Bucurii de sept - oct 2006 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pai fii-mea ia bine in greutate. Cred ca la bilantul de 3 luni o sa bata spre 6 kg. Cu Milumil n-am pacalit-o decat la un biberon, dupa care pur si simplu a refuzat sa mai manance. Da' Ilinca cat papa, de zici ca dau cu rosii? hai ca promit ca nu dau (ca-s prea scumpe )

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Buna seara!

Gety, Ileana, Eloise, vazut copii - placut mult (+pisica).

Inni, e adevarat ca la mesele oferite de firme e bataie pe mancare (jenant as spune...), dar la petrecerea de care-ti ziceam isi plateste fiecare meniul, anul asta a fost 100 ron.

Gety, noi mergem maine la vaccin, trebuie sa recunosc ca am putine emotii. Oricum,i-am facut lui Mathias un caietel in care scriu tot felul de date despre el (de ex greutatea, lungimea, etc), iar de-o saptamana ii iau zilnic temperatura rectal si-o notez acolo ca sa stiu maine dupa vaccin daca are febra sau nu).

Ralucutza, pun pariu ca dupa ce-ti vine acasa diploma de copil cuminte a Alexiei ii faci o poza si ne-o arati. (A propos, ai dat iar iama in Carrefour? Mi-am trimis prietenii dupa salopetica cu ren si n-au mai gasit!!!)

www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&newsletter=1&sid=168794" target="_blank">Despre indemnizatie daca va mai intereseaza.




Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Lexi, Ilinca papa intre 140 si 170 ml la o masa si are 6 mese pe zi. Cam la 4 papa 170 si la 2 140-150.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adnas spune:

Buna, suntem nou venite pe acest forum si am vrea sa ne primiti si pe noila bucurii de septembrie. M-am nascut la 1 septembrie 2006, si ma cheama Ana Iarina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by adameasca

Lexi, Ilinca papa intre 140 si 170 ml la o masa si are 6 mese pe zi. Cam la 4 papa 170 si la 2 140-150.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...








Desi poate si fii-mea o sa manance la fel la varsta Ilincai, ca e aproape 1 luna diferenta intre ele si cred ca ccc conteaza.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Buna seara fetelor,

Cu intarziere uram si noi La multi ani sarbatoritilor de azi: pentru Eric, Ioana, Radu-Andrei, Dragos-Andrei si Erik.
pufy ti-am admirat pufuletzii, tare frumosi si sotuluiii sta tare bine cu amandoi in bratze, un tatic fericit.
Ileana ce dulce e Ilinca, are niste ochi superbi.
Mini_me mai intra si mai povesteste-ne despre voi, nu esti singura deprimata din zona .

Noi suntem binisor, David se rostogoleste toata ziua in patul nostru, a devenit un pericol public, nu pot sa il las 2 secunde. Iar in patut nu ii place ca nu are loc de rostogol.


Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)


poze
Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

lili, sigur ca- fac poza cu diploma...

pai s-a schimbat oferta la carrefour de pe 8 parca si le-or fi scos...plus ca daca s-or fi dus in orhideea....sigur de-aia n-au gasit. e cel mai plin din toate si de regula se termina toate ofertele in timp record...



raluca mami de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria care creste si tot creste...
o intamplare fericita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by alessia80

ELOISE- m-a binedispus Rufusica... da' el sta cuminte? nu intra in camera lui bb? Ca Taz va veni in vizita la SV si poate ramane sa stea cu MIKI-motanul alor mai care e leit Rufus- ca ne dispera in fiecare noapte de zici ca e Tarzan se catara pe plasa si pe tot ce prinde numai sa intre la bb!

Multumim de complimente! Ba da, mai intra cand e usa deschisa, dar este imediat alungat.
Ce comic Taz, hihihi...oare de ce e asa obsedat sa intre la bb? Rufus nu il baga in seama pe copil, cred ca l-a mirosit de 3 ori pana acum, in rest se face ca-l ignora, sau chiar il ignora. In camera vrea sa intre pt ca acolo ne adunam toti 3, noi 2 si cu bb, si motanski vrea sa reintregeasca familia , de fapt tanjeste dupa noptile cand dormea in pat cu noi, dar acum noaptea usa e inchisa si n-are voie.
Si ai mei s-au oferit sa-l ia pe Rufus la Sv unde mai sunt 3 mitzuline, dar i-am refuzat, imi e prea drag, si atata timp cat e cuminte totusi, il pastram...noroc ca doarme ore in sir pe televizor de obicei.


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by bb ralukutza

lili, sigur ca- fac poza cu diploma...
pai s-a schimbat oferta la carrefour de pe 8 parca si le-or fi scos...plus ca daca s-or fi dus in orhideea....sigur de-aia n-au gasit. e cel mai plin din toate si de regula se termina toate ofertele in timp record...


Aha, sigur s-au dus in Orhideea ca-i mai comod de ajuns acolo. Poate in Militari sau Colentina or mai fi, o sa-i rog sa traga o fuga si pana acolo.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by GETY
Eloise, da, si pe burtica le mai place cand au colici. Dar poate nu are, si-i ceva trecator. Parca si Mirabela s-a plans. Baietelul tau seamana cu taticu? Ca mie asa mi se pare. Oricum, podoaba capilara de la tine o mosteneste. Cu ochisorii cum mai stati? La mine cand ii trece, cand ii reapare. Azi iar i-am picurat laptic in ochi. Am sa ma tin sa-i picur mai des.


Gety, da, cu taica-su seamana bb. E leit cateodata, dar in alte dati nu seamana cu nici unul dintre noi, ci doar cu un bebe dulce (care este , vorba 'ceea) Cu ochisorii sta cand bine, cand rau. Cred ca e canalul infundat, daca de 2 luni o duce tot asa. Sa speram ca se desfunda cu masaj.

Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput