Continuare -Metoda Simpto-Termica - partea a IVa

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tia.....

Ce sa zic..iti tin pumnii..si incearca cand te intorci sa ne dai o veste buna....ne mai trebuie si asa ceva..ca sa ne hranim si noi care ramanem in cursa , cu speranta.

Eu m-ai astept cu concediul..pana in iulie..si sigur o sa fie in ovulatie....cum suna..

Daca ii arati sotului mesajul tau..sigur il dai gata de acum!

Pupici
AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Crinuta,

Vezi ca la forumul..."Discutii generale", exista un subiect : "Liste medici".....citeste pe acolo...si sigur te ajuta sa te indrepti ,sa iti alegi un medic.

Poate ne intalnim aici , diseara sa vorbim!

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetelor,
Am gasit o adresa foarte utila...in care sunt descrise foarte multe lucruri care ne framanta pe noi.

Adresa e : http://www.babycentre.co.uk/fertilityproblems
si http://www.babycentre.co.uk/general/6020.html
merita sa va uitati la tot...nu numai la subiectul asta si sper sa ajungem sa folosim cat mai multe lucruri din site-ul asta, de exemplu cum ar fi Pregnancy Calendar sau baby calendar ....nice nu?!

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Draga anis,
Pe prima pagina intrebai cine poate sa iti dea o sugestie in legatura cu un tratament naturist pentru sotul tau. Eu vreau sa iti spun povestea mea si vezi ce alegi din ea. Am incercat timp de opt luni sa avem un bebe (eu nu mai ramasesem niciodata insarcinata, desi nu m-am protejat cine stie ce). Dupa 8 luni de incercari am hatarat ca sotul sa isi faca spermograma. In acelasi timp, in urma povestilor de aici de pe forum, am hotarat sa luam amandoi un tratament naturist simplu. Asa ca i-am dat napraznic pastile si spirulina (cred ca le-a luat vreo doua saptamani). In acea luna am ramas insarcinata si nu a mai fost nevoie sa isi faca spermograma. Daca ar fi facut-o sunt sigura ca i-ar fi iesit cam ca a sotului tau. De ce? Pentru ca este extrem de solicitat la serviciu (lucreaza de dimineata pana seara), pentru ca tatal lui are o boala incurabila si este foarte afectat din cauza asta, si pentru ca are o oboseala acumulata de mai multi ani si mereu imi repeta ca este foarte obosit. Pe scurt este extrem de stresat. Totusi, chiar si cu acest stres, am reusit sa obtinem acea sarcina, desi cred ca am facut sex o singura data in perioada fertila in acea luna. Iar convingerea mea este ca acest tratament a facut totul. Din pacate am pierdut sarcina, dar dupa ce vom incerca din nou , daca va fi nevoie, o sa-i dau acelasi tratament, plus vit E recomandata de medic.
Sper sa te ajut aceste informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helen spune:

Crinuta, vezi ca tu ai Id-ul pe hotmail..si majoritatea au pe yahoo..nu iti faci si tu pe yahoo?..eu am si pe hotmail dar daca tot s-a stabilit sa fie yahoo...!

Id-ul meu pe yahoo este ,, august_nelut '' - este de fapt al sotului.... dar nu conteaza...

helen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Helen, eu am si pe yahoo si pe msn.
Te pup
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Crinuta scumpa, pai zi tu care este id-ul pe yahoo, daca tot ai venit cu ideea macar nu ne lasa cu ochii in soare.
ici
Oana_B



I'm smarter than the average bear - Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Oana, sunt online si vorbesc cu Helen pe yahoo. Tu unde esti?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mitzura......
Merci frumos..pentru ca mi-ai zis povestea ta.
Sincer, acum am discutii si "certuri" si fara ghilimele..cu sotul sa ia ceva.El zice ca daca..tot ia ba vitamine...ba nu stiu ce plante..se va ingrasa si protesteaza rau de tot si de aici si discutii foarte aprinse.
Incerc sa domolesc lucrurile si sa mai astept.Altceva ce pot face???

Pupici

AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anis draga, mi-a venit o ideea in legatura cu problema sotului tau, asa ca trebuie neaparat sa vorbim. Cred ca ca fi de acord, deoarece este vorba de integratori alimentari sub forma de pastile, si nu e complicat de loc, e numai scup
Azi noapte mi-am amintit de o discutie purtata acum vreo 2 doi ani exact despre probleme asemanatoare cu ale sotului tau si mi s-a spus ca se poate rezolva asa.
Pupici
Crinuta

Mergi la inceput