Continuare -Metoda Simpto-Termica - partea a IVa

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis scumpo, vezi ca astept taspunsul tau la subiecul" Sedinta".
Apoi, in ceea ce priveste spermatograma, eu nu ma pricep chiar deloc.
Ti-am citit rezultatul analizelor, eu spun ca stai bine, iar problemele care sunt se pot rezolva.
Vreau sa vorbesc cu tine mai mult.
Maine cica imi repet prolactina.
Te pup
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ah, , am uitat sa-ti spun ceva in legatura cu marea.
Bunica unei eleve mi-a povestit ca in primul an si jumatate nu a ramas niciodata insarcinata, iar dupa aceea, in fiecare an, dupa ce venea de la mare, ramanea insarcinata. Spunea ca era regula ca in fiecare sept. sa fie insarcinata.
Deci, se pare ca marea asta a buna la ceva.
Te pup
CRinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor....

Crinuta ..Tia...
Ma intrebati de LH....uite rezultatul ...in ziua a 5-a LH era de 8,4 (valoare normala 2-20)...deci era bine....
Si m-ai apare LH de facut si in ziua 21-a ..l-am facut dar nu am rezultatul...
O sa vi-l scriu cand il am.
Cum e?

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Crinuta..se pare ca esti online..ca si mine de altfel....
Eu nu pot sa intru pe chat-ul sitelui.....
Si eu as vrea sa vorbim mai mult...
Folosesti ICQ sau Yahoo MSG>?

PS: mai incerc in ca o data cu chat-ul de aici..

ANiS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruck spune:

Pentru Oana_B

Am inteles ca vrei sa-ti cumperi aparatul de monitorizare a ovulatiei. Te rog daca gasesti asa ceva spune-mi si mie cum se numeste caci aici am cautat de am capiat si nu am gasit decat teste ce trebuiesc cumparate in fiecare luna.
Iti multumesc si sper, pentru toate fetele: si

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by ruck

Pentru Oana_B

Am inteles ca vrei sa-ti cumperi aparatul de monitorizare a ovulatiei. Te rog daca gasesti asa ceva spune-mi si mie cum se numeste caci aici am cautat de am capiat si nu am gasit decat teste ce trebuiesc cumparate in fiecare luna.
Iti multumesc si sper, pentru toate fetele: si

Carmen





Carmen, si eu am facut ceva cercetare de piata pe net si pana acum am observat ca cel mai bun este Clear Plan, care costa vreo 200 dolari americani si se gaseste la orice Walgreens, Rite Aid, am vazut si pe la Meijer, mi se pare ca e destul de popular. Am vazut ca sunt si alte firme mai ieftine pe la 50 dolari dar nu stiu cat sunt de bune, sau poate ca alea sunt doar kit-uri doar pentru cateva zile inainte de ovulatie, stiu ca asta e monitor pentru toata luna. O sa mai cercetez pe ici pe colo sa vad ce mai aflu. Te rog, daca auzi de ceva mai interesant sa imi zici si mie, ok?
ici
Oana_B



I'm smarter than the average bear - Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis, eu cred ca relevant este lh-ul facut in ziua 21, dar este bine ca pana acum analizele ti-au iesit bine. Eu chiar nu inteleg de ce s-a spart foliculul ala. Trebuie gasita cauza pt. a rezolva problema.
Anis draga, am si yahoo messanger si msn. Vorbim pe care vrei. Da-mi adresa ta de mail, sau scrie-mi pe : ioanamin@hotmail.com.
Te pup
CRinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis, eu cred ca relevant este lh-ul facut in ziua 21, dar este bine ca pana acum analizele ti-au iesit bine. Eu chiar nu inteleg de ce s-a spart foliculul ala. Trebuie gasita cauza pt. a rezolva problema.
Anis draga, am si yahoo messanger si msn. Vorbim pe care vrei. Da-mi adresa ta de mail, sau scrie-mi pe : ioanamin@hotmail.com.
Te pup
CRinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Anis,

eu am facut toti hormonii in ziua 5, in fara de progesteron - 21. Am stat de vorba cu 2 medici despre profilul meu hormonal. Fiecare a spus alte zile, dar niciuna din variante nu era gresita. Important e ca esti in limitele normale, daca ceva ar fi in neregula, ai face mai multi hormoni sau in mai multe zile. LH-ul tau e ok.

Vezi ca ti-am trimis pe e-mail rezultatele analizelor mele. Sa-mi spui daca nu le primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Da fetelor, Crinyta..Tia...

Nici eu nu am inteles de ce s-a spart folicul ala..pana acum analizele hormonale sunt ok....un pic e ridicat partea responsabila cu foliculina...ceea ce ar fi o problema de...."cee e prea mult strica"....pe joi sau vineri..primesc si raspunsul la cele din ziua 21-a...ca celelate pe saptamana viitoare cred..Asa ca nu stiu care ar fi cauza spargerii foliculului si a neproducerii ovulatiei.

Tia si Crinuta ..daca sunteti online hai pe yahoo msg!!!..
ma gasiti cu ID : anis_girl26 Va astept!

AniS


Mergi la inceput