Continuare -Metoda Simpto-Termica - partea a IVa

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis, eu incerc sa vorbesc tu tine me messanger, dar tu nu raspunzi. Primesti mesajele mele?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Eu nu pot intra pe Messanger. Sorry!
Daca vreti, incercam aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anis,

Iti spun ce mi-a zis mie dr. de la eco. Am dat peste un tip extraordinar, mi-a explicat intregul fenomen de la nastere si pana la menopauza. Iti spun ce am inteles eu: dupa ce acesti foliculi apar si incep sa se dezvolte/ adica sa creasca, exista un moment optim (de regula la 2.0cm) cand trebuie sa se "sparga" si sa elibereze ovocitul spre a fi fecundat. Daca nu se sparge in timp se transforma in chist sau se sparge de capul lui mai tarziu (exprimarea dr.) si nu mai ai ce sa fecundezi. Eu eram exact in situatia in care au crescut bine-mersi si procesul "s-a intrerupt" nespargandu-se, fenomen anormal. Pregnylul asta trebuia sa faca, sa ii "sparga" eliberand ovocitul. Sper ca am priceput bine ca altfel nu mai inteleg nimic!

Sa auzim numai de ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor......

VA STEPT SA VA SCRIETI ID DE PE YAHOO MESSENGER!!

Al meu e anis_girl26...

Poate ne vedem diseara acolo!

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia,

Ok..uite vorbeam cu Crinuta,ca o sa ne vedem maine seara pe Yahoo msg..la ora 20.Poate poti veni si tu.Tu esti din Bucuresti?

Am inteles situatia ta....Sa stii ca mie luna asta mi s-a intamplat partea cealalta .adica foliculul s-a spart de capul lui..fara sa ajunga la maturizare complecta...in termeni medicali..e echivalent cu faptul ca nu ai avut ovulatie....

Dupa ce imi vor iesi si analizele din ziua 21-a, ma va astepta si pe mine acelasi lucru pe care il faci si tu....adica stimulare..cu Ovamit sau altceva din ziua a 5-10....doar atat stiu acum..dupa care astept...sa nu uit ...sotul a inceput tratamentul , dar sunt slabe sanse ca sa se refaca inotatorii lui asa repede.....asa ca ma asteapta luni de chin si rabdare de acum incolo..

Sotul tau si-a facut spermograma?Cum i-a iesit?

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anis,

o sa incerc sa fiu pe faza maine seara pe la 8, sper sa ajung la timp!

Da, sunt din Bucuresti.

Sotul meu a "iesit din calcul", cum ne-a spus dr, i-a iesit normospermie. Hormonii mei au luat-o razna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia,

Uite vorbeam si cu Crinuta....sa ne vedem..ce zici fiindca suntem toate 3 din Bucuresti, ai vrea sa facem asa o intalnire de fete?

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Da, e o idee grozava numai ca noi plecam in concediu vineri si suntem in focul pregatirilor. As putea incerca maine sau poimaine, dar nu pot promite. Voi cum ati prefera? Daca nu, ramane pentru cand ne intoarcem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia....sa iti uiti pijamaluta acasa..cand pleci in concediu!!....

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anis,

eu sper ca lucrurile sa decurga in felul urmator: si sanatos! Pijamatuza nu isi mai are locul printre lucruri...

Si pentru toate fetele la fel! Trebuie si putin concediu!

Mergi la inceput