toata scara. acum astept doar o minune.

ieri a primit cadou de la mosu un bebelus. ce bine ca n-am apucat sa i-l iau eu! si nu canta, nu scoate nici un zgomot . sta numai cu el, adoarme imediat daca i-l dau in brate... il pune in carut si-l plimba... e incantata mai ales de ochii lui mari pe care ii examineaza non-stop!

ina, te rog eu mult, gandeste-te la ale tale, si lasa sentimentele altora. auzi, sa-ti ceri scuze! nu tu ar trebui sa faci asta!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Cristina, cred ca raminem de caruta cu tzitzeala asta. Noi am ramas demult la doua supturi: dimineata la trezire si seara la culcare, dar cu exceptii atunci cind e racita. Luna trecuta cind a fost racita a vrut si in timpul zilei de vreo doua ori. Aseara nu-s ce-a avut ca s-a culcat pe la 5. 40 p.m., s-a trezit tare prost dispusa pe la 6.40 p.m., mi-a facut semn ca vrea tzitzeala, a adormit din nou si pe la 8 p.m. s-a trezit din nou si mi-a facut iar semne cu disperare, am montat-o, vorba ta, apoi a dormit pina dimineata.
Mie mi-e si frica, cu toate racelile care umbla tot timpul pe-aici, sa renunt acum. Daca e prost dispusa sau o doare ceva si nu mai are tzitza drept calmant, ce ma fac??? Moama, cine mi-ar fi spus ca ajung aici, nu-l credeam.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Bic , cam asa e... creeaza dependenta. daca acum un an imi zicea cineva... ca si la revelionul asta o sa raspund "alaptez", il trimiteam sa-si faca un control la cap.
pai io ce sa-i fac in masina lu fi-mea? ca urla ca apucata?! ela stie, pe serpentinele alea oltenesti... nu statea locului deloc! si singura pozitie in care tacea sau dormea era la san .
asa ca acum n-am condus deloc, ca n-a fost chip sa adorm copilu.
habar n-am ce-o sa fac cu ea, dar acum imi zic sa trecem iarna... vedem la primavara, poate ne incolteste o idee noua!


Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Eu cred ca Ina a dorit sa descrie situatia ei actuala la un alt subiect, de aceea acolo si povesteste mai in detaliu. Asa ca eu acolo am sa-i scriu, condierand ca decizia ei e bine fondata.

Normal ca si aici o asteptam cu multa nerabdare cu noutatile, cu vestile despre bebe si Rachelina si ne gandim fte mult la ea

Sanatate multa Rares al lui Steffy, eu zic cat mai urgent sa-l vada medicul. Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

CRISTINAMH, BIC, si eu cred ca nu am sanse sa intarc copilul asta dependent... as vrea, dar mi-e mila de el... cred ca nu se va lasa de "sportul " asta singur, si vom suferi amandoi in final...dar as vrea sa termin odata cu trezitul sa ma verifice, nu de foame...minuni nu mai astept, sper sa imi zic eu intr-o zi ca e destul si atat...
multa sanatate celor bolnaviori! pupici tuturor!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput