LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:



ina si eu sunt cu gandul alaturi de tine

Multumesc mult fetelor pentru raspunsuri, am sa introduc si eu rosia cruda curand.

feli, am uitat sa iti spun ca am vazut filmuletul cu bradutul, mai da ce cuminte a fost...ma asteptam sa il dea jos( fii-mea sigur o sa aiba curiozitatea asta)
te-ai tuns, iti sta super...era sa nu te recunosc.Chiti am vazut ca era foarte fericita, sigur i-a placut.ceva nou cu papa?
Stii de ce papa sarah? noki e la regim si au afcut schimb
M-am intalnit cu ea duminica si era super slaba[noki, te spun te spun...sac sac!!!]

meems trei vaccinuri? Sper sa fie ok sa nu faca febra

ioana ai grija de tine, bea un ceai cu miere si lamaie.Tin pumnii sa mearga treaba cu intarcatul.

gabi, frumoasa foc Mateea.Sa dea domnul sa aveti numai clipe fericite alaturi de ea.



Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionikka spune:

http://new.photos.yahoo.com/aron.cristian/album/576460762379544943


Pozele!!!



Ina: sa sti ca am vazut ce se intampla!
Imi pare foarte rau si sunt cu gandul alaturi de tine!
Sper sa treci cu bine peste acest moment dificil! Dar poate ca asa vrea Dumnezeu! Mi/a placut mult ce a zis tatal uneia dintre fete ( nu mai retin exact numele??? :( ) "Ca D/zeu ii incearca pe cei care ii iubeste!" Putere multa!


www.artmajeur.com/andreiasampaleanu" target="_blank">ionikka de Aron Cristian (20 XII 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionikka spune:

rectific

"Dumnezeu ii incearca pe cei pe care ii iubeste!!!"

www.artmajeur.com/andreiasampaleanu" target="_blank">ionikka de Aron Cristian (20 XII 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Fetelor, multumim mult de urari si aprecieri! Sunteti tare dragute . Chiar daca nu am exprimat public parerile sa stiti ca toate aveti copii minunati. Ne-am uitat cand am putut la toate filmuletele si pozele voastre.
Nu imi vine sa cred ca printisorii si printesele de la aniversarile de 1 anisor sunt gagalicile acelea mici cu care am venit acasa de la maternitateacum aproape un an.
Uite ca vine al doilea Craciun pt familiile nostre , un al 2- lea Craciun pt copilasii nostri .
Fie ca Spiritul Craciunului sa patrunda in casele nostre, sa ne faca mai buni, mai darnici, mai concilianti si mai uniti. Va doresc sarbatori fericite alaturi de cei dragi, multa sanatate si prosperitate in noul an.

Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Vesti de la Ina aici: http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=90652&whichpage=2

O luptatoare fata asta!
Ina si mult curaj! Sa dea DD sa fie bine pana la urma.

Alina si Amalia 17.11.2005


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Dragelor,

Am fost la doctor, din pacate nu am vesti bune, voi continua investigatiile.

Stiu ca multora dintre voi va este greu sa-mi cititi postarile asa ca nu o sa intru in detalii,cine vrea sa afle mai multe amanunte se poate duce la profilul meu, la subiectele unde am postat.
Imi cer scuze fata de cele pe care le-am intristat, suparat, deprimat,nu asta intentia.
Stiam ca unele dintre voi asteptati- ca si mine - sa aflu sexul copilului si nu as fi avut cum sa ascund realitatea, ceea ce mi se intimpla.

Nu vreau sa umbresc bucuria sarbatorilor ce vin cu vestile mele triste asa ca o sa ma duc la subiectul unde pot posta despre situatia in care ma aflu.

Imi cer scuze sarbatoritilor din zilele acestea pe care i-am neglijat, le urez cu intarziere un calduros " La multi ani" cu multa sanatate, bucurii si impliniri,ii pup dulce.

cu bine scumpelor,



Rachel (Nov.23,2005) Ina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

asta e culmea, ina! dupa ce ca traversezi asa un episod de viata, ca nu mai stiu cum sa-i spun, iti mai ceri si scuze pe-aici ca poate ne deranjezi...
inteleg ca ai luat decizia sa pastrezi bb, indiferent de consecinte? sa va ajute Dumnezeu sa fie bine! te sustinem orice decizie ai lua acum sau pe parcurs, te sustinem si in timpul sarcinii si dupa ce o sa nasti, oricand va fi asta.

nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Ina , sunt revoltata de decizia ta de a nu ne spune care e situatia ta si a bebelului! Suntem multe fete in grup care vrem sa stim ce e cu tine, iar cine nu vrea sa nu citeasca, nu e obligat. Mie i-mi esti tare draga si chiar m-am suparat cand am citit ce ai scris. Exact ca si Anda spun ca nu e cazul sa-ti ceri scuze, mai ales in momentele astea.Te pupam si asteptam vesti de la tine-vesti bune bineanteles! I-ti suntem alaturi,

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)
Bianca si noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

Of Ina draga, am citit si eu abia acum.
Multa putere si multa multa speranta!
O sa fie bine totul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

Meems si noi am fost la vaccinari de 1 anisor, noi am facut o data 2 doze si dupa doua zile alte 3. Le-am facut cu intrerupere de 2 zile ca erau prea multe doze si nu as fi vrut sa fie legumita de ziua ei.
Ma gandesc ca asa multe din cauza ca tre sa recuperam pe grila de vaccinare de aici, in Dk am facut doar la 3 luni si la 6 luni cate unul...
Nu am mai intrebat de ce asa multe de o data?
In Romania cate se fac o data ?
Inca nu stim exact cate kg are dar in jur de 10-11 cred si de masurat am masurat-o si fetita mea are 84 de cm.
Noi controlul de 1 anisor il facem in ianurie abia,asa ca atunci vom raporta exact cate kg si cm avem.

Cati dintisori au ai vostrii copilasi?
Anastasiei abia cum ii ies nr 5 si cred ca nr 6 , desi pe nr 6 nu-l vad inca bine, doar nr 5 care e sus.
Toate cele bune!


Mergi la inceput